Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Mayıs 2005, 23:22   #2
el33t
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Bir örnek

Ve sizin için bir örnek yazdım, örneğimde ircforumlari.net'e bağlanıp en aşağıda yazan "[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] 27 (10 Kayıtlı Kullanıcı Ve 17 Misafir)" in altında yazan kayıtlı ve online olan kullanıcıları gösteriyor.

Öncelikle /sockopen komutuyla socketimi açıyorum.

Alıntı:
/sockopen ircforumlari [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] 80

Remote'umda olması gereken kodlar şunlar:

on *:sockopen:ircforumlari:{
sockwrite -n $sockname GET /index.php? HTTP/1.1

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
ocket siteye bağlanınca /index.php?'ye gitmesini söylüyorum
sockwrite -n $sockname Host: ircforumlari.net $+ $crlf $+ $crlf
;Ve tekrar hostu belirtiyorum.
}

on *:sockread:ircforumlari:{

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
ite sockopen'da belirttiğim adrese girdiğinde
if ($sockerr) {
;Eğer socketta hata varsa
echo 4 -st Hata. | halt

tatus'e Hata yazısını echoluyorum ve işlemleri durduruyorum
}
else {
;Her şey normalse devam ediyorum
var %temptext
;%temptext diye bir değişken (variable) oluşturuyorum.
sockread %temptext
;socketimin sitede yazanları %temptext'e yazmasını sağlıyorum
if (*<div><a href="member.php?* iswm %temptext) { echo 4 -st 03Şu an ircforumlari.net'te12 $numtok($remove($htmlfree(%temptext),$chr(9)),44) 03kayıtlı kullanıcı online, nickleri:04 $remove($htmlfree(%temptext),$chr(9)) }
;Bunu aşağıda anlatacağım.
}
}

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
alias htmlfree { var %x, %i = $regsub($1-,/(^[^<]*>|<[^>]*>|<[^>]*$)/g,$null,%x), %x = $remove(%x,&nbsp;) return %x }

$htmlfree() aliasımızıda remote'a koyuyoruz, html taglarını çıkan sonuçtan kaldırması için..

if'li kısımı sockread %temptext'ten sonra %temptext'i echolayarak karşıma çıkan bilgileri kıyaslayarak kullanıyorum.
Benim istediğim bölüm şuydu:

Alıntı:
<div><a href="member.php?amp;u=2032">aLı</a>, <a href="member.php?amp;u=1005">el33t</a>, <a href="member.php?amp;u=697">LeaD_SoLDieR</a>, <a href="member.php?amp;u=2086">NiGhT</a>, <a href="member.php?amp;u=197">ReLaX</a>, <a href="member.php?amp;u=2325">SeLF_BLooD</a>, <a href="member.php?amp;u=2422">sohbetsaati</a>, <a href="member.php?amp;u=2232">SuccrasoR</a>, <a href="member.php?amp;u=1977"><font color="#009900">WingmaN</font></a></div>

Bunu almak için if'lerin nasıl ortak kullanıldığını buldum ve iswm kullanarak bana gereken yerleri aldım ve sonucu status penceresine echoladım.
Sonuç:

-23:15.43p- Şu an ircforumlari.net'te 9 kayıtlı kullanıcı online, nickleri: aLı, el33t, LeaD_SoLDieR, NiGhT, ReLaX, SeLF_BLooD, sohbetsaati, SuccrasoR, WingmaN

Yani kısacası önce sockopen komutuyla istediğim siteye bağlantıyı açıyorum socket için. on sockopen durumuyla gitmek istediğim sayfayı belirtiyorum. on sockread durumunda önce echoluyorum yani:

var %temptext
sockread %temptext
echo -s %temptext

Ve statusde çıkan şeylerden almak istediğim yeri buluyorum ve nasıl alabilirim diye düşünüyorum daha sonra if koşullarını kullanarak (iswm isin le birlikte) istediğim yeri ordan alıp echoluyorum.

Umarım daha iyi anlamışsınızdır.

Konu el33t tarafından (06 Mayıs 2005 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat