Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Aralık 2007, 01:03   #3
saltanat
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Pagerank Yanılgısı

Hmm bende bu tartismayi sevmem ama bunu aydinlatmam gerekiyor.
X.org'un logosu senin hic dikkatini cekti mi? bir seye benzetiyor musun onu sen?
o X xerox'un X'idir. icad eden xerox'dur bu teknolojiyi. ilk kullanan appledir.
Xerox'un orjinal implementasyonu da once Xfree86 olmus sonra da X.org a fork edilmistir. Neymis? Xerox yapmis. Eet.
uzgunum ama bizler, atlas gibi cok veri akan her kablonun altina girip onu
ayakta tutabiliyor diye, niye kotuleniyoruz? O yaziyi ben yazdim bu yayilmis alinti alinti diye yazilmis, burayada aktardim kotu mu yaptim?

Farkli boyutlarda acacak olursak konuyu openOffice bir m$ office rakibidir. evet cok dogru bir tespit. yillardir varolan Koffice ve gnome office suite de ucundan bu tanima girer ama bunlar sadece alternatifdir. OO.o disinda kimse microsoft office'i rakip almaz
ancaaak
tek editor vi olurdu. yuzeysel acidan bakarsak: linux'daki tek editor vi
degildir. vi ile beraber emacs, ed, nano, pico da var. SEnin gelmek istedigin
noktaya gelecek olursam,word'un yillardir yaptigini yapan bir sey var ki adi TeX & LaTeX bu iki arkadas cok fetisist isimlere sahip olsalar da, text dunyasinin en esnek dokuman dilidirler.
evet gordugunu almazsin bunlarda. markup dilidir TeX ama uzgunum. Word, TeX kadar esnek degildir. Cunku TeX ile dokuman da hazirlayabilirsin, sunum da. slaytlar arasinda cici gecisler olmasa bile, office de "yarılsan
yapamayacagin" birbirinden etkilenen dinamik sayfalar yapabilirsin latex'de.
ustelik sablonu verdikten sonra da gerisi kolaydir. o uretir sayfayi sen
yazdikca.
neymis yyani? tek editorumuz vi vari plan text editorleri de degilmis. Ayrica
tex platform bagimli da degildir. ayrica dokuman bagimli da degildir. tek bir
tikla ayni seyi sunum ve dokuman olarak render edebilir bunlar pdf olarak
export edebilirim. sen office'de tek bir dosyadan "n" adet "farkli" cesit
dokuman uretebiliyor musun?
internetin bazi yerleri ve dunyadaki bazi (ve su anda yukselen) sektorler arastirma yazilari ile donuyor. bunu inkar etmenin bir alemi maalesef yok
Xerox. Apple. GUI... hepsi microsoft sayesinde evet..
printer la monitor'u de microsoft buldu zaten. ilk islemci de microsoft tarafindan icad edildi. evet hard disk te...HDD ledi fikri de mi microsoft'un? guldurmeyin artik ya. ne ne? qwerty klavye
de mi microdoft'un icadi... ses gelmiyor ses... *czzt*
Ben google hakkinda cok arastirma yaptiktan sonra bu yazimi yaziyorum yayiliyor yayiliyor sonunda alinti diye yazsan diyenlerde cikiyor. Herseyi google yapıyor zaten
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Onemli olan isim yapmaksa bizden uzak kalsın. Biz alıntıcımıyız simdi ? Googleyi de m$ bldu zaten
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

(Orneklendirmelerim her zaman real hayatta cokca munazara ettigim linux-windows kavgasi ile ozdelestirilmistir.)

Konu saltanat tarafından (08 Aralık 2007 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet