Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Eylül 2007, 15:47   #3
SeqHo
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Baglantı aktif olmadıgında başka bir irc sonucuna baglanma

KeReM Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
sitemin mirc kullanıcıları serverim aktif olmadıgı zaman istedigim başka bir sunucuya nasıl yonlendirebilirim

örnek: irc.sunucu1.com baglanıyor
servere baglanamıyor baglantı aktif degil
irc.sunucu2.com
irc.sunucu3.com

bu şekilde baglantı aktif olmadıgı zaman bir sonraki istedigim servere baglanmasını istiyom yardımlarınız bekliyorum teşekkurler

Benimde kullandım şöle bişi var paylaşmak istedim

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on 1:disconnect: { if (%disconnectmenusu == ON) { discon } } alias discon { dialog -m discon discon } dialog discon { title "Bağlantınız Kesildi." size -1 -1 250 170,flat box "" 11, 2 -5 245 173,flat text "Bağlı olduğunuz serverden koptunuz" 1, 40 5 200 20,flat text "Ne yapmak istersiniz?" 2, 70 20 200 20,flat combo 3, 30 38 190 150, drop edit,flat button "&Yukarıdaki Server'e Bağlan", 5, 30 65 190 20,flat button "&Tekrar Bağlan", 6, 30 88 190 20,flat button "&Programı Kapat", 7, 30 111 190 20,ok,flat button "&Kapat", 8, 90 137 70 20, cancel,flat } on 1:dialog:discon:*:*: { if ($devent == init) { did -c discon 5 did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 irc.sunucu.net did -a discon 3 **************************** did -c discon 3 1 } if ($devent == sclick) { if ($did == 6 ) { /server | /dialog -c discon discon } } if ($devent == sclick) { if ($did == 5 ) { .set %disconserver $did(3) | .server %disconserver | /dialog -c discon discon } } if ($devent == sclick) { if ($did == 7 ) { /exit } } }

discon.mrc şeklinde yükletirsin scriptine Server listendeki sıralamaya göre gidio kolay gelsin
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet