Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Eylül 2008, 14:32   #10
XPhytoN
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Winamp'ta N'dinliyorum..

Hadi gelin, bu kodu biraz daha geliştirelim ;oki

orjinal olan kodumuz;

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
alias -l getsong return $dll(winsong.dll,GetSongName,) alias -l kontrol->et { if (%song != $getsong) { if (%wnd == on) && ($getsong != $false) { set %song $getsong msg #Kanal Dinlediğim şarkı: %song } } } alias ndinlior { var %s $getsong , %song if ($1 == on) { set %wnd on if (!%song) set %song %s .timerwnd 0 0 kontrol->et } elseif ($1 == off) { set %wnd off | .timerwnd off } }

Winamp'te MSN'de ne dinliyorum yerinde çıkmasını istediğimiz parçaları mIRC yoluyla, MSN'imize aktarımını yapalım ;oki

alias msnsong { var %dll MsnSong.dll .comreg %dll .comopen msn Msn.Write var %i $com(msn,WriteToMsn,1,bstr,$1-,bstr,$null,bstr,$null) .comreg -u %dll .comclose msn }

Bu kodu orjinal kodumuzun, altına ekleyelim ve Orjinal kodumuz da ki şu satırları
msg #Kanal Dinlediğim şarkı: %song

altta ki kod ile değiştirelim;
msg #Kanal Dinlediğim şarkı: %song msnsong %song

ekte vermiş olacağım, MsnSong.dll adlı "DLL" uzantılı dosyamızı da, mIRC'imizin bulunduğu ana klasöre atalım "//run $mircdir ".

Şimdi, arkadaşımızın söylemiş olduğu " Aa bu adam ne dinliyor girelim kanala bakalım isimli " ;noki cevabına, MSN'e koymakla bi tez yazmış olduk sanıyorum.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Türk coder'larda çareler, fikirler tükenmez ;oki

Burdan İndir Bu forumdaki ekleri görübilmek için 25 mesaja sahip olmanız gerekir. Sizin 0 Mesajınız var.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet