Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Temmuz 2008, 11:11   #3
Sity
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: 10 Numara'nın Sırrı

İlk olarak bu yazıyı bir dergiden aktardım. Dergi çok eski zamanlara ait ve ismi de "futbol otorite" adında bir dergiydi. Bunu yazmadığım için öncelikle kusura bakmayın.

Gelelim kişisel yorumlara
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Sity Nickli Üyeden Alıntı
ornek olarak fenerbahce'nin 10 numarali formasini tuncay giysede asil 10 numara alex'tir. ayrica gunumuzde bircok buyuk takim [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kadrosunda birden fazla 10 numara bulundurmaktadir.

Yazmış olduğum postta yukarıdaki açıklama mevcuttur. Sizin bana vermiş olduğunuz örnekte Ronaldinho 80 numaralı formayı giyecek, yıldız oyunculuğunu kaybetmiştir. Anlamamış olabilirsiniz doğal karşılıyorum, o yüzden tekrar ve anlayarak okumanızı tavsiye ederim
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Bir takımda sadece bir tane 10 numaralı forma giyilebilir. Zidane örneğini açıklıyayım size. Zidane Juventus da 21 numaralı formayı giyiyordu. Real Madrid'e transfer olduğunda ise 5 numaralı formayı giymek zorunda kalmıştır. Bunun sebebi de Zidane gelmeden önce takımın diğer yıldız futbolcusu Figo 10 numaralı formayı giyiyordu. Zaten Figo'da Real Madrid'in yıldız oyuncusudur.

Ronaldinho neden 10 numarayı alamadı peki? Milan'ın zamanında oyun kurucusu ve o yıllarda takım için önemli olan Clarance Seedorf 10 numaralı formayı giymeye başlamıştır. Ve kendiside 10 numaralı formayı Ronaldinho'ya vermeyeceğini açıklamıştır. Ondan sonra ise dünya'nın en iyi futbolcusu seçilen Kâka transfer edilmiştir. Kâka şuan 22 numaralı formayı giyiyordur.

Yani takımda 10 numaralı formayı görmek istediğiniz kişi değil, takımın o yıllardaki yıldız oyuncusu giyer ve transfer olmadığı sürece bu şekilde devam eder

Umarım açıklayabilmişimdir

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat