Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Temmuz 2006, 15:59   #8
NaTSuKa
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: Kanal Kapatma...

Ben bu kodun mantıgında biraz oynama yaptım ve şu şekilde oldu...
!kapat #kanaladı SEBEB

fakat kod da küçük bir hata var üstatlar onada bir el atsın kodun tamamını en sona yazıyorum hataları yazayım...

şimdi yönetim kanalına !kapat #sohbet Clone yazıldıgında kanal adını
%kkanal degişkenine setliyor sebebinide %#sohbet adında her kanal için bir degişken olup sebebi ve kapatanı o degişkene setliyor kanala kim gelirsede o degişkende yazanlar ile atıyor....

fakat hata şurda
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

ben sohbet kanalını kapattıgımda beni şu sebeb ile atıyor...

#Sohbet kanalından atıldınız atan kişi BOT sebeb (kapalı: %#sohbet)

degişkenin içindeki bilgilerde aşagıda;

%#sohbet Clone Kapatan: NaTSuKa

yani sohbet kanalının kick sebebiClone Kapatan: NaTSuKa olması gerekirken %#sohbet oluyor
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

hata şurada;
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:join:#: { if ($istok(%kkanal,$chan,32) == $true) { kick # $nick Kapalı: % $+ $chan << BURADA set degerinin i&#231;indeki bilgileri yazmıyor ismini veriyor... } else { halt } }

Yani degişkendeki bilgileri yazmıyor direk degişkenin adını yazıyor.... buradaki hatayı d&#252;zeltirseniz sevinirim ben &#231;&#246;zemedim valla &#231;okta merak ediyorum nasıl olacagını...

tam kod;

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:text:*:#y&#246;netim: { if !kapar == $1 { if ($istok(%kkanal,$2,32) == $true) { msg #y&#246;netim Bu kanal zaten kapalı... } else { set %kkanal $addtok(%kkanal,$2,32) set % $+ $2 $3- 4Kapatan: 12$nick sajoin $2 mode +o $me .timer 1 $calc(7 * 86400) $remtok(%kkanal,$2,32) .timer 1 $calc(7 * 86400) part $2 .timer 1 $calc(7 * 86400) unset % $+ $2 } } } on *:text:*:#y&#246;netim: { if !kanalac == $1 { if ($istok(%kkanal,$2,32) == $true) { unset % $+ $2 .set %kkanal $remtok(%kkanal,$2,32) .part $2 } else { msg #y&#246;netim Bu kanal Zaten A&#231;ık , amacın nedir !! } } } on *:join:#: { if ($istok(%kkanal,$chan,32) == $true) { kick # $nick Kapalı: % $+ $chan } else { halt } } on *:kick:#: { if $knick == $me { sajoin $chan mode $chan +o $me } } on *:deop:#: { if $opnick == $me { mode $chan +o $me } }

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet