Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Mayıs 2007, 14:13   #18
WhaLberg
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Tanrı varmıdır?

BeyazGece Nickli Üyeden Alıntı
tamam onu demek ıstemedım yanı bu konuyu sana yuz yuze anlatsam aslında anlasırızda kelımeler kifayetsız kalıyor. şimdi muhammed sole soleyeyim tarihte hiçbir toplum biz Türkler kadar hız geçişle din değişmemiştir. neden bu kadar hızlı oldu bu geçiş. çünkü bızım göktanrı dediğimiz dine bak birde islamıyete bak nerdeyse aynı. Türkler adaletin simgesi olmuş bugun islamıyete bak hak tan bahseder bunun ıbı 1000 lerce ornek verebılırız. şimdi tanrı kelimesınde takılmadım ben mesela yunun aşk tanrısı vardır veya yagmur tanrısı ama bizde Türklerde herseyı yapan 1 tektir yani biz islamıyete geçmeden bıle bır tanrıya inanmışız hep. bu yuzden islamıyete geçiş bu derece hızlı ve köklü olmuştur . samet te bunu dıyor yanı cacık tanrılar var araplar putlarına ne gozuyle bakıyorlardı tanrı deılmı onlara tapmıolarmıydı. ama bız Türkler geçmişte islamdan önce bile dinimiz hep tanrıya saygı duymayı gerektirmiş. tek olmuş tanrı sonra doğru yol bulunmuş ve müslüman olmuşuz o yuzden bızım tanrı diye adlandırmakta derken herkesın kafasına gore tanrısı olmuşya ona taş atıyorum.

Kuteybe bin Müslim ismini arat ve Türkler'in nasıl müslüman olduğunu gör. Kitaplarda anlatıldığı gibi, sadece dinlerin benzeşmesi değil müslüman olmamıza sebep.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet