Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Aralık 2004, 13:20   #2
Alience
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)

vay be biz klasik kalmışız yeni jenerasyonun yanında if leri () kullanırdım genelde tabi bizim başladığımız zamanlarda kodlar
if (a == b) {
if (a == b) {
gibisinden yazılırdı sonra if (a == b) { | if (a == b) { gibi | ler geldi şimdi
( kalktı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
gerci hoş verdiğim örnekte && de kullanabilinirdi kullanılamayan bir ornek varsayın
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Ha kodumuza gelelim burada hinc kullanmışın yazıyı okumadan baktıgımda anladığım 1. de uyaracak kicklicek 2. de uyarmadan kicklicek vs idi ama dialoga gore yapmasını iştemişsin bende hash ları iptal ettim çünkü onu hsave hload etmek gerekicek bende bir değişken tanımladım variableste fazla yer tutmasın diye ondan 2 tane değişkenimi $hget ile cekiyorum buyur kodun:

dialog Akoruma {
title "Argo"
size -1 -1 129 56
option dbu
box "Argo", 1, 2 1 124 44
radio "Uyar / Kickle", 2, 57 11 50 8
radio "Uyarmadan Kickle", 3, 57 21 56 8
radio "Sadece Uyar", 4, 57 32 50 8
text "Argo Konu?any :", 5, 5 11 50 8
check "Aktif", 6, 99 47 26 8
button "cancel bu gerekli X ya basınca bu aktif olucak
", 7, 1 1 1 1,cancel , hide
}
on *:dialog:Akoruma:*:*: {
if $devent == init { if %Akoruma-Dlg == $null { did -c $dname 2,6 } | else { did -c $dname $gettok(%Akoruma-Dlg,1,46) | if $gettok(%Akoruma-Dlg,2,46) == 1 { did -c $dname 6 } } }
if $devent == sclick { if $did == 7 { var %i = 2 | while (%i <= 4) { if $did(%i).state == 1 { set %Akoruma-Dlg $+(%i,.,$did(6).state) | halt } | inc %i 1 } } }
}
Alias akoruma { if !$dialog(Akoruma) { dialog -m Akoruma Akoruma } }
on $@*:text:/ulan|lan|dallama|lam/:#:{
if $nick isreg $chan && $gettok(%Akoruma-Dlg,2,46) == 1 {
if $gettok(%Akoruma-Dlg,1,46) == 2 || $gettok(%Akoruma-Dlg,1,46) == 4 { msg $nick # Kanalında lütfen bir daha argo konuşmayın..! }
if $gettok(%Akoruma-Dlg,1,46) < 4 {
kick # $nick Arko konuşmayalım?!
}
}
}

bakalım yeni akıma ayak uyduralım

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet