Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Haziran 2024, 12:10   #1
Çevrimiçi
Eece
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Lösev Kurban Bayramı Bağışları Hakkında
Merhabalar,
Bugün size Lösev vakfı ve Lösemi hastalığı ile ilgili bilgiler aktarmak istiyorum.Bizzat pandemi öncesi gönüllü olarak görev yaptığım çok kıymetli kuruluşlardan biridir. Küçücük kalplerin mücadelesi bazen beni çok duygulandırırken, bazen gülümsemelerle hayatıma ışık oldu hep..
Kurban bayramı bağışlarınız ile sizlerinde onların yaşamlarına umut olmasına vesile olmak isterim.Yapacağınız her bağış onların ve ailelerinin gözlerindeki ışıltı,nefeslerindeki vicdan olacaktır.

Sevgilerimle,


Lösev Nedir?
LÖSEV. Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV); 1998 yılında pediatrik hematolog, onkolog Dr. Üstün Tezer tarafından Ankara'da kurulan ve lösemili çocuklara yardımda bulunan ve birçok ihtiyacını karşılayan bir vakıftır.
Lösemi Nedir ?
Lösemi, kan hücrelerinin özellikle de akyuvarların normalin üzerinde çoğalması ile kendini gösteren bir kanser türüdür. Lösemiler, vücuttaki kan üretim sistemini (lenfatik sistem ve kemik iliği) etkileyen kanserlerdir.

Lösev'in kuruluş amacı nedir?
Lösev'i kurmaktaki amacımız; lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

LÖSEV, 1998 yılından bu yana tüm Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuk ve ailesine maddi-manevi destekler iletmekte, çocukları yaşama bağlamaktadır. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştirmektedir.

Lösev'e destek olmak için ne Yapabilirim?

LÖSEV ailesine katılmak için bir değil, onlarca sebebiniz var!
Sizlere inanıyor, güveniyoruz. Dünyanın takdir ettiği, ülkemizin güçlü sivil toplum kuruluşu LÖSEV’i bugünlere getiren sizlerle daha birçok çocuğumuza, hastamıza ve ailelerine umut olacağız. Sağlığına kavuşan çocuklarımızın her biri sizin eseriniz.

● Gönüllü olun!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresini ziyaret ederek LÖSEV gönüllüsü olabilir, çalışmalarımızı
Türkiye’nin her köşesinde devam ettirmemize, lösemili çocuklarımızın ve kanser hastalarının sesini duyurmamıza yardımcı olabilirsiniz.

● Bağış yapın!
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresini ziyaret ederek lösemili ve kanserli çocuklar ile yetişkin hastalar için tercih ettiğiniz şekilde bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Her kurban lösemili çocuklara can!

Diyanet İşleri Başkanlığı Yüce Allah’a yakınlaşmak amacıyla gerçekleşen kurban ibadetlerinin mali bir ibadet olduğu için vekâleten yapılabileceğine dair cevaz veriyor ve “Dinimiz gereğince kurbanın rüknü; kurban kesilerek kanın akıtılmasıdır” şeklinde açıklıyor.

LÖSEV olarak 14 yıldır sizin için et kombinalarına gidiyor, vekâleten kurban kesimi yaptırıyor, etini lösemili ve kanserli çocuklarımıza, ailelerine ve yetişkin kanser hastalarına dağıtıyoruz. Sözel ya da yazılı verebileceğiniz vekâlet, kurban ibadeti için yeterlidir. Kesimler kurbanlık vasfına haiz küçükbaş veya büyükbaş olarak en modern kesimhanelerde, dini esaslara uygun şekilde Kurban Bayramı’nın ilk üç gününde yerine getirilirken kurbanın eti, derisi ve tüm organları da değerlendirilmektedir.

Kesilen kurban etlerinin bir kısmını dinlendirerek bayramdan hemen sonra, diğer kısmını ise kesen kurumlara emanet ederek 12 ay boyunca vakumlanmış ambalajlarda taze et ve et ürünleri şeklinde lösemili ve kanserli çocuklarımızla beraber ailelerine ve ihtiyacı olan yetişkin kanser hastalarına dağıtıyoruz.

Ofislerimize gelerek,
0312 447 06 60 telefon numaramızdan,
Türkiye’deki tüm banka şubelerinde LÖSEV Bağış Ekranlarından Detaylı Bilgi,
Yurt Dışından Banka Yolu ile Bağış Detaylı Bilgi,
Tüm PTT şubelerinin LÖSEV Bağışlarında bulunabilirsiz

Bağışınıza dair sizinle bağışı aldıktan ve eğer bağışınız vekâleten kurban kesimi ise kesimi gerçekleştirdikten sonra en az iki kere iletişime geçiyoruz. Bu sebeple bağış yaparken posta adreslerinizi ve telefon numaralarınızı bilgilerinizi doldurmanızı ya da güncellemenizi mutlaka rica ediyoruz.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

__________________
"Sen hep gülümse ki yüreğinin güzelliği gülüşlerinde canlansın."
 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Mobil Chat