Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Şubat 2009, 19:29   #95
Rexroth
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Haftanın Polemiği <3> mIRCTurk.com [2009]

<~Csop_Malthus> Merhaba arkadaşlar.
<~Csop_Malthus> Sanırım başka kimse gelmeyecek..
<~Csop_Malthus> Toplantıyı gündüz vakti yapmamızdan dolayı bu tür bir sıkıntı yaşıyoruz.
<~Csop_Malthus> Öncelikle katılımınızdan ötürü herkese teşekkür ederim.
<~Csop_Malthus> Toplantımız kısa sürecek çünkü level arttırımları zaten yapıldı.
<~Csop_Malthus> Bir kaç konuya değineceğim.
<~Csop_Malthus> Tabi öncesinde Superdesk_eMo'nun aramızdan ayrılmasına gerçekten üzüldüm.
<~Csop_Malthus> Bunuda belirtmek isterim.
<~Csop_Malthus> Dilerim başka bir yerde iyi bir konuma gelecektir.
<~Csop_Malthus>
<~Csop_Malthus> Toplantı madem bugün oldu, 2 gün öncesinin olayı ile başlayalım.
<~Csop_Malthus> [09:37] <Operdesk_ArsimEd> Abi nasılsın ?
<~Csop_Malthus> [09:37] <Csop_Malthus> İyiyim barış, sen nasılsın?
<~Csop_Malthus> [09:38] <Operdesk_ArsimEd> saolasın abi iyidir de.
<~Csop_Malthus> [09:38] <Operdesk_ArsimEd> bu dedikodular durumlar nedir
<~Csop_Malthus> [09:38] <Operdesk_ArsimEd> çok karışmış piyasa.
<~Csop_Malthus> [09:43] <Csop_Malthus> Durumlar öyle dışarıdan gözüktüğü gibi değil.
<~Csop_Malthus> [09:43] <Csop_Malthus> Onlar yalnızca kendi haklı oldukları yanları koyuyorlar.
<~Csop_Malthus> [09:43] <Csop_Malthus> Gösteriyorlar.
<~Csop_Malthus> [09:43] <Csop_Malthus> Dikkat edersen Git bir yorum yapmış.
<~Csop_Malthus> [09:43] <Csop_Malthus> Mutlaka bir nedeni vardır şeklinde.
<~Csop_Malthus> [09:43] <Csop_Malthus> Altuğ size lanse edilen gibi birisi değildir şeklinde.
<~Csop_Malthus> [09:44] <Csop_Malthus> O yorumları yapanlar ve o yorumları okuyup kötü yorum yapanlar, GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ GÖRÜYORLAR o kadar.
<~Csop_Malthus> [09:44] <Csop_Malthus> Altuğ bu olayda haklı olmasaydı ben istifa ederdim barış.
<~Csop_Malthus> [09:44] <Csop_Malthus> Tamam küfür etmesi vs. hatalı.
<~Csop_Malthus> [09:44] <Csop_Malthus> Ancak olayda son derece haklı.
<~Csop_Malthus> [09:44] <Csop_Malthus> Ben daha önce bu yetkideyken istifa etmiştim.
<~Csop_Malthus> [09:44] <Csop_Malthus> Yetki benim için hiçbirşey.
<~Csop_Malthus> [09:44] <Csop_Malthus> Lakin altuğ tepki vermekde haklıydı ama tepki verirken ki kullandığı cümlelerde yanlıştı.
<~Csop_Malthus> [09:45] <Csop_Malthus> Olay bundan ibaret.
<~Csop_Malthus> [09:45] <Csop_Malthus> Hem en güzeli oldu.
<~Csop_Malthus> [09:45] <Csop_Malthus> Gruplaşmalar meydana gelmiş.
<~Csop_Malthus> [09:45] <Csop_Malthus> Bak 2 kişiyi sildik xline ve wizard'ı kaç kişi bıraktı.
<~Csop_Malthus> [09:45] <Csop_Malthus> Daha ileride bir kaza olsaydı belki daha kötü olurdu.
<~Csop_Malthus> [09:45] <Csop_Malthus> Şimdiden silinmeleri güzel oldu.
<~Csop_Malthus> [09:45] <Csop_Malthus> En azından yeni bir yapılanma ile şimdiden yola devam edebiliriz.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Ama bir daha hiçbir kimse bir departman sorumlusu olamayacak. Bu çok zor.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Operdesk_ArsimEd> O konuda sana katılıyorum abi.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> İnsanlara güvenilmiyor.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Yahu ben buradan istifa ettim.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Tek bir kişiyi bıraktırtmadım..
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> TEK BİR KİŞİYİ..
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Özelime o kadar insan geldi bırakıyoruz ya da abi iste hemen bırakalım şeklinde.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Bıraktırtmadım.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Ben emek verdim o seviyeye geldim.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Sen bana emek vermedin ki?
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Sen yükselebilmek adına mIRCTurk'e emek verdin.
<~Csop_Malthus> [09:46] <Csop_Malthus> Benimle ne alakan var?
<~Csop_Malthus> [09:47] <Csop_Malthus> Ben anlaşamadım ayrıldım.
<~Csop_Malthus> [09:47] <Csop_Malthus> Sen neden ayrılıp emeklerini heba ediyorsun ki?
<~Csop_Malthus> [09:47] <Csop_Malthus> Profesyonellik bunu gerektirir.
<~Csop_Malthus> [09:47] <Csop_Malthus> Profesyonellik kendini değil, çalıştığın kurumu düşünmeni gerektirir.
<~Csop_Malthus> [09:47] <Csop_Malthus> Demek ki o insanlar mIRCTurk'e değil, ŞAHSA hizmet ediyorlarmış.
<~Csop_Malthus> [09:47] <Csop_Malthus> Demek ki o insanlar amatörlermiş.
<~Csop_Malthus> [09:48] <Csop_Malthus> Demek ki o insanlar, ellerinden yetkileri alınınca etrafda KARI gibi cık cık cık ötmeye meyilli insanlarmış.
<~Csop_Malthus> [09:48] <Csop_Malthus> Altuğda da hata var.
<~Csop_Malthus> [09:48] <Csop_Malthus> Yok değil.
<~Csop_Malthus> [09:48] <Csop_Malthus> Altuğun tek hatası küfür etmesidir.
<~Csop_Malthus> [09:48] <Csop_Malthus> Ama olayı o boyuta getirenler de kendileridir.
<~Csop_Malthus> [09:48] <Csop_Malthus> xline diyor ki ben sopuma ****** dedirtmem.
<~Csop_Malthus> [09:48] <Csop_Malthus> Yahu sen sopuna ****** dedirtmiyorsan
<~Csop_Malthus> [09:48] <Csop_Malthus> altuğ kendi sözlüsüne kaşar dedirtir mi ?
<~Csop_Malthus> [09:49] <Operdesk_ArsimEd> Çok haklısın hakan abi.
<~Csop_Malthus> [09:49] <Operdesk_ArsimEd> Yorumları dikkatlice okudum kendi kafamda olayların nasıl geliştiğinin senaryosunu yazdım ve
<~Csop_Malthus> [09:49] <Operdesk_ArsimEd> Hakikaten dediğin gibi" YETKİ " denilen meretle.
<~Csop_Malthus> [09:49] <Csop_Malthus> Bunu düşünemeyen ZİHNİYETLER forumlarda şimdi kendi kendilerine olayları bilmeden ve olayların yalnızca işlerine gelen taraflarını görerek yorum yapıyorlar
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

<~Csop_Malthus> [09:49] <Csop_Malthus> Olay bu.
<~Csop_Malthus>
<~Csop_Malthus> Şu logları okuyun.
<~Csop_Malthus> Okudukdan sonrada bu kanala "okudum" yazın lütfen.
<Milan> Selam, kolay gelsin.
<tyson> okudum
<Collection> okudum.
<Collection> as Milan hg
<Collection> sağol.
<BlackSword[mesgul]> okudum
<&Helpdesk_Stskeep> okudum
<&Dime> okudum
<AngeL> okudum
<&Silver> Okudum.
<%PaiTahT> okudum
<&Helpdesk_MoonLight> Okudum.
<Milan> merhaba RaP_KoLiK size nasil yardimci olabilirim?
<SouNdTraCk> Okudum
<Milan> bu aliaslar çok fena oldu
<Milan> bir göz gezdirmem lazım.
<Milan> okudum.
<+Buz> okudum
<~Csop_Malthus> Güzel.
<SouNdTraCk> hepteki
<~Csop_Malthus> Bu konu hakkında bana sormak istediğiniz bir soru var mı?
<Sysop_HelpBot> MaviprenS nicki #Help kanalina giris yapmistir.
<BlackSword[mesgul]> Benim Yok
<&Helpdesk_Stskeep> Hayir yok usta
<Milan> :@@@@
<&Dime> yok usta herşey ortada
<Collection> hayır yok
<+Buz> hocam ben meseleyı bılmedıgımden aklıma bır soru gelmıyor sadece altuğ kım onu bılmıyorum
<~Csop_Malthus> Milan toplantıdayız.
<&Dime> bir insan nasıl bakarsa öyle görür
<AngeL> hayır yok
<tyson> benim var.
<&Dime> forumdakilerin yaptığı o, kendi çıkarları çerçevesinden bakıyorlar
<~Csop_Malthus> Dinliyorum tyson .
<tyson> bir insan istediği konumda olsun allaha küfür etmemeli hele bir kız için asla etmemeli.
<~Csop_Malthus> Öncelikle o kız, sözlüsü.. Bu ayrı bir konu.
<~Csop_Malthus> Bizi alakadar etmiyor.
<~Csop_Malthus> Bir ikincisi bir anlık sinir ile söylenmiş birşey. Sen karşında kine laf dediğin halde karşında ki gülmeye devam ederse
<~Csop_Malthus> bu daha sert tepkilere yol açar.
<tyson> türkiye müslüman bir ülke allaha edilen küfürü hiçe sayıyoruz ve nişanlısına küfür eden adamı hiçe düşürüyoruz
<~Csop_Malthus> Zaten bu konuda ki hatasını da kabul ediyor.
<~Csop_Malthus> Ek olarak günahı kendi boynuna.
<~Csop_Malthus> tyson herneyse.
* Supervisor_AlwaysGooD (
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
) has joined #helpers
* &NoMercy AlwaysGooD is online
* ChanServ sets mode: +q Supervisor_AlwaysGooD
<OperServ> Supervisor_AlwaysGooD Kanala +z mode ile Güvenli giris yapti..
<ChanServ> #helpers kanalinda +q , +i , +k , +l , +R modeler göz ARDI edildi.
<&NoMercy> Supervisor_AlwaysGooD su anda kanal sahibi konumuna gecti. (1. seviye)
<&NoMercy> Supervisor_AlwaysGooD su anda kanal sahibi konumuna gecti. (1. seviye)
<~Csop_Malthus> Supervisor_AlwaysGooD h.geldiniz.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Hoşbulduk Csop_Malthus. Kolay gelsin, devam edelim.
<~Csop_Malthus> Tabi.
<Sysop_HelpBot> WorLD nicki #Help kanalina giris yapmistir.
<~Csop_Malthus> Yukarıda yazdığım konuda sizden anlayış bekliyorum.. Her insan kendi çerçevesinden bakarsa neden ve tepkinin nasıl bu derece sert verildiğini görecektir.
<~Csop_Malthus> Bir başka konu.. Help'e giren HELPERLARA çoğu zaman sizler voice veriyorsunuz.
<~Csop_Malthus> Bu konuda daha sakin olun..
<Milan> söz alma hakkımız var mı?
<~Csop_Malthus> Her toplantıda bahsettiğimiz gibi, voiceler sizler için performans çizelgenizi oluşturacak bir kaç oluşumdan yalnızca 1 tanesidir.
<~Csop_Malthus> Evet Milan, seni dinliyorum.
<Milan> teşekkür ederim hakan.
<Milan> Konuyu tam olarak bilmiyorum ama.
<Milan> Umarım altuğ beni yanlış anlamaz.
<Milan> Şunu demek istiyorum.
<Milan> Sayın altuğ, sen koskoca mIRCTurk'un sahibisin.
<RainBow> S.a
<Milan> Belirli bir kanunların yada hareketlerin vardır buna eminim.
<Collection> as
<AngeL> a.s
<Milan> ama bir konuda, öfkene yenik düşerek, insanları ezmek yada nasıl diyelim hor görmek sana illaki yakışmaz.
<Milan> belkide diyeceksin.
<Milan> bana yada yakınlarıma hakaret var.
<Milan> Adam sana derseki, yakınlarını sokma o zaman?
<Milan> bir arkadaşım bana hep şunu söylerdi.
<Milan> gözümlede görürdüm.
<Milan> user olsun yada bir başkası olsun
<Milan> sanal aracılığı ile, ana/bacı küfür ediyor.
<Milan> çocuk aldırmıyor, sordm nasıl kaldırıyorsun bunu diye?
<Milan> Onun bana dediği tek şey;
<Milan> Biz eğer bunları kabul edersek, onlara boyun eğmiş oluruz.
<Milan> Eğer aldırış edersek, büyüyemeyiz, ilerliyemeyiz.
<Milan> Varsın olsunk
<Milan> i
<Milan> yönetimde illahaki kavgalar/tartışmalar/anlaşmazlıklar olur.
<Milan> Ama ne olursa olsun, emek veren insanlara daha değişik bir açıdan bakılması taraftarıyım.
<Milan> Teşekkürler hakan.
<~Csop_Malthus> Bunların hepsi zamanla gelişmiş olayların toplanması ile meydana gelmiştir Milan.
<~Csop_Malthus> Yönetim aldığı kararda haklıdır.
<~Csop_Malthus> Bir gruplaşma vardı ve o gruplaşmanın bitirilmesi gerekiyordu.
<~Csop_Malthus> Öyle ya da bu şekilde o gruplaşma olayı sonlandırıldı..
<~Supervisor_AlwaysGooD> Csop_Malthus izninle.
<Milan> tabikide ona birşey denilemez, ama dediğim gibi. Ne olursa olsun birazda olsa eski göz önünde bulundurulsa farklı bir boyut alır sanırım.
<~Csop_Malthus> Tabi Supervisor_AlwaysGooD.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Milan, sen akıllı bir çocuksun ama Ali kırca ile Siyaset meydanında değilsin.
* Newton (
) has joined #helpers
<~Supervisor_AlwaysGooD> Burada konuşman gereken MT için ileride ne yapmamız gerekir olması gerekirdi. Yönetimsel anlayışı 9 senedir taşıyorum, bu sunucuya çok kişi gelip gitti. Ben bu 9 senede sadece şunu öğrendim.
<~Supervisor_AlwaysGooD> MT, şahıslara hizmet etmez. Şahıslar MT'ye hizmet eder.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Ezmek veya öfke konusuna gelecek olursak; [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bölümünde bulunan;
<~Supervisor_AlwaysGooD> Hiyerarşi Nedir ? bölümüne dikkat edelim.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Sistemde bu kavram kendini "organization chart" olarak adlandırılır ve yukardada anlattığımız şekildedir. Çalışmaların ve işlerin yürütülmesi ve düzenli olması için gerekli olan sistemdir. Bu sistemde yeniliklere, üretkenliğe ve mutlu bireylere izin vermeyen yönetim anlayışı olarak kabul edilse de bizi bu sistemden ayıran tek özellikte budur.
<~Supervisor_AlwaysGooD> MT zaten Tarihtede adı geçtiği (Hiyerarşi) gibi EZİCİ ve YIKICI bir sistem ile yönetilmektedir.
* Chris (
) has joined #helpers
* ChanServ sets mode: +v Chris
<Sysop_HelpBot> Chris nicki #Help kanalina giris yapmistir.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Üstler gerek duyuyorsa sorgusuz da infaz edebilir maddeleri hiyerarşide zaten mevcuttur. Ha ben demiyorum ki sorgusuz infaz edilir -ki zaten bu bizim yönetim düzenimizde yoktur. Herşeyin belli sebepleri ve gerekçeleri vardır.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Belki konuların içinde olmadığınız için anlamakta zorluk çekeceksiniz. Yalnız hatırlatayım ''Kaan'' zamanında Sindy nickli kişiye GLİNE atmış sadece ''SEN NE YAPIYORSUN Kaan?'' diye geçiştirilmiş bir SUPERVİSORDUR.
<tyson> Alwaysgood allaha neden hakaret ettiniz
<~Supervisor_AlwaysGooD> İnsanlar ne zaman saygıyı yitirir, insanlar ne zaman amacından şaşar ise işte o zaman belli bir kademe o sistemin üzerine oturur. Bu tarihtede böyledir dimi (Yeniçerililer) yanlış gördükleri zaman tahttan veziri, sadrazamı gerekiyorsa Kralı bile indirirdi.
<Sysop_HelpBot> tyson nicki #Help kanalina giris yapmistir.
<~Supervisor_AlwaysGooD> tyson; Bu benim Allah ile aramdaki konudur -ki kimseyi de ilgilendirmez. Günümüzde Allahı tanımayan haysiyetsiz insanlar varken, bu konuyu çevirip çevirip sormanız enterasan.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Gerekli açıklamaları , gerekli yerlerdede yaptım. Allahla benim aramdadır, yaptığım doğru değildir ama Sinir hastası ve ne söylediğin bilmeyen bir kimliğe zaman zaman bürünebilirim.
<tyson> kişisel dininiz beni ilgilendirmez ama sizin bi adınız var alwaysgood diye insanlarin sizi ataist olarak tanımlaması hiç hoş olmaz
<~Supervisor_AlwaysGooD> tyson; Ben oradan göründüğü kadar terbiyeli bir insan değilim. 2 cümlemin içinde mutlaka 3 tane küfür vardır.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Ben Ateist değilim
<~Supervisor_AlwaysGooD> Ateist diye tanımlamaları için ancak benim Allahı tanımıyorum, Allah nerde gibi özgürce ifadelerimi kullandığımı görmeniz gerekir.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Benim babam 5 vakit namaz kılan bir insandır, her gün evimdede kuran okunur.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Allah'a küfür ona şart koşmak değildir, karşıdakine sinirlendiğin zaman ****** çocuğu demekte Allah katında bir o kadar günah olmasına rağmen hangimiz sinirlenince etmiyoruz ki?
<~Supervisor_AlwaysGooD> Tşk ediyorum.
<~Supervisor_AlwaysGooD> Helpdesk_MoonLight devam edebilirsin.

--------

--------

Alıntı:
<~Supervisor_AlwaysGooD> Allah'a küfür ona şart koşmak değildir, karşıdakine sinirlendiğin zaman ****** çocuğu demekte Allah katında bir o kadar günah olmasına rağmen hangimiz sinirlenince etmiyoruz ki?

bu adam toplantıda bu küfürü etti toplantı bittikten sonra özeline gittim bende küfür edebilirmiyim örnek göstererek dedim ve silindim.

<tyson> malthus
<tyson> adam küfürbaz
<Csop_Malthus> tyson düzgün konuş.
<Csop_Malthus> Ve işine bak lütfen.
<tyson>

<Csop_Malthus> Siz hiç küfür etmediniz sanki
<Csop_Malthus> meleksiniz siz..
<Csop_Malthus> Alla alla..
<Csop_Malthus> Gelicem.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet