Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Kasım 2008, 21:10   #7
Difuzyon
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Koda ek Yapabilir miyiz

WeiLSiDe Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Ben bunu şu şekilde değiştirdim
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:NICK:{ if ($level($newnick) == rgst) { var %Cnk = 1 while $comchan($newnick,%Cnk) { var %e = $v1 if $me isop %e { if (%rgkick == on) { kick # $nick %rglogo } if (%rgban == on) { ban # $nick 2 } if (%rgShun == on) { shun $nick +1d %rglogo } if (%rgSamode == on) { samode # +b $nick } if (%rgakill == on) { os killclones $nick } if (%rgkill == on) { kill $nick %rglogo } if (%rgK-Line == on) { kline $nick +1d %rglogo } } inc %Cnk } } }

Sanırım yine hata yaptım bi göz atarmısın ?
Tşk ler şimdiden

Nick değişimi olduğunda,hangi variables(%var) varsa ona göre işlem yapsın demek istedin sanırım.örneğin, /set %rgban on şeklinde elle eklediğini düşünelim.Bu variables'inde tablonda aşağıda şekilde ekli olduğunu düşünürsek:

%rgban on

Bu durumda aşağıdaki kod işlem yapacaktır;
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on *:NICK:{ if ($level($newnick) == rgst) { var %Cnk = 1 while $comchan($newnick,%Cnk) { var %e = $v1 if $me isop %e { if (%rgkick == on) { kick %e $nick %rglogo } if (%rgban == on) { ban %e $nick 2 } if (%rgShun == on) { shun $nick +1d %rglogo } if (%rgSamode == on) { samode % +b $nick } if (%rgakill == on) { os killclones $nick } if (%rgkill == on) { kill $nick %rglogo } if (%rgK-Line == on) { kline $nick +1d %rglogo } } inc %Cnk } } }

Ama yok ben bu variables(%var) değerini "on" yazmıcam da başka bir değer atayacağım ve bu değer ne olursa kod algılasın demek istediysen,bu durumda örnek olarak ;
if $var(%rgban,0) > 0 { ban %e $nick 2 }
şeklinde bir metod uygulamalısın...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet