Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Ağustos 2007, 20:53   #17
BaRoN
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Hazreti Muhammet Yok

Sizler içmeye devam edin Her içtiğiniz CocaCola gelirinin %10 ISRAİLE Yardım olarak gitsin ..
Giden Her yardım Din Kardeşine Mermi Olarak geri Dönsün

Ne kadar Geridönüşümlü Bir Durum Dimi !?

ABD, İsrail'e 30 milyar dolar askerî yardım yapacak

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

İran'ın Ortadoğu'da tehdit olduğunu savunarak Suudi Arabistan ve 5 Körfez ülkesine 20 milyar dolarlık silah satmaya hazırlanan Amerikan yönetimi, İsrail ile de askerî yardım anlaşması yaptı. ABD ile İsrail, 10 yıllık dönemi kapsayan 30 milyar dolarlık askerî yardım anlaşması imzaladı. ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nicholas Burns ile İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Aharon Abramovitz'in Kudüs'te imzaladıkları anlaşmayla İsrail'e her yıl yapılan 2,4 milyar dolarlık askerî yardım yüzde 25 artırılarak, yıllık 3 milyar dolara çıkarılıyor. Burns, Amerikan yönetiminin, İran, Hizbullah ve Hamas gibi grupların ABD'nin yanı sıra İsrail'i de tehdit ettiğini düşündüğünü belirterek, "Bu bölgeye baktığımızda güvenli ve güçlü bir İsrail'in ABD'nin çıkarına olduğunu görüyoruz." diye konuştu. İsrail Merkez Bankası Başkanı Stanley Fischer ise ABD'nin yardımının İsrail için çok önemli olduğunu belirtti ve İsrail'in savunma harcamalarının gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 10'unu oluşturduğuna dikkati çekti. ABD'nin İsrail'e askerî yardımı İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in haziranda ABD Başkanı George Bush ile Washington'da yaptığı görüşmede kesinleşmişti. Olmert, askerî yardımın İsrail'e, bölgede silahlarını güncelleştiren Arap ülkeleri karşısında stratejik üstünlük sağlayacağını söylemişti. Kudüs, aa

Kaynak : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet