Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Temmuz 2006, 15:11   #2
NaTSuKa
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: Soru botunda timer ların karışmaması ?

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:text:*:#kanal { if !basla == $1 || $nick == $me { msg #kanal 1. soru enable #soru1 } else { halt } } on *:text:*:#kanal { if !dur == $1 || $nick == $me { msg #kanal 1. soru disable #soru1 disable #soru2 disable #soru3 ;kaçtane grouop oluşturduysan hepsini alt alta yaz } else { halt } } #soru1 off on *:text:*:#kanal { if 1.cevap iswm $1- { msg #kanal tebrikler $nick bildiniz. msg #kanal 2.soru enable #soru2 disable #soru1 } else { yanlış cevap $nick } #soru1 end #soru2 off on *:text:*:#kanal { if 2.cevap iswm $2- { msg #kanal Tebrikler $nick bildiniz. msg #kanal 3.soru enable #soru3 disable #soru2 } else { Yanlış cevap $nick } } #soru2 end #soru3 off on *:text:*:#kanal { if 3.cevap iswm $2- { msg #kanal Tebrikler $nick bildiniz. msg #kanal 4.soru enable #soru4 disable #soru3 } else { Yanlış cevap $nick } } #soru3 end

Kodların nasıl çalıştıgını anlamassınıdr umarım bunu kendin çogaltabilirsin... ancak...

Ama bu şekilde bir bot'dan ne kadar faydalanabilirsin orasının bilemem çünki senin istedgin gibi bir mantık ile yazmaya çalıstım böyle birşey çıktı....

neyse ben yorum yapmayım senin istedigin mantıka çalışan basit bir kod örnegi...birde en sonuncu sorunun cevabını veren kodun altına
disable #soru(en sonuncu soru nosu neyse o)
yap

umarım işine yarar...

Birde bu kod sen !basla yazınca başlıyor !dur deyince duruyor...
Not: kodu hiç denemedim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet