Konu: link atma
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Eylül 2008, 19:45   #5
SeYH_SaMiL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: link atma

Şimdi ilk kısımdan yani bu aşağıdaki kısımdan sunucumuzun ismine bakıyoruz unrealircd.conf da ne yazdığına bakıyoruz;
me {
name irc.SohbetLive.Biz ;
info "sohbetlive.biz IRC Server";
numeric 1;
};

Yani burdan name 'nin karşısındaki şekliyledir sunucunuzun ismi onu anlatmaya çalıştım ve birde bu kısımdan yine sunucunun numeric 'ine bakarız ki linkleidğimiz sunucunun numerici ni değiştirip aynıysa fakrlı bişey yapmamız gerekecek yani bizim ana sunucunun numerici 1 ise linkleidğimiz sunucununkini dğeiştirip 2 yapıcaz ki aynı olup çakışmasınlar. daha sora belirttiğim ikinci kısımda linki anlatmam için sunucuların ipi numericleri ve isimlerini belirlemek içindi yani kafadan böle belirledim sunucunun bilgilerini lazım olan bilgilerini böle kafadan belirttim aşağıdaki gibi;

name: irc.sohbetlive.biz
ip: 91.191.167.17
port: 6667
numeric: 1

Yani bu yukarda belirttiğim şey şuanlama geliyor ana sunucunun ismi namesi: şu diye belriledim, ip adresimiz bu olsun şeklinde numericimiz 1 olsun diye önceden belirledim ve bu belirlediğim şeyleride kullanarak linki yaptım anladınız demi yani dğeiştirmeniz gereken kısımları altta belirledim üst kısımda size önemli kısımları belirtmek birde linki neye göre yapcam yani hangi ipi kullancam hangi ismi kullanacağımı belirledim.

sadece linklenen sunucumuzun yani slaihchat.net in numerici de ana sunucununkiyle aynı 1 ise onu değiştireceksiniz. onun dışında sadece link satırlarını ulines satırına services satırınızı ekliceksiniz okadar. daha geniş anlatımı ve yine örneklerle 3 sunucuyu bir ana sunucuya sırasıyla linklemeyi anlattığım bir anlatımı ekledim şu konu başlığına;
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bleki burdanda tek tek detaylarıyla okursanız daha iyi anlayabilirsiniz. onun dışında benim yukarda yazdığım link satırlarında ipleri ve farklıysa sunucu isimlerii ve services satırı farklıysa services satırını dğeiştirip aynen yazdığım şekliyle unrealircd.conf lara ekler düzenlerseniz sorunsuz linklenecekdir, yine yapamaz iseniz pm atın msn adresinizi ekleyip yardımcı olayım.

iyi paylaşımlar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet