Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ekim 2008, 15:15   #6
SeYH_SaMiL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Giriş kod + Açık Port şifremek Botnet ve sc5 Clone Saldırılarına Kesin çözüm.

TurkArkadas yanlış anlaşılsmadım umarım doğru anlayıp anlamadığımı öğrenmek için sormuştum,demekki doğru anlamışım, peki şimdi konu başlığında fikir alış verişinde bulunursak sizce tümüyle mirc girişini kapatmaktansa giriş kod koruması kurup açık portumuzu şifreliyerek korumak daha olumlu değilmi , tabiki bu yöntemde birde tor_proxy programının ürettiği ipleri proşy conf 'a eklemek gerekiyor. tor ve benzeri programlarada önlemimizi aldıkdan sonra sunucuyu mirc girişine kaptmış kadar güvenli bir sunucu oluyor, peki artıları nelerdir tabiki bir çok kullunıcı mirc 'a aşıktır,webden sohbet açmaz o kişileri bu sebeple kullunıcı kaybı olmayacaktır. yani bu bahsettiğim yöntem uygulama ile en güvenilir şekile gelir sunucu. tüm saldırılar önlenmiş oluyor, peki nasıl saldırıları alır bahsettiğim korumada bir sunucu ancak banlandığında modem reset atar ve amsg ile tüm kanallara küfürlü yazı yazabilir , bunuda önlemenin imkanı yok , mircı kapasakta webden girip yazıp banlanıp modem reset atıp gene bu bireysel saldırıları yapabilirler, açıkcası artılarına katılıyorsunuzdur değilmi,, tabiki anlatımınız tümüyle mirc girişini kapatmak isteyen arkadaşların çok işine yarıyacaktır. teşekkürlerx siz ve diğer arkadaşlarında düşüncelerini merak ediyorum, aslında çok sunucunun saldırılardan bıktığını bot aramaktan usandıklarını düşünüyordum meğer pek şikayetci yokmuş
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

iyi paylaşımlar, allaha emanet olun

not: klavye farkından dolayı yazım hataları yapmış isem kusuru bakmayın.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet