Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Mart 2022, 19:32   #1
Çevrimdışı
Gülümse
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
IF - 15. Hafta Polemiği: Ülkemizdeki İşsizlik Sorunu Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Belki de çoğu ülkenin en elzem sıkıntılarından birisi de var olan iş gücünü yeterince doğru istihdam edemiyor olmasıdır. Bu konuda çeşitli çalışmalar yapılmış olsa da, devlet eliyle bazı kurumlar kurulduysa da sonuç itibariyle ne işveren ne de potansiyel çalışan aradıkları iş ortamına kavuşamamıştır.

Kimi zaman işverenin yüksek beklentileri kimi zaman potansiyel çalışanın yüksek beklentileri orta yolu bulmada zorluklar çıkarmıştır.

Bununla birlikte ucuz iş gücü anlamına gelen göçmenlerin, kaçak yoldan sigortasız çalıştırılması işveren için büyük bir fırsatken potansiyel çalışanlar için negatif sonuçlar doğurmaktadır. Gereken maaşın çok altında neredeyse karın tokluğuna çalışan kaçak işçiler nedeniyle hak edenler hak ettikleri ücreti alamamaktadır.

Ülkenin eğitim seviyesini arttırmak adına olumlu bir adım olan üniversitelerin çoğaltılması da ne yazık ki istihdam sıkıntısını arttırmakta, bir çok yüksek öğretim görmüş öğrenci becerilerinin çok altında işlere, ortalama ücretlerle girmek zorunda kalmaktadırlar. Çoğu da ne yazık ki iş bulamamış bir halde boşta kalmaktadırlar.

Peki istihdam ve işsizlik hususunda sizce ne gibi değişiklikler yapılmalı ki bu kanayan yara tedavi edilebilmelidir?
Yapıcı fikirlerinizi bekliyoruz.

...

__________________

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.
...ruhun şarkı söylerse, hayat seni mutlaka dansa kaldırır...
 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Yazgulu Sohbet