Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Nisan 2006, 23:40   #3
djiNn
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: Anti - Random

el33t Nickli Üyeden Alıntı
%a ünsüz büyük harfler, %b %d ve %f ünlü küçük harfler, %c ve %e ünsüz küçük harfler
%g ünsüz büyük harflerden her hangi bir harf alıyor.
%h ve %i ünlü küçük harflerden her hangi bir harf alıyor.
%j ünsüz büyük harflerden her hangi bir harf alıyor.
%k ünsüz küçük harflerden her hangi bir harf alıyor.
%l ünsüz küçük harflerden her hangi bir harf alıyor.

echolayan ise: ünsüz büyük harf + ünsüz büyük harf + ünlü küçük harf + ünsüz küçük harf

2 ünsüz büyük harf, 1 ünlü küçük harf, 1 ünsüz küçük harf

$regex() ile yapmak en mantıklısı yani

alias cir { if $len($1) == 4 && $isupper($mid($1,1,2)) && $islower($mid($1,3)) { return $iif($regex($1,/[^AEIOU]{2}[aeiou][^aeiou]/),$true,$false) } | else { return $false } }

$cir(<text>), eğer <text> 4 karakterse, ilk 2 karakteri büyük harf, diğer 2si küçük harf, bu ilk 2 harf ünsüz, 3. harf ünlü, 4. harf ünsüz ise $true olacaktır, aksi takdirde $false.

Umarım işine yarar..

alias cir { if $len($1) == 6 && $mid($1,1,2) && $mid($1,3) { return $iif($regex($1,/[^AEIOU]{2}[aeiou][^aeiou]/),$true,$false) } | else { return $false } }

olarak değiştireceğim ama Regexte nerdeyse hiç bilgim yok ögretilenlerden yapmaya çalıştım veya aceleye denk geldi codedeki benim deiştirdiğim turuncu yazidaki kahverengi ve kalın bölümü nerede ne yapildiğini açıklarmısın ben oraya şu mantıgı eklemek istiyorum 6 haneli nick te 2. ve 3. ( arttırılabilir 4. dü olabilir ) harf sessiz ise Belirttiğim bölümde neler oldugunu acıklarsan sevinirim teşekkürler.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet