Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Ekim 2007, 21:22   #19
DrWat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Screen - MixAvatar - Mirc Avatar Sistemi.

kunt Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Normal bir avatar klasorune resimler konur ve aynı script i kullanan kişiler özellerine girdiğinde birbirine notice atarak verdiği avatar kodundan resimlerini görürler.
Ama farkli ayrı bir resim eklendiğinde karşi taraf tanımasi için ortak bir ftp adres gerekli. İki mirc programını birbirine ortak yapan bir adres olmasi gerektiğini düşünüyorum.
Umarim başarili bir çalişma sunar. Kolay gelsin

Dedigin dogrultuda basit bir çalışma olur ve problemli olur bu dogrudur.

Çalışma prensibi tamamen filesend sistemiyle calısıyor.

Yani kendi pc'in üzerinde bir temp sisteminde saklanıyor.

Bir sorundan dolayı suanda yayınlayamıyorum : Sorun her server'de aynı performansı sergileyemiyor. Yerel Sunucu Olarak server IP/TCP'sini kullandıgı içi bazı serverlerde buna izin vermedigi için bazı serverlerde çalısmıyor.

Bunu düzeltmeye çalısıyorum o yüzden aksadı kaldı proje.

tek bir server üzerinde yaptıgım için çalısmaları digerlerini hesaba katamadım. Bü yüzden her serverin kabul edebilecegi bi formul arıyorum.
Sistem akısı olarak suanda tamamlanmış ve hazır durumda.

Ve Avatar sistemi üzerine yapılan bir kaç çalışmada cıkan çoğul kişilerin karıştırılması sorunu bu çalışmada yok.

Yani aynı anda 5 6 hatta daha fazla kişiyle görüsürken avatarınızın ve avatarların görünümünde problem cıkmadıgı gibi değiştirildigindede herkezde aynı anda değişmektedir.!

İnşallah bu problemi halledince bitmiş olacak.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet