Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Kasım 2020, 20:42   #4
diEfoRyoU
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: scriptten 2 nick aktif etme remotesi

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:connect:{ sockopen BenimSockBotum $server 6667 } on *:sockopen:BenimSockBotum:{ sockwrite -n BenimSockBotum nick Botnick sockwrite -n BenimSockBotum user botidenti "" " :Botname } on *:sockread:BenimSockBotum:{ $iif(!$window($+(@,$sockname)),window -en $+(@,$sockname)) var %d sockread %d echo -tm $+(@,$sockname) %d tokenize 32 %d if $regex($1,/PING/) { sockwrite -n BenimSockBotum pong $2 } if $regex($2,/376|422/) { sockmark $sockname sockname } if $regex($2,/433/) { ;nick kayıtlı ve askı da kaldı ise sockwrite -n $sockname nick $+(XPass`,$r(A,Z),$r(A,Z),$r(A,Z)) sockwrite -n $sockname ns ghost Botnick şifre sockwrite -n $sockname nick Botnick sockmark $sockname Botnick } if $regex($2,/NOTICE/) { if *:Bu kayitli ve sifre korumali bir nick'tir.* iswm $1- { sockwrite -n $sockname identify şifre } } if $regex($2,/JOIN/) { if $sock($sockname).mark != Botnick { sockwrite -n $sockname nick Botnick sockmark $sockname Botnick } } if $regex($2,/PRIVMSG/) { if $3 = Botnick { ;botun özeline mesaj yazılırsa örneğin .selam yazılırsa a.selam diyelim %ozelcevap = sockwrite -n $sockname privmsg $gettok($remove($1,:),1,33) if :.selam isin $4 { %ozelcevap a.selam } ;bunu komut halinde de düzenleyebiliriz if $regex($remove($4,:),/[.!]komut/) { %ozelcevap Özelime komut yazdığınız tespit edildi } } if $regex($3,/#/) { ; kanal geneline mesaj yazılırsa örneğin .neredeyim %kanalcevap = sockwrite -n $sockname privmsg $3 if $regex($remove($4,:),/[.!]neredey[iİ]m/) { %kanalcevap uzayda olduğunuz tespit edildi } } } }

kısaca bu şekilde bir taslak oluşturdum. Umarım işine yarar dzenlenmesi gereken kısımları kendince düzenleyebilirsin.

Konu diEfoRyoU tarafından (06 Kasım 2020 Saat 21:41 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat