Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Aralık 2021, 15:04   #1
Çevrimdışı
CyBeR
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Çin, 6G'ye geçeceği tarihi açıkladı
Çin'den yapılan açıklamaya göre 6G teknolojisi, önümüzdeki 10 yıl içinde hizmet vermeye başlayacak.


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Günümüzde hala kurulma aşamasında olan 5G teknolojisi, şu anda sadece belirli ülkelerde kullanıma açılmış durumda. Ancak Çin, şimdiden 6G teknolojisi üzerinde çalışmaya başladı bile.

Geçtiğimiz yıl kasım ayında kendi 6G araştırma ekibini kuran Çin, ardından dünyanın ilk 6G test uydusunu uzaya fırlatmıştı.
ÇİN 6G İÇİN TARİH VERDİ

Çin, 6G’nin ticarileşeceği ve vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlayacağı tarih hakkında açıklama yaptı. Çin, 2030 yılında mobil işletim sistemini bir üst seviyeye çıkararak 6G teknolojisini kullanmaya başlayacağını duyurdu.

ÇİN, 5G'DE DE LİDER

Öte yandan Çin Sanayi ve Enformasyon Teknolojileri Bakanlığı, ülkede eylül sonu itibarıyla toplam 690 bin adet 5G baz istasyonu kurulduğunu açıklamıştı.

Çin'in telekomünikasyon işlerinin toplam hacmi ise yılın ilk üç çeyreklik bölümünde yıllık bazda yüzde 18,6 büyüdü ve telekomünikasyon sektörünün gelirleri de aynı dönemde yüzde 3,2 arttı.

(Alıntı)

__________________

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.
 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet