Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ağustos 2005, 17:52   #19
Cappystarjoe
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
mIRC Scripting... I Love It!..

Öncelikle;

Bir kaç scriptin içine gir ve kodlara bak ne anlama geldiğini çözmeye çalış mantığını kap. Sonra değiştir kodları ve izle neler oluyor diye.
Merak ettiğin kodlara mIRC.hlp dosyasından bak, eğer ingilizce bilmiyorsan yanında bir sözlük bulundur.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Sonra bu forumdan ayrılma hiç, söylenenleri oku burdan çok şey kapabilirsin. İlk başta çok sıkıcı gelebilir fakat kendi yazdığın bir kodun tıkır tıkır çalıştığını görünce çok büyük bir zevk alacaksın.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Kendini bir gökdelenin mimarı zannedeceksin. Ama fazla uçma gökdelenler yüksektir. :p Neyse şaka tabi bunlar...

Herkes aşağı yukarı aynı şeyleri söylemiş bende bişeyler söylemek istedim. Demekki herkes aynı yoldan geçmiş
mIRC Scripting deyip geçme, küçümseme sakın. Ben ilk programcılık mantığını ve deneyimimi mIRC da kazandım. Daha sonra asp, vb, fortran vs. arkasından çok daha rahat geldi.Ondan öğreneceğin mantık senin diğer dilleri öğrenmende fayda sağlayacak bundan emin olabilirsin.

Yeterki kod yazmaktan sıkılma.. (uzun sürsede
)

Sevgiyle...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet