Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Ocak 2008, 00:08   #24
L4roXyL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Yanıt: Cevap: 60 Sn sonra -v

radiCOOL Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

timerın kapanmaması konusunda ben de kapanmaz diye düşünmüştüm ...Zaten denemedim gerçi ama Bir ara KILL için timerlarla epey uğraşmıştım ...

Sordugum sey su aslında .. Birisine voice verince $vnick gibi bir identifier olmaz demiştin ki ; olmaz diyorsan oLmaz ...Benim sordugum ise var ya da set ya da hash artık nasıl yapılırsa yapılsın bu şekilde bir değer atanmaksızın

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:text:*:#help:if ($timer($nick)) $+(.timer,$nick) off

Bu evente if $nick == (+v yi alan nick) tarzında bir identifier atanabiliyor mu ? ..Epey bir yerde işime yarar asLında konu açılmasa aklıma gelmezdi belki de ama , Epey bi kısaltma olacak bana ..Özellikle oplar için ayarladıgım bi kac kodda ..

Ya aslında öyle bir identifier yok.
Ama şu şekilde birşey yapabilirsin, if $count($nick(#help,nick).pnick,+) == 1
Bunun manası, $nick(#kanal,nick).pnick ,kanal'daki belirtilen nick'in prefix takılarını verir. $count identifier'ı metin'de belirtilenin var olup olmadığını veya kaç tane olduğunu vs. kontrol eder.
Burada mesela;
on *:text:*:#:if $count($nick(#,$nick).pnick,+) == 1 { işlevin devamı vs }
Ama tabi, senin voice verdiğin nick için bir identifier yok.(on text için) Yani illaki bir users list'e veya bir veriye keydetmek zorundasın(/timer haricinde)

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet