Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Haziran 2022, 18:47   #3
Toz
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Modern Türk Edebiyatında Dikkat Çeken 10 Yazar

1850 lerden sonra edebiyatta modernite kavramı gündeme gelmiş. daha sonra değişik akımlarla yoluna devam etmiş, kimi körelmiş,kimi bölünmüş ya da yeniden dallanmış. o bakımdan bu liste neye göre yapılmış bilmiyorum ama yıllardır hep aynı listeyi görüyorum keza. bu liste hiç mi değişmez?

ayrıca öyle sınırlamalar yapabilecek ve bu konuda yetkin otorite sayılabilecek biri de değilim. zaten otoriteyi sevmem, onların neyi nasıl çevrelediği ile ilgilenmem, keza bu alanı daraltmak ve üç beş isim etrafında dönmek olur.

bir eseri için güzeldir dediginiz yazar bir başka eserinde çuvallayabiliyor, çünkü birini medya çok pohpohlar. bu durum her alanda olduğu gibi bu alanda da var malesef. lakin bu liste de kendi alanında rüştünü ispat etmişler elbette var.

peki bu listede yusuf atılgan, leyla erbil, sait faik, ayfer tunç, buket uzuner, bilge karasu, sevgi soysal, tarık bugra, latife tekin gibi isimler neden yok mesela?

ve özfikrimce daha biçok ismin hak ettiği değeri edebiyat içinde de göremediklerini düşünüyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet