Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Şubat 2007, 11:21   #1
Micron
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
wildcard kullanımı sorunu

Yazılmış korumaların neredeyse tamamını inceledim . İçinde küfür olan hazır kodlara bakmadım bile çünkü bana göre küfür koruması aopların ekleyip çıkarma yapabileceği korumadır . Yalnız eklenip çıkarılan korumalarda şöyle bir problem var . misal kelimemiz elma olsun , ekledik diyelim . elma*
Bu şekilde eklenince selma yazan birinin atılmaması gerekmezmi ? Bu şekilde eklenirse sadece elmalar yazarsanız atıyor demin elma yadik yazınca cümle içinde yakalamıyor . Kafanız karışmış olabilir kısaca benim anlatmak istediğim olay spamfilterde çok rahat uygulanıyor fakat yapılmış hiçbir korumada bu yok . spamfilterde \belma+ yazınca elma kelimesi ile başlayıp sonsuza kadar giden kelimeleri atıyor mesela . bahçedeki elmaları toplayalımmı ?
Mirc scriptlerdeki hiçbir korumada böyle birşey yok , kod falan istemiyorum
Bu yapılamıyormu bunu bilmek istiyorum , yani en önemli şey koruma ircte bu kadar coder var , bumudur yani yapılan korumalar ? Yada ne bileyim yapılamıyormu bu . elma* diye ekleyince elma ile başlayıp sonsuza kadar giden kelimeleri cümle içinde kullanılırsa atacak . *elma* diye eklersek cümlenin neresinde kullanılırsa kullanılsın atacak . *elma diye eklenince
cümlenin başına ne gelirse gelsin atacak . Tek bilmek istediğim bu olurmu olmazmı ? Neden yazdım bunları ? Gerçek küfür koruması işte bu ve ben daha rastlamadım buna .

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet