Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Şubat 2007, 13:34   #5
Brain
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: [HDServices] - Anope ve IRCServices'i harmanlamak..

daha once de soyledim simdide soyluyorum password active

sirvnet de bulunan sifre degistirmek isteyen kullanici oncelikle kendi nick'inin sifresini girmeli ve sonrasinda degistirmek istedigi sifreyi girmeli,

/nickserv set password <eskisifre> <yenisifre>

Buyuk ve iktidarli bir sunucu boyle 1 eklentisi bulunan bir servis kullanirsa yok sifrem calindi yok ben suydum yok ben soyleydim demek zorunda kalmayacaktir, makinasinin acik unutup gidenler hic degilse nicklerini kaybetmek gibi sorunlar yasamayacaktir, hersey kucuk 1 dalginlik sonucta
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Bu arada ajoin gibi seyler bence anlamli degil neticede ajoin bir kanala otomatik olarak kisinin girmesini saglamak icin ama bu komudu uygulayacak kullanicininda unutmayin ki tecrubeli olacagi kesindir, yani biraz clasik birazda esrarengiz olmasi cok daha ii olur, bir nevi sirvnet gibi ajoin yok otoop yok, kim ne istiyorsa oncelikle komut ile bunu uygulayip istedigi icin op olmali yada o kanala girmelidir diyorum
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

ek olarak nickj sifreleri webden de register edililebilmeli ve sifresi degistirilebilmelidir, bu ek yine sirv nette bulunan 1 sey, bence mysql veritabani uzerinde yogunlasmis bir sistem yapmak bireysel degil ama amaclari olan sunuculara cok yararli ve anlamli sonuclar verecektir. (sirvnet uzerinde calisin derim)

tabi yapmak istediginiz sey mutlaka herkeze hitap eden birsey olsun istiyorsunuzdur mutlaka, benim size belirttigim ornekler herkeze hitaben degil belki ama, yinede bu tur profesyonel bir secenekte olsa fena olmaz, isteyen basit isteyen gelismis turlerini kullanabilmeli.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet