Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Ekim 2008, 04:49   #4
CesuryureK
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Addon isteniLen saatte kanaLı +m ve -m alsın

Timer Parametreleri ile yapılabilir, ( tabiki kod ile de)
şimdi timer ile vereceğim eğer ki işini görmez ise -ki göreceğini düşünüyorum- kod ilede yaparız..

PHP Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
alias oto { /timer $$?="Zaman?" 1 1 $$?="Eklediğiniz Zamanda Hangi İşlemi Yapacak?" 

Remoteye Ekliyorsun.

Zaman Kısmına Saat:Dakika:Saniye Göre Yapabiliyorsun
İşlem Kısmına da Belirilen Zamanda Hangi İşlemin Yapılacağıdır.
-
Diyelimki, Saat 04:29 Olduğunda #X Kanalını +mM Koduna Alsın.

/Oto Komutunu Uyguladığımızda Zaman Kısmına 04:29 Yazıp Tamam Dedikten Sonra İşlem Kısmınada /Mode #X +mM Yazıp Enterlediğimizde mIRC'ten ßağlantının Gitmediğini Varsayarsak Zaman 04:29'u Vurduğunda #X Kanalı +Mm Moduna Alınacaktır..
İşlem Kısmını İstersen /Mode #X +Mm Şeklinde Yaparsın Sadece Saati Belirlersin. Oda Şu Şekilde Olur
PHP Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
alias oto { /timer $$?="Zaman?" 1 1 /mode #x +Mm } 

-
Soru : Ya ßağlantım Gidip Gelebiliyor Onu Ne Yapcaz?
-
Cevap : Güzel ßir Soru.. ßunun İçin Timer Parametrelerinden -o Kullanılabilir. ßağlantı Gitse ßile Timer Durması Gerekirken Durmayıp Devam Eder.Tabi ßağlandığında O Saatte Gene İşlevini Yapar

+ ßirden Çok Timer Kullanmak İstiyorsan ( Bu Verdiğim Kodla İstediğin Kadar Timer Açabilirsin ßirbirini Etkilemez Lakin /Timers Off Dersen Hepsi Kapanır. Tek ßir Timeri Kapatmak İçin Timer'e Ad Vermen Daha Mantıklı Olur. /Timer1 /Timer2 Gibi..
ßirden Çok Timere İsim Vermek İçin;

/ $+ $$?="Timeradı" Şeklinde Yapabilirsin.

-o Kısmını Timer Kelimesinden Sonrasına Eklersin.

Not: Kod Üzerinde İstediğin Eklemeleri Ekleyebilirsin. Kodun Temel Mantığını Verdim. İstiyorum ki Kodu Tam Vermeyip (Verdiğim Şekil İşini Görür Gibi) Seninde Ekleme veya Silebilme Yapabilmen.ßöylelikle Mantığı Daha İyi Kavrayıp Alt Yapı Zamanı Geldiğinde Dilediğin Kodu Kendi İhtiyacına Göre Uyarlaman..Hiçbir Kod Tam İstediğin Gibi Verilmez.Ancak TAM İstediğin Kodu "Kendin" Yapabilirsin.
Umarım Anlatabilmişimdir. Hoşça Paylaşımlar.

Konu CesuryureK tarafından (08 Ekim 2008 Saat 05:23 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet