Konu: Sigara
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Ekim 2006, 00:07   #1
MagicaL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Sigara

Kim kaliteli yaşamak istemezki..?
Insan ; toplumsal bir varlık olmakla beraber , toplumda diğer insanlarla çoğunlukla 20-40 cm yakınlaşan bir yaşam biçimi vardır.
Sigaranın bilisel zararlı herkes tarafından bilinmekdedir.
Ben sigarayı bırakırken , bilimsel zararlarını hiç bir zaman göz önünde bulundurmadım.Çünkü sigaranın bilimsel zararlarından çok , insancıl ve toplumsal zararları var.Burada bunları sizinle paylaşmak istiyorum.
1-Hepimiz güzel kokmak ve güzel , temiz giyinmek isteriz.Fakat sigara içerken bunlar mümkün değil.Sigara içtiğimizde üzerimize sinen kötü kokuyu , parfum sikarak daha berbat bi hale getiriyoruz.Sigarayi içerken külü giysimize dökülüyor biryerlerimizi yakıyoruz.Yani kaliteli bir yaşamın şartlarından olan bir statu iptal..;noki
2-Biz sosyal insanlarız , insanlarla yakın temasda bulunuyoruz.Otobüsde , sevgilimizle , arkadaşlarımızla vs vs..Düşüsenize otobüse bi biniyorsunuz , arkanızdaki insan uzatırmısın dediği anda mideniz sigara kokusundan alt üst oluyor.Veya kız-erkek arkadaşınıza sarıldığınızda onu öptüğünüzde kız - erkek arkadaşınız nefesini tutuyor.Bunlar cidden insan için kötü anlar..;noki
3-Hiç birimiz koç , samancı ,doğan gibi ailelerin çocukları değiliz.En ucuz sigara bile kesemize çok büyük zararlar veriyor.( Hele benim gibi marlboro içiyorsanız yandınız.)Sigarya vereceğiniz günlük ortalama parayı 2.5 ytl olarak düşünelim.2.5 * 7 = 17.5 ytl .Bununla üstünüze güzel bir giysi alabilirsiniz.Kız-erkek arkadaşınıza bir süpriz yapabilirsiniz.Dışarı çıkıp deniz kenarında bira içip kafanızı dinleyebilirsiniz.Çok büyük paraları ciğerinize atıyorsunuz..;noki
4-Insan sigara içtiğinde ; ağzının , giysisinin sigara koktuğunu bildiği için , özgüveni azalmakdadır.Hayata girişkenliği azalmakdadır.Insanlarla birebir dialoglarında kesiklikler olmakdadır.Bunları düşünürseniz bana hak vereceksiniz.;noki
5-Artık ülkemizde çöpcüden - holding sahibine kadar herkes sigara içiyor.Fakat eğer siz sigara içmezseniz , bir ortama girdiğinizde bütün ilgiyi kendinize çekersiniz.Düşünseniz size sigara uzatılıyor ve siz sağol içmiyorum diyorsunuz.Direk bütün gözler sizde
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
;oki

6-Sigara içmeyen kişiler hakkında insanlar daha olumlu düşünüyor.Şöyle ki ; ***Vay be çocuğa bak herkes sigara içiyor o içmiyor , ne kadar güçlü bir iradesi ve karakteri var.;oki
***Yahu çocuğun ağzı çok güzel kokuyor , dişleri bembeyaz . Parfumu çok güzel kokuyor.;oki
Şu anda aklıma gelenler bunlar.Insanların sizin hakkında böyle konuşmaları inan çok güzel.;oki

Ben sigarayı bıraktım ve şu an çok ama çok rahatım.6 yıl sigara kullandıkdan sonra bırakmak yeniden doğmak gibi bir şey.Ayrıca kimse korkmasın sigarayı bırakınca kilo alırmıyım diye.Oyle bir şey yok.Ben sigarayı bırakalı 1 ay oldu ve 4 kilo verdim
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Gelin tertemiz bir toplum ve kaliteli yaşam için sizde bir adım atın..Sigarayı cidden bırakmak isteyen arkadaşlar bana isterlerse pm atarak ulaşabilirler.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat