Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Şubat 2007, 11:54   #7
radiCOOL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: txtden Komut işlevi

Yeni başlık açmak istemedim .. O yüzden buradan yazayım ...

Daha önce yardım aldığım bir konu ...Yukarıda yazılanlardan Loop kullandığım takdirde scriptim işlem yapamaz hale geliyor ki; eventi tek kanal için düzenlemiş olsam bile .. Öte yandan el33t nin dediği (1. post) gibi de $v1 değerini tanımalmıyor olsa gerek (/msg innifucient parameters) uyarısı alıyorum ...

Yapmak istediğim ise şu;..
Alıntı:
on *:text:!bilgi:#: {
if elma isin $1- { msg $nick falan falan 0,4 $nick 0,1 | .msg $chan 0,4 $nick 0,1 Konu hakkında bilgi Özelinize Gönderilmiştir! | Halt }
if armut isin $1- { msg $nick 0,4 $nick 0,1 filan filan | .msg $chan 0,4 $nick 0,1 Konu hakkında bilgi özelinizie ... | Halt }
}

Bu şekilde tek tek eklemek yerine bilgiler.txt dosyası oluşturup okutayım istedim...

Bunun için şunu kullandım;

Alıntı:
on *:text:*:#:if $read(bilgiler.txt,s,$1) { msg # $v1 }

Ancak dediğim uyarı ile karşılaştım ..İStedim ki bilgiler.txt dosyasının 1. satırından itibaren 1. kelimelerden birisi kanalda geçerse kanala 2. kelimeden itibaren o satırı göndersin ..

Bir de bilgi liste.txt dosyası oluşturup timer ile kısım kısım dosyadaki bilgileri aktarmak istiyorum .. Bunun için de daha önce verilen bir addonu biraz düzenleyip kullandım ama olmadı ..Script bağlanır bağlanmaz timer acacak .. Atıyorum ilk 10 saniye sonra ilk 5 satırı kanala yollayacak.. ikinci döngüde 2. 5 satırı .. Ve satırlar bittiği zaman tekrar başa alacak ..

Yardımcı olursanız sevinirim .. Kolay GeLsin

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet