Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Ocak 2022, 23:05   #5
Gülümse
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IF - 4. Hafta Polemiği: Görücü Usulü mü, Yoksa Sevgili Olarak Evlenmek mi?

Bu konudaki şahsi fikrim görücü usulünün daha kalıcı olduğu yönünde ancak burada çiftlerin, birbirlerini en azından genel bir kanıya varacakları seviyede tanıması için fırsat verilmesi ve yeterli araştırmanın yapılması... Daha derin tanımanın evlendikten sonraya saklanması ki bu şekilde evliliğin heyecanını yitirmemesi... Zira görüyoruz yıllarca sevgili kalıp evlenir evlenmez 1 yıl geçmeden kavga gürültü ayrılanları. Çünkü bir insanı aynı çatı altında kalmadan tam olarak tanıyamayacağınız gibi tüm heyecanları evlilik öncesi yaşayıp evlendikten sonra da birbirlerinden sıkılıyorlar.

Tabii "sen görücü usulü evlenebilir misin" derseniz eğer, bir kaç görücü usulü görüşmem oldu ve vardığım kanı; ben aşık olmadan evlenemem 😂 Aşırı duygu ağırlıklı bir hanım olduğum için mantık evliliği yapabilme kabiliyetim yok. Üstelik evlilik fobim var, bana aşırı büyük bir sorumluluk gibi geliyor haliyle aşkın verdiği gözü karalık olmazsa o iş zor benim için😅

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.
...ruhun şarkı söylerse, hayat seni mutlaka dansa kaldırır...

Konu Gülümse tarafından (11 Ocak 2022 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet