Konu: !tara IP
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Mayıs 2007, 04:33   #5
AyEsBiBe
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: !tara IP

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
;!tara ip metni herhangi bir kişi tarafından herhangi bir kanalda yazıldığında; on *:text:!tara*:#: { ;Belirtilen Ip adresini %trip değişkeni ile setle; set %trip $2 ;stats G komutunu Uygula; stats G ;%ipblnd değişkenini ipyok olarak setle. set %ipblnd ipyok } ;223 Numaralı raw geldiğinde; raw 223:*: { ;Eğer Listede banlanmış ip ler arasında daha önceden belirtmiş olduğumuz ip var ise; %ipbld değişkenini ipbulundu yap ve sorgulanan banı kanala yaz. if ($3 == %trip) { set %ipblnd ipbulundu | msg # $2- } } ;219 numaralı raw geldiğinde; raw 219:*: { ;Eğer Gline listesi sonu ise; if ($2 == g) { ;Eğer %ipblnd değişkeni "ipyok" ise (yani belirlenen ip bulunamadıysa) if (%ipblnd == ipyok) { ;Kanala "Ip Adresi ßulunamadı.." yaz msg # $2- Ip Adresi ßulunamadı.. } } }

ßaşında ";" işareti bulunan satırları adım adım açıklamak için yazdım. Mirc Editörüne kodu eklerken yalnızca başında ";" işareti bulunan satırları silerek ekliyebilirsin. Silmesende bir zararı olmaz. Kodu denedim kesinlikle çalışıyor. Tam olarak kullanım alanını açıklarsan sevinirim. Kullanım alanına göre değişiklik veya düzeltme yapabiliriz.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet