Konu: Kanal Flood
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ocak 2008, 04:30   #2
L4roXyL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kanal Flood

Bak bu istediklerini şimdi sana veriyorum, ama bir dahaki sefere aramanı istiyorum.

1. İçin;
on *:text:*:#:if $nick isreg # { hinc -mu3 fln $+(#,½,$nick,$encode($1-)) 1 | if $hget(fln,$+(#,½,$nick,$encode($1-))) >= 5 { spamfilter add cpnNa gzline 10m - $1- | hdel fln $+(#,½,$nick,$encode($1-)) } }

Kırmızı olarak belirttiğim yer; saniye.
Mavi olarak belirttiğim yer; limit.

2. İçin;
on *:snotice:*client connect*:if !$istok(indet1 ident2 indet3,$remove($gettok($10,1,64),$chr(40)),32) { $iif($hmatch(nick,$9),hinc -mu60 nick $9 1,hadd -m nick $9 1) | if $hget(nick,$9) >= 10 { gline $9 :sebeb } }

Bu ise, eğer aynı nick sunucuya 60 saniye içerisin'de 10 defa giriş yaparsa, nick'e gline atarsın. Hı sen eğer aynı nick olması farketmez. Sunucuya belirlediğim ident'ler hariç 60 saniye içerisin'de 10 giriş yapanların hepsine gline atmak istiyorum dersen;

on *:snotice:*client connect*:if !$istok(indet1 ident2 indet3,$remove($gettok($10,1,64),$chr(40)),32) { hadd -mu60 nick $9 1 | if $hget(nick,0).item >= 10 { var %s = 1,%ss = $hget(nick,0).item | while %s <= %ss { gline $hget(nick,%s).item :sebeb. | inc %s } } }

Mantık aynı, $istok içerisine yazdığın ident'lerden giriş yapana gline atmıyacaktır.

3. İçin;
Aynı mantığı uygulayacaksın;
on *:snotice:*client connect*: if !$regex($remove($11,[,]),fullname1|fullname2|fullname3) { hadd -mu60 nik $9 1 | if $hget(nik,0).item >= 10 { var %s = 1,%ss = $hget(nik,0).item | while %s <= %ss { gline $hget(nik,%s).item :sebeb. | inc %s } } }

Fullname1/2/3 olan yerlere belirlediğin fullname'leri yazıcaksın.
Onların dışında, 60 saniye içerisin'de 10 giriş yapılırsa, nick'leri tümüne birden gline atarsın.

4. İçin;
on *:snotice:*client exiting*:hadd -mu1 ip $remove($gettok($7,2,64),$chr(41)) 1 | if $hget(ip,0).item >= 10 { var %k = 1,%kk = $hget(ip,0).item | while %k <= %kk { zline $+(*@,$hget(ip,%k).item) :sebeb | inc %k } }

Burada ise, 1 saniye içerisin'de sunucudan 10 nick veya fazlası çıkarsa; tüm iplere zline uygularsın.

Yukarı'da dediğim gibi bu son'du.
Bundan sonra forumda, arama yapmanı istiyorum.
Kodlar sorunsuz çalışır. Kolay gelsin.

Konu L4roXyL tarafından (10 Ocak 2008 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat