Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Mayıs 2007, 13:17   #11
WhaLberg
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Tanrı varmıdır?

BeyazGece Nickli Üyeden Alıntı
En çok merak ettiğim hususlardan biride senin adını kim koymuş " Muhammed " . veya düşün bu ad nereden gelmiş ne manası taşır. Benim adım Seha mesela. anlamıda arapçada cömert demektir. tıpta beyin zarı anlamında kullanılır. enson anlamı ki benım ısmımın konulmasının ana sebebidir " Eski Türk boylarında boyların en iyi silah kullanan , ata binen adından mert dıye bahsedilen kişilerede seha denirmiş. Türkçü babam bana bu adı koyarken adıyla yaşaşın demiş. Bende Türkçü yetişmişim. Aynen Türküm Türküçüyüm. Ama keşke beni ismiyle yetişsin dıye adımı Seha koyan babam birde sonuna muhammed ekleseydide ben adımla yetişseydım imanımız kadar ibadetimizde kuvvetli olsaydı.. şimdi son olarak demişsın kı red edıyorum sadece Türküm türkçüyüm islam sentezini kabul etmıyorum demişsın. Allahın yeyuzunde kılıcı olmuş bır mıllet olan türk milleti , Allah resulunun hadisine layık olmuş bir Türk milletının neferi olarak hem türkçüyüm diceksın hemde geçmişinden bi haber olacaksın garip ...

Beni tanıdığına göre hâlâ bu konuda neyin tartışmasını yapıyorsun? Tavrımın net olduğunu biliyorsun. Biz Talas savaşıyla müslümanlarla yakınlaştık, 920 yılında da çoğu Türk müslüman oldu. Ondan önce kendi dinimiz ve milletimiz için savaştık. Attila'nın meşhur sözünü bilirsin.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet