Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Mart 2009, 16:54   #114
mrdamned
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Eschat ve Flaxchat arasındaki fark nedir?

Yazıları en başından sonuna kadar okudum.
1) Kullanıcılar artık eschat'e alıştığı için flaxchat'i eschat ile karşılaştırıyorlar. Fakat flaxchat, eschat'in bir alt tabakası değil tamamen farklı bir sistemdir. Bunu unutmamaları gerekiyor.
2) demo sürümü şimdi denedim ve gözüme çarpan tek şey aşağıdaki kanal listelerinin olduğu menü. Açık mavinin üzerinde kırmızı hiç gitmemiş. Biraz daha klasik olsa bi-nefsihi çok güzel olur.
3) Vakti zamanında bir eschat almıştık. v3.3 (bilgisayarımda sürüm durmaktadır.) Aşağıdaki resimdeki hata mevcuttu.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Kendilerine hatanın olduğunu söyleyip ekran görüntüsünü mail ile bildirdim. Saolsunlar 8 - 9 saat sonra hemen mail ile döndüler. Çünkü maili gece 12'de yollamıştım
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Çok kibar bir dil kullandılar ve hemen v3.6 sürüm dosyalarını yolladılar. Inanın 2006 da aldığımız eschat'i sunucumuzda giriş portlu kullanmıştık. Kendileri yine "xxxx" portunda mı olsun dediler, ben çok şaşırdım
Tamam olsun dedim ve "xxxx" portunu unrealircd'nin listen satırına ekledim. Gayet kibar bir dil kullandılar. Flaxchat nickli arkadaşa bir iki kişi yanlış anlamadıysam eğer yeni üye olarak flaxchat'i karalamaya çalıştılar. Flaxchat nickli arkadaşta bunu belirtmişti. Fakat kendilerinden bu konuda biraz daha "esnek" tabir-i caizse daha olgun olmalarını beklerdim. Koskoca java programını kullanmak ve böyle sohbet appleti hazırlamak kolay olmasa gerek...
4) Şahsen eschatimiz olmasaydı ve java applet almak isteseydim flaxchat alırdım.
5) Gönül isterdi ki flaxchatteki güncellemeler ücretsiz olsaydı. O zaman ücretin siz değerli arkadaşlar için 2. planda olduğunu anlayabilirdim. O zamanda şu soru yönelirdi karşıma. "Biz nasıl kazanacağız?" gibisinden...
6) Şu anda gözüme çarpan yukarıdakiler haricinde tek fark biri 299 $ biri 75 $ (yanlış hatırlamıyorsam şu anda)
7) muhabbet34 nickli arkadaşın "neden ucuz?" sorusuna binaen 2001 yılında internet cafe işletmiştim. Hemen az ilerde olan başka bir cafe vardı. Internet cafede o kişi internetin saatini düşürmüştü, normalde 400 idi o 300 yapmıştı. Bende sinirlendim 200 yaptım. O 150 yaptı ben 100 yaptım. Ey mi yaman ben mi yaman misali. Akabinde bu işin rajonunu öğrendi ve geldi misafirim oldu çayımı içti. Saat ücreti belirlemesini birlikte yaptık. Şimdi benim bilgisayarlarım o zamanlar çok adi olduğu için mi ben fiyatı indirdim yoksa rakip olduğum için mi? Sorduğun soru bana göre çok abes. Size göre pahalı olması kaliteyle mi bağdaşıyor?
)) Bence bir şeyin pahalı olması %70 kazığıyla anlaşılıyor... Bknz : YKM

Yeni java appleti alacak olan arkadaşlara flaxchat'i ben tavsiye ederim.
Iyi forumlar.

Konu mrdamned tarafından (05 Mart 2009 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet