Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Mart 2007, 19:24   #5
Sky-Dancer
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: PTlink6.19.3 && PTlink.Services2.25.1 Win32

djiNn Nickli Üyeden Alıntı
[18:23] -192.168.2.3- *** Notice -- binding listener socket 192.168.2.3[85.104.*.*/6667]:Cannot assign requested address

simdi bu soruna yardim edicek arkadas yokmu :S

modeminin özellikleri ve markası ne bilmiyorum ama eğer router arkasında isen şöyle bir mantık izlemen lazım:

mesela kendi bilgisayarının local ip si 192.168.0.45 veya 10.0.0.76 diyelim..
unrealircd.conf listen satır(lar)ına kendi local ip numaranı gireceksin.

sonra modem de nat ayarlarından 6667 (veya istediğin portları) local ip numarana yönlendireceksin.

Not : google da arama yaparsan ve modemin tanınmış bir marka ise nat ayarlarını modem markana göre bulabilirsin belki.

Yani Demeye çalıştığım şu;
mesela internet ip numarana gelen veriler modemine gelecek, modemin de yaptığın nat ayarlarına göre portlara gelen verileri local IP numarana gönderecek (local IP numaranı ayarlayabilirsen).. Bu local IP numaranda ve yönlendirdiğin portlarda da tabi unrealircd çalışır olacak.

Not : Bazı modemlerde nat ayarlarını yapsan bile kendi local makinandan internet IP ne giriş yapamıyorsun.. Başka arkadaşlarına denettirebilirsin (mesela zyxel 650R-31 FM-5
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
)

Not : USB modem kullanıyorsan internet IP adresini yazman yeterli conf satırlarına.. Ama öyle görünüyor ki, router modem kullanıyorsun.. (router ile kastım, ethernet üzerinden bağlandığın modem..)

iyi Çalışmalar..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet