Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Nisan 2006, 10:33   #5
djiNn
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: Anti - Random

el33t Nickli Üyeden Alıntı
$regex($1,/[^AEIOU]{2}[aeiou][^aeiou]/)

Eğer ilk 2 harf AEIOU dışındaki harflerse (yani ünsüzler)
3. harf a, e, i, o ya da u ise;
4. harf a, e, i, o, u dışındaki harfler ise (yani ünsüzler)

regex eşleşmiş olacaktır yani 1 değerini alacaktır.

bir kelimenin 2 ve 3. harflerini almak için şunu kullanabilirsin.
$mid($1,2,2) 2. harf ve ondan sonraki harfi alacaktır, yani 2. ve 3. harf. Eğer bunun 4. harfide almasını istiyorsan $mid($1,2,3) olarak değiştirebilirsin. Bunların sessiz harf olmalarını kontrol etmek istersende;

$regex($mid($1,2,2),/[^aeiou]{2}/)

kullanabilirsin. Koyu ile gösterdiğim en az kaç tane ünsüz harf olması gerektiği. Eğer $mid($1,2,3) kullanacaksan o sayıyı da 3 ile değiştirmen gerekir.

Umarım daha iyi anlamışsındır.

on *:join:#:{ set %N+ $len($nick) { if $cir($nick) { cs akick $chan $address($nick,2) Random Nick V3 | cs akick $chan enforce | cs akick $chan del $address($nick,2) } }
}

alias cir { if $len($1) >= %N+ { return $iif($regex($1,/[aeiou][^aeiou]{2}/),$true,$false) } | else { return $false } }

Gerçekten Harikasın el33t Seni Takip eden Adam Gercekten Birşeyler Öğrenebilir Bu öğrettiklerin sayesinde Yukarıdaki codeyi Yarattim Şu an Stajda Oldugum Icin Deneyemiyorum zamandan Tasarruf Etmek Icin Buraya Dogru olup Olmadıgını Veya Hatam Olup Olmadıgını Ogrenmek Icin Koyuyorum Ki Hemen Düzelteyim..
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Tekrardan Cok cok Cok TeşekkürLer..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet