Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Mayıs 2008, 21:12   #27
seal
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Server Reboot edildiğinde Otomatik Unreal Start

ulusalchat Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Konu ile ilgili acıklamalar yapılmıs zaten ama konu biraz dagılmıs sankı. Bu yuzden hala yapamayanlar var ben toparlıyayım istedim..

kodları calıstırmak icin dedicated sunucuda root erisimi miz olması lazım

host login mehmet olarak kabul ediyorum ve ona göre kodlari yazıyorum

önce bir calistirma dosyası hazirliyoruz; servisleri calistirilacak hesabimizin icinde ssh consoluna

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
pico baslat

ile dosyamizi aciyoruz ve icine asagidaki kodu giriyoruz

#!/bin/bash cd /home/mehmet/Unreal3.2/ ./unreal start cd /home/mehmet/services/ ./services cd /home/mehmet/eggdrop/ ./eggdrop -m kelime.conf ./eggdrop -m oyun.conf ./eggdrop -m radyo.conf ./eggdrop -m helper.conf cd /home/mehmet/radyo/ ./sc_serv >/dev/null & exit 0

Ekleyip CTRL+X ile kaydetip cıkıyoruz
Daha sonra calistirmak icin gerekli yetkiyi veriyoruz
chmod +x baslat

Yukarıdaki kodlari siz kendi hesabinizdaki calistirilacak dosyalara ve dizinlere göre degistiriniz
Evet kodumuz hazır Artık bu hesapda ssh a login oldugunuz da
./baslat yazdıgınız da Unreal + services + kelime botu + oyun botu + radyo botu + helper botu ve radyo programı calismis olacak

Simdi bu yaptigimiz dosyayi rebootlardan sonra calistirmak icin linux un makina acılısta görüp calistiracagi baslangic bölümüne ekleyelim
bu aynı sizin windows pc nizdeki baslangic bölümü gibidir

pico /etc/rc.d/rc.local

dosyayi acip en altına

#--IRCD Oto Acilis-- su -c "/home/mehmet/baslat" mehmet

seklinde ekliyoruz

Eger birden fazla varsa

#--IRCD Oto Acilis-- su -c "/home/mehmet/baslat" mehmet su -c "/home/mehmet1/baslat" mehmet1

seklinde ekleye bilirsiniz

kodları harfi harfine kendineze göre düzenleyip uygularsaniz sorunsuz calisacaktır

dipnot: bazi sunucular da services problemi görünüyor bunun icin reboot öncesi unreali yada servicesi manuel olarak kapatırsanız sorun olmuyor

Evet ben su -c "/home/site/baslat" site şeklinde eklediğim zaman, yani servicleri de otomatik olarak başlatmaya çalıştığım zaman çok defa service'lerim sıfırlanmıştı, tüm kayıtlı herşey silinmişti. Aslında servise db dosyaları tam olsa bile okumuyordu, yeni baştan kurmam icab etmişti 3-4 kere. En sonu sadece irc'yi çalıştırmıştım, diğerlerini de serveri başlattıktan sonra baslat diyerek başlatmıştım. Ondan sonra sorun yaşamamıştım. Saol mesajın için ;oki

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet