Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Ekim 2006, 10:29   #8
SeRDaR406
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: Dialog açılırken animasyonlar

lacces Nickli Üyeden Alıntı
ben dialog'a bi html sayfası eklemeye calıstım olmadı sadece kodları cıktı bunu nasıl yapabilirim

Bunu için nHTML.DLL adlı DLL dosyasına ihtiyacın var.

Bu DLL'yi indirmek için:
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
face="Tahoma">Dll'yi indirdikten sonra bu dll'yi mIRC.exe'nin olduğu klasöre çıkar ve aşağıdaki kodu kopyala ve yapıştır.(Nereye yapıştırılacağını biliorsundur inş.)

Seni ilgilendiren kısım init event'ının olduğu kısımdır...Oradakileri incelersen
anlayacağını umuyorum...

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
dialog url { title "Örnek" size -1 -1 285 152 option dbu list 1, 2 13 282 124, size button "Kapat!", 2, 245 138 37 12, cancel text "Yeni url:", 3, 3 3 20 8 edit "", 4, 24 1 227 10 button "Git!", 5, 253 1 25 11, disable } alias ornek { if (!$dialog(url)) dialog -m url url } ;Seni ilgilendiren kısım on *:dialog:url:init:*: { ;Dialog'daki listbox'ın hwnd'si alınıyor... var %hwnd = $dll(nhtml.dll,item,$dialog(url).hwnd id:1) ;Burda ise listbox bir html görüntüleyicisine dönüştürülüyor... dll nhtml.dll attach %hwnd ;Bu da gidilecek adres... ;url adresi yerine, $shortfn(index.html) yada about:blank(yani boş sayfa) yazabilirsin... dll nhtml.dll navigate
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
on *:dialog:url:edit:4: $iif($did(4),did -e $dname 5,$did -b $dname 5) on *:dialog:url:sclick:5: dll nhtml.dll navigate $did(4)

Örneği açmak için: /ornek yazın.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet