Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Haziran 2009, 21:03   #1
janus
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Coder Arkadaslardan Bir rica

Arkadaslar bu programalma dilinden hic birsey anlamadigim icin burada bu konuyu acmayi uygun gordum.. Bir ricam olacakti simdi benim elimde daha onceden burdan almis oldugum bir modul var..

Hatta moduk su;

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
#include "config.h" #include "struct.h" #include "common.h" #include "sys.h" #include "numeric.h" #include "msg.h" #include "channel.h" #include <time.h> #include <sys/stat.h> #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <string.h> #ifdef _WIN32 #include <io.h> #endif #include <fcntl.h> #include "h.h" #ifdef _WIN32 #include "version.h" #endif #define module "m_identd" #define aciklama "Sunucu identd korumasi" #define unversion "3.2-b8-1" #define monitor "Koruma" #define isebeb "Bu identd ile Giris Yapamazsiniz." #define channel "#Monitor" static Hook *Connectidentd; static int connect_identd(aClient *); ModuleHeader MOD_HEADER(m_identd) = { module, aciklama, aciklama, unversion, NULL }; DLLFUNC int MOD_INIT(m_identd)(ModuleInfo *modinfo) { Connectidentd = HookAddEx(modinfo->handle, HOOKTYPE_PRE_LOCAL_CONNECT, connect_identd); return MOD_SUCCESS; } DLLFUNC int MOD_LOAD(m_identd)(int module_load) { return MOD_SUCCESS; } DLLFUNC int MOD_UNLOAD(m_identd)(int module_unload) { return MOD_SUCCESS; } static char *identdlistesi[] = { "X", "XX", "XXX", "XXXX", "XXXXX", "XXXXXX", "XXXXXXX", NULL }; static int identd_listesi(char *identd) { char **ilist; for (ilist=identdlistesi; *ilist; *ilist++) { if (!strcmp(identd, *ilist)) return 1; } return 0; } static int connect_identd(aClient *sptr) { aChannel *chptr; if (identd_listesi(sptr->user->username)) { if ((chptr = find_channel(channel, NullChn)) != NullChn) sendto_channel_butone(&me, &me, chptr, ":%s PRIVMSG %s :Web identd Korumasi: Nick -> \2%s\2 identd -> \2%s\2 IP -> \2%s\2", monitor, channel, sptr->name, sptr->user->username, sptr->user->realhost); sendto_one(sptr, ":%s NOTICE %s :%s", monitor, sptr->name, isebeb); return place_host_ban(sptr, BAN_ACT_ZLINE, "Yasak identd Girisi.", 60); } return 0; }

Bu modul belirlenen identlerin girisini engelliyor.. ama ben buna bir kac ekleme yapmak istiyorum.. Burada zaten takilip kaldim..

Ornekle vererek aciklayacagim Ornegin 6663 portuyla baglanip X identine sahip kullanicilarin servera girisini engellemek istiyorum. Ne bileyim girisde iste identinizi degistirin die bi mesaj atmasini.. Umarim anlatabilmisimdir...

Yani burada birden cok ident girisini yasaklayabiliyoruz. Ama once baglantigi pota bakacak sonrada identine bakip islei gerceklesdirecek. Bu ort bi yada bir kactanede olabilir. Yani 6673,6675 bu iki portan baglanip identinde X olanlarş yada XX olanlari..

Bu sekilde duzenleme yaptirtabilirmiyiz bu modul uzerinde. yada buna benzer bir modul varmi?

Simdiden ilgilenen arkadaslara tesekkur ederim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet