Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Aralık 2022, 20:30   #12
Ocean
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Asgari Ücret Beklentiniz Nedir? Enflasyon ve alım gücü hk.

bir düşünür ne demiş ? "hayal kırıklıkları yersiz beklentilerin sonucudur." asgari ücrette yapılan artışın alım gücüne etkisi sadece bir iki ay süreceği için ücretin bilmem kaç bin lira olması hiçbir anlam ifade etmiyor. yani işin özeti ne olursa olsun enflasyon karşısında eriyecek olan bir ücret olacak. tek çare iktidarın değişmesi, reformların yapılması, hukuk ve adalet sisteminin adamına göre değil herkese eşit bir şekilde uygulanması eğitim sistemine yatırım yapılması. devleti soyan bakanların ceza almadığı, rüşfetçilerin yandaşların ihaleleri yutup bitirdiği ülkede kimsenin ceza almaması.

tarikat, vakıf ve derneklere yapılan astronomik paraların kesilmesi, laik bir ülke ideolojisine geri dönülmesi ve siyasal islam denilen olgunun toprak altına gömülmesi. yandaşa göre değil likayata dayalı bir devlet yapısı oluşturulması, zenginden az, fukaradan çok vergi alındığı vergi sisteminin değiştirilmesi. tüketen değil üreten bir toplum bilincinde olması, yerli ve yabancı yatırımcıların tevfik edilmesi, istihdamın arttırılması dolayısı ile işsizliğin azalması gibi reformlar gerçekleşmediği sürece bu ülkeden bir cacık olmaz.

bakın daha çok şey sayardım da gerek yok, geriliyorum. ülkede yolunda giden ve layıkıyla yapılan hiçbir şey yok. siyasal islam denen bu ideoloji niteliği niceliğe tercih etmenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi ama bizim milletimizin gözü kör.

sen saraylarda yaşamaya layıksın reisim dilerim yüz değil iki yüz sene yaşarsın, bu millete ne yapsan az.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat