Konu: Ajoin sorunu
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Ekim 2008, 00:53   #2
GemLik
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Ajoin sorunu

Cyptm Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Selamlar. Öncelkle sorunumla ilgili bir konu buldum fakat ne yaptıysam ajoin'i kuramadım. Unreal3.2.3 Services: anope-1.7.17 kullanıyorum.
/ns ajoin set #kanal komutunu kullandığımda;
(17:24:45) -NickServ- Varolmayan komut ajoin. yardım için "/msg NickServ HELP" yazınız.

hatasını alıyorum [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresinden ns_ajoin.c diye bir dosya indirdim. Unreal3.2/src/modules'in içine attim ve kurmayi denedim yapamadim izlediğim yol dogrumu veya tam olarak yüklemem için hangi komutlar gerekli?

version sorunu olduğu için yükleyememişsiniz oradaki ns_ajoin.c anopenin en son versionlarına göre derlenmiştir ve sorunsuz çalışmaktadır bir çok modulde öyle 1.7.17 den sonra çok version çıkardı anope bence db lerinizi yedek alıp en son versiona geçmenizi tavsiye ediyorum.

modul kurulumna gelince

ns_ajoin.c yi anope*/src/modules klasöreüne atıyoruz
anope* ana dizininde make , make install çekiyoruz ve services.conf dosyasına modulun adını tanıyoruz sunucuyu restart attığımızda istemiş olduğunuz modul aktif oluyor

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet