Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Mayıs 2008, 18:11   #10
L4roXyL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Idle Kontrol Sadece @'lara deop ve & ~'lar Buna Dahil Olmayacak.

Yahu ben anlatamıyorum herhalde.

Sen #xop kanal'ına girdiğinde, #xop kanal'ına /idlechk çekilir.
Ve hemen akebinde 10 dakikalık aralarla yine #xop kanal'ına /idlechk çekmek için, timer kullanıyoruz.
Yani: /timer 0 600 /idlechk #xop (#xop kanal'ına 600 saniye'de bir idlechk çek diyoruz)

İdlechk alias'ımız;
İlk başta warning komutunu uyguluyoruz ki bu uyarıları kayıt etmek için yapılıyor. Devamın /enable #q diyoruz. Bu #q grubunu aktif etmek demek. Yani bu grup kapalı iken, zaten grup içindeki kod de-aktif olacaktır. Ama bizim grup içindeki kod ile işimiz olduğu için açıyoruz. Sonrasında #xop kanalındaki sadece @ prefix'ine sahip olan kullanıcılara /whois çekiyoruz. İŞTE burada grup içindeki kod işlev görüyor. /idlechk aliasında taradığımız op sayısını, ttl tablosuna kayıt ediyoruz. 317 numaralı raw(idle süresini vs. gösterir) %& değişkenini 1 sayı arttırıyoruz. Bunu yapmamızdaki sebeb, kanaldaki @ sayısı ile /whois çekilen kişilerin sayısı eşleştiğinde grubu tekrar kapatmak.

Ben denedim kusursuz çalışmakta.
Sende hatalı çalıştırdığında, %& değişkeni 0'lanmamış her seferinde değer arttırdığı için eşleşme olmaz. Aynısı ttl tablosu içinde geçerli.
Yani son olarak;
//unset -s %& | /hfree -s ttl yap. Grub'u kapat. Kod'u tekrar dene.

Konu L4roXyL tarafından (06 Mayıs 2008 Saat 18:20 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet