Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ekim 2008, 16:27   #1
Angel
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
'Doğru konuş benimle'

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

32. Gün'de gergin anlar! Osman Pamukoğlu kitapları ile ilgili sorular karşısında öfkelendi

Emekli komutan ve HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Mehmet Ali Birand ile Rıdvan Akar'ın hazırlayıp sundukları 32. Gün'e konuk oldu... Pamukoğlu, son dönemdeki terör saldırılarının yanısıra, siyasi lider olarak görüşlerini de açıkladı...

Programın bir bölümünde Rıdvan Akar'ın, Pamukoğlu'nun kitaplarıyla ilgili sorular sorması karşısında gergin anlar yaşandı...

Kitaplarındaki topluma ve liderlik kavramına ilişkin değerlendirmeleri sorulan Pamukoğlu, 'Ben bazı ifadeleri kutsal kitaplardan aldım. Ayrıca o kitap 2005'de yazılmış. Değişti bunlar...' dedi... Bir ara kendini tutamayıp programın yapımcısı Rıdvan Akar'ı " Doğru konuş benimle" diye uyardı.

Kitaplarında yazdığı gibi düşmansız ve hasımsız bir hayat olup olamayacağı sorulan Pamukoğlu, 'Barış sonsuz bir hayaldir. İnsanlar hayal ve umutla yaşar...' dedi.

Ordunun yıpratılmaması gerektiğini, ordu olmazsa ülkede ekmek bile bulunamayacağını söyleyen Pamukoğlu, 'Türkiye tasfiye ediliyor' açıklamasını yaptı...

Pamukoğlu şunları söyledi:

Neden PKK hep sonbahar ya da yeni bir yıla geçerken kış başında bu kongreleri yaparken bunu Ağustos'un ikinci yarısında yaptı? Neden...Çünkü, yeni atanmalar yeni terfiler, yeni askeri şuralar, görev değişiklikleri, yer değişiklikleri...ben sonuçlarla ilgileniyorum.... Sonuçlara göre geldiğimiz nokta 'unutulanlar dışında bir şey yok' baştayız yine...Bir dönem 12-13 bine çıkarmıştı gücünü, bu güç 93-94-95'lerde kırıldı, şimdi gene 5-6 bin civarında gücü var, bunun yaz ve bahar dönemi büyük kısmı bizim topraklarda, diğer kısmı Irak'ta...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet