Konu: HiçLiğim..
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Ocak 2008, 23:26   #90
aLdiana
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: HiçLiğim..

ressama kurban edilmiş bir yalnızlık,
vadedilmiş toprağın renklerine karışırken,
parmak uçlarında hissettiğin nemdir: hayat!
sabır; elif-lâm-mîm-râ
ve ilk sabır,
dudaklarından dökülen tek hece: aşk!
ressama ve şaire kurban edilişin,
tanrısal muştusu!...

ilk kalemi tutuşun;
/ sesimin tınısı!
ağzına aldığın başparmağın,
kemirdiğin tırnaklarının ucundaki yokluğum;
/ kan kokusu…
şimdi usul usul yoklarken geceyi,
sokaklara yapışmış ceset parçacıkları;
senin dudakların kan,
senin dudakların öylesine revândır.

ilk kalemi tutuşun;
/ sesimin tortusu.
hayvanî bir istektir târumar,
geceyi bilmem kaç kez kolaçan edecektir.
özgürlük duvara çarpıyor,
örtüler bir bir kalkıyor.
bedeninin sığmadığı bu cismânî kentte,
ruhunun çırılçıplak geldiği odadır
/ sesimin hiç dinmeyen yankısı;
/ Lâ

sesimin tortusunda hayvânî bir istekle; dinmeyen bir yankıdır çığlığım: “”… bütün putları yıkıp, önüne gelmişliğim bundandır… yâr, kan kokusuna yapışıp kalmış bir sabırdır şimdi // ki anlatıyorum, yaşamak kadar ölmeye meyilli, bir o kadar isteklidir ölmek için yaşamaya meyilli… vâdedilmiş topraklarda derin bir hüzünle, bütün hüzünlerimi bir ressama kurban ediyorum… aşk, usul usul yoklarken geceyi, sokaklara ceset parçacıkları yerleşiyor… bir sokak fahişesi köşebaşında ekmek kavgası(!)nda, bütün günahlarından ırak… doğacak ilk ışıkla beraber, gündüzü gecesine böyle karışacak, gözlerine birikmiş hayatın ıslaklığında bir o kadar gayb-olmuş!… yaşamın anlamını soruyorum bir sokak fahişesine: birkaç yetim çocuktan bahsediyor, salyaları birbirine karışmış adam(-cık)ların kirli parmaklarının ardından doğacak güneşle beraber, onları kucaklayıp hayata hazırlamaktan bahsediyor! hâsıl-ı kelâm, günahların girift tanımlamalarından uzak düş’lere uzanıyor, mırıldanıyorum: “keşke herkes fahişe (kadar) olsa!”… ve bütün âsî yanlarımla şehrin duvarına yazıyorum: “”… bir put daha devriliyor, ibrahim kan ağlıyor!…

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet