Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Mayıs 2023, 12:31   #2425
Eos
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru - Cevap Bölümü

xwerswoodx Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Timer ismi sadece "S" olamaz. Başlayamaz diye bir şey yok, S den sonra bir şey yazılarak kullanılabilir, S harfinin olmama sebebi /timers komutunun otomatik olarak aktif olacak olması, yoksa S1 S2 Sxadfwas ne isterseniz koyabilirsiniz ismi
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Cevaba gelirsek bu çok net cevabı olmayan bir durum çünkü Kanal founderlerinin en son ne zaman girdiği süreyi yazan şey IRC-Services üzerine yapılan bir eklentiydi en son, belki sonradan direkt servislere eklenmiştir yakînen çok takip etmiyorum. Sorunun sorulma şeklinden yola çıkarak aranan cevabın /cs info #X olduğunu var sayabilirim sanırım. Oradan kanal founderinin en son ne zaman giriş yaptığı görülebilir.

Yetki belirtilmediği için cevabı olmayan bir soru aslında. Yetkisiz birinin bunu görebilmesinin tek yolu herkese whois çekmek ki o da nickin +p de olmadığı yada kanalın +s olmadığı durumda geçerli. Ancak burada kişinin oper/admin olduğunu varsayıyorum, ya da ezber bir durum olduğunu düşünerekten, /who +c #kanal veya /names #kanal komutları ile kanaldaki herkesi görebilirsiniz. Artık yaşlandım belki de userken de görmenin yolları vardı ama çok anımsayamıyorum artık, ilgi alanım değil komutlar pek
) Ama bu iki basit yöntem hayat kurtarır
Yine de tüm sunucudaki herkese whois çekerek de görülebilir userken

-

Neyse madem o kadar yazdık bir soru soralım da devam etsin.

Kanalımda kayıtlı olmayan Hamit nicki, Mehmet nickine access ekleyebiliyor, bu durum hangi şartlar altında mümkün olabilir ve Hamit nickinin Mehmet'e eklemiş olduğu access hangi aralıkta olabilir? (Mehmet kanala giriş yapabiliyor)

Cevap: Kanalın acc-change seviyesi 0 olduğu taktirde kanala access seviyesi 0 ve üstünde olan herkes ekleme yapabilir. Her yapılan ekleme kendi access seviyesinin 1 altındadır. Kanalda accessi olmayan kişi 0 ( Sıfır ) status değerine sahip olduğu için -1 ve aşağısını ekleyebilir.

Soru: #X Kanalında kimse akick ekleyemesin. Sadece Murat nicki ve founder akick ekleyebilsin?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat