Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Temmuz 2005, 22:19   #1
erdem55
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Bot Hakkında (Duyuru Ekleme Olayı...)

on Master:TEXT:*:?:{
if ($me iswm $strip($1-)) { msg # Evet $nick }
if ($me Duyuru Ekle* iswm $strip($1-)) { Msg # Ok, Master. | set %channels # | write Duyurular.txt $4- | .TimerQuote $+ %channels 1 10 //msg %channels $Read Duyurular.txt }
if ($me Duyuru Ac* iswm $strip($1-)) { Msg # Ok, Master. | .TimerQuote $+ %channels $4- //msg %channels $Read Duyurular.txt }
if ($me Duyuru kapat* iswm $strip($1-)) { Msg # Ok, Master. | .TimerQuote $+ %channels off | /write $+(-dw,*) Duyurular.txt | timer 1 05 unset %channels }
}

Arkadaşlar buraya kadar olan kısmı bir şekilde ayarladım ama bundan sonrasında takılıp kaldım. Şimdi kısaca özetleyeyim bu ayrı bir mirc ve ben her nerede olursam olum erdem55 nicki ile bota seslendim mi bana evet erdem diyor. Ben şimdi buna birde duyuru eklemek istedim. Ekledim de ama eksikler ver kafamdaki tam olmadı yani. Şimdi benim yapabildiğimi kısaca özetlim.
Botcuq duyuru ekle Duyuru
dediğimde bunu duyurular.txt dosyasına kaydediyor ve 10 sn sonra 1 kez yayınlıyor.
botcuq duyuru ac 0 10
dediğimde duyuruyu 10 sn de bir kanala yolluyor
botcuk duyuru kapat
dediğimde dosyadaki duyruyu kapatıyor timer i kapatıyor ve eklediğim kanalı %channels ıda siliyor eklediğim yerden. Yani herşey çok normal.
Ama ben bide şunu yapmak istiyorum.
Bot kanala girdikten 15 sn sonra duyular.txt dosyasına bakacak diyelim 3 duyuru var. Depomda duyurulmak üzere 3 duyuru saklı dicek.
ve ben duyuruları ac zaman komutunu verdiğimde diyelim ben 0 60 dedim ilk duyuruyu 1dk bir ikinci duyuruyu ilk duyurudan 30sn sonra 3 duyuruyuda 2. duyurudan 15 sn sonra gibi kanala yazacak.
Bu yapılabilirmi bilmiyorum ama yapanın ellerinden öperim. Çünkü yukardaki kodu yapana kadar bile canım çıktı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
1 haftada bitti
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
biliyorum sizin için uzun bi süre ama daha yeniyim ordan burdan kodları inceleyerek böyle bişi çıkarttım işte. Ama dediğim tarzda ne bişi gördüm nede kodlarını inceledim o nedenle sizlerden yardım istiyorum.
Kısaca istediğim
dosyada 3 duyuru varsa kanala girdiğinden 15 sn sonra duyurulmak üzere 3 duyuru depolanmıştır dicek. Hatta mümkünse kimin depoladığınıda söylesin.
ve duyuru aç zaman dediğimdede sırayla bu duyuruları kanala duyuracak. Kısaca istediğim bu baya uzun yazmışım kusura bakmayın. Ama benim için önemli

E nede olsa bir haftada bile olsa ilk kodumu yazmış bulunuyorum. İnşallah geriside gelecek. Artı Daha güzel olsun istiyorum. Kafamdaki fikir eksik kaldı yani. yardım pls

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet