IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
5Beğeni(ler)
  • 5 Post By Kafkef

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Eylül 2011, 07:15   #1
Çevrimdışı
Cnick Konusu


sohbet


Author: Scheat (Yılmaz ALPAY)
Konu: Cnick Komutları

Cnick komutları, mIRC üzerinden sunucuda bulunan kullanıcılara belli parametreler kullanarak renk vermek için kullanılır.
Bu parametreler r, a, n, i, o, v, p, y, l, m ve s parametreleridir.
Şimdi bu parametrelerin ne işe yaradıklarını ve nasıl kullanıldıklarını inceleyelim.

Parametresiz: Kanalda belli bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick mask renkkodu prefix
Örnek1: /cnick * 4 @ => Kanalda +o kipine sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek1: /cnick * 4 %,@ => Kanalda +h ve +o kiplerine sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick Scheat!*@* 4 % => Kanalda +h kipine sahip olan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick ??? 4 & => Kanalda +a kipine sahip olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

r: Cnick listesinde ekli olan kullanıcıyı silmek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -r mask
Örnek: /cnick -r Scheat!*@*

a: Kanalda herhangi bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -a mask renkkodu
Örnek1: /cnick -a * 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -a Scheat!*@* 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -a ??? 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

n: Kanalda herhangi bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olmayan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -n mask renkkodu
Örnek1: /cnick -n * 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -n Scheat!*@* 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -n ??? 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

i: Kanalda mIRC'in ignore listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -i mask renkkodu
Örnek1: /cnick -i * 2 => Kanalda mIRC'in ignore listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -i Scheat!*@* 2 => Kanalda mIRC'in ignore listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -i ??? 2 => Kanalda mIRC'in ignore listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

o: Kanalda mIRC'in op listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -o mask renkkodu
Örnek1: /cnick -o * 4 => Kanalda mIRC'in op listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -o Scheat!*@* 4 => Kanalda mIRC'in op listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -o ??? 4 => Kanalda mIRC'in op listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
-
Aop: mIRC'in op listesine kullanıcı eklemek için kullanılır. Eklenilen kullanıcı, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilir.
Kullanım: /aop -rw mask #kanal sunucuismi
Örnek1: /aop Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek2: /aop Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek3: /aop Scheat!*@* HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcıya sadece HelpEthos sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek4: /aop Scheat!*@* #Help HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcıya sadece HelpEthos sunucusunda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek5: /aop -r Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıyı op listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /aop -w Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek7: /aop -w Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.

v: Kanalda mIRC'in voice listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -v mask renkkodu
Örnek1: /cnick -v * 2 => Kanalda mIRC'in voice listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -v Scheat!*@* 2 => Kanalda mIRC'in voice listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -v ??? 2 => Kanalda mIRC'in voice listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
-
Avoice: mIRC'in voice listesine kullanıcı eklemek için kullanılır. Eklenilen kullanıcı, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilir.
Kullanım: /avoice -rw mask #kanal sunucuismi
Örnek1: /avoice Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek2: /avoice Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek3: /avoice Scheat!*@* HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcıya sadece HelpEthos sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek4: /avoice Scheat!*@* #Help HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcıya sadece HelpEthos sunucusunda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek5: /avoice -r Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıyı voice listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /avoice -w Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek7: /avoice -w Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.

p: Kanalda mIRC'in protect listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -p mask renkkodu
Örnek1: /cnick -p * 4 => Kanalda mIRC'in protect listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -p Scheat!*@* 4 => Kanalda mIRC'in protect listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -p ??? 4 => Kanalda mIRC'in protect listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
-
Protect: mIRC'in protect listesine kullanıcı eklemek için kullanılır.
Eklenilen kullanıcı bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise ve başka bir kullanıcı tarafından yetkisi deop yapılır ise, deop yapan kullanıcının yetkisi bizim tarafımızdan deop (-o) yapılacaktır.
Kullanım: /protect -rw mask #kanal sunucuismi
Örnek1: /protect Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcı komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek2: /protect Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcı komutu uyguladığımız sunucuda, #Help kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek3: /protect Scheat!*@* HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcı sadece HelpEthos sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek4: /protect Scheat!*@* #Help HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcı sadece HelpEthos sunucusunda, #Help kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek5: /protect -r Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıyı protect listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /protect -w Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcı bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek7: /protect -w Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcı bulunduğumuz tüm sunucularda, #Help kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.

y: Kanalda mIRC'in notify listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -y mask renkkodu
Örnek1: /cnick -y * 2 => Kanalda mIRC'in notify listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -y Scheat!*@* 2 => Kanalda mIRC'in notify listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -y ??? 2 => Kanalda mIRC'in notify listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

l: Kanalda idle süresine göre kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır. Süre belirtilerek kullanılabilir. Süre dakika cinsinden belirtilmelidir.
Kullanım: /cnick -ldakika mask renkkodu
Örnek1: /cnick -l7 * 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -l7 Scheat!*@* 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -l7 ??? 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

m: Kullanıcılara sadece gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -m1 mask renkkodu
Örnek1: /cnick -m1 * 2 => Tüm kullanıcılara, sadece gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -m1 Scheat!*@* 2 => Scheat nickine, sadece gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -m1 ??? 2 => Nicki 3 karakterli kullanıcılara, sadece gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

s: Kullanıcılara sadece nick listesinde renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -s1 mask renkkodu
Örnek1: /cnick -s1 * 2 => Tüm kullanıcılara, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -s1 Scheat!*@* 2 => Scheat nickine, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -s1 ??? 2 => Nicki 3 karakterli kullanıcılara, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.


Scheat'a ( Yılmaz ) bilgiler için teşekkürler.
Author: Scheat (Yılmaz ALPAY)
Konu: Cnick Komutları

Cnick komutları, mIRC üzerinden sunucuda bulunan kullanıcılara belli parametreler kullanarak renk vermek için kullanılır.
Bu parametreler r, a, n, i, o, v, p, y, l, m ve s parametreleridir.
Şimdi bu parametrelerin ne işe yaradıklarını ve nasıl kullanıldıklarını inceleyelim.

Parametresiz: Kanalda belli bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick mask renkkodu prefix
Örnek1: /cnick * 4 @ => Kanalda +o kipine sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek1: /cnick * 4 %,@ => Kanalda +h ve +o kiplerine sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick Scheat!*@* 4 % => Kanalda +h kipine sahip olan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick ??? 4 & => Kanalda +a kipine sahip olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

r: Cnick listesinde ekli olan kullanıcıyı silmek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -r mask
Örnek: /cnick -r Scheat!*@*

a: Kanalda herhangi bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -a mask renkkodu
Örnek1: /cnick -a * 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -a Scheat!*@* 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -a ??? 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

n: Kanalda herhangi bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olmayan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -n mask renkkodu
Örnek1: /cnick -n * 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -n Scheat!*@* 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -n ??? 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

i: Kanalda mIRC'in ignore listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -i mask renkkodu
Örnek1: /cnick -i * 2 => Kanalda mIRC'in ignore listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -i Scheat!*@* 2 => Kanalda mIRC'in ignore listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -i ??? 2 => Kanalda mIRC'in ignore listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

o: Kanalda mIRC'in op listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -o mask renkkodu
Örnek1: /cnick -o * 4 => Kanalda mIRC'in op listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -o Scheat!*@* 4 => Kanalda mIRC'in op listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -o ??? 4 => Kanalda mIRC'in op listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
-
Aop: mIRC'in op listesine kullanıcı eklemek için kullanılır. Eklenilen kullanıcı, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilir.
Kullanım: /aop -rw mask #kanal sunucuismi
Örnek1: /aop Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek2: /aop Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek3: /aop Scheat!*@* HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcıya sadece HelpEthos sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek4: /aop Scheat!*@* #Help HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcıya sadece HelpEthos sunucusunda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek5: /aop -r Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıyı op listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /aop -w Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek7: /aop -w Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.

v: Kanalda mIRC'in voice listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -v mask renkkodu
Örnek1: /cnick -v * 2 => Kanalda mIRC'in voice listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -v Scheat!*@* 2 => Kanalda mIRC'in voice listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -v ??? 2 => Kanalda mIRC'in voice listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
-
Avoice: mIRC'in voice listesine kullanıcı eklemek için kullanılır. Eklenilen kullanıcı, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilir.
Kullanım: /avoice -rw mask #kanal sunucuismi
Örnek1: /avoice Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek2: /avoice Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek3: /avoice Scheat!*@* HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcıya sadece HelpEthos sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek4: /avoice Scheat!*@* #Help HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcıya sadece HelpEthos sunucusunda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek5: /avoice -r Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıyı voice listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /avoice -w Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek7: /avoice -w Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, sadece #Help kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.

p: Kanalda mIRC'in protect listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -p mask renkkodu
Örnek1: /cnick -p * 4 => Kanalda mIRC'in protect listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -p Scheat!*@* 4 => Kanalda mIRC'in protect listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -p ??? 4 => Kanalda mIRC'in protect listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
-
Protect: mIRC'in protect listesine kullanıcı eklemek için kullanılır.
Eklenilen kullanıcı bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise ve başka bir kullanıcı tarafından yetkisi deop yapılır ise, deop yapan kullanıcının yetkisi bizim tarafımızdan deop (-o) yapılacaktır.
Kullanım: /protect -rw mask #kanal sunucuismi
Örnek1: /protect Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcı komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek2: /protect Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcı komutu uyguladığımız sunucuda, #Help kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek3: /protect Scheat!*@* HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcı sadece HelpEthos sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek4: /protect Scheat!*@* #Help HelpEthos => Nicki Scheat olan kullanıcı sadece HelpEthos sunucusunda, #Help kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek5: /protect -r Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcıyı protect listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /protect -w Scheat!*@* => Nicki Scheat olan kullanıcı bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek7: /protect -w Scheat!*@* #Help => Nicki Scheat olan kullanıcı bulunduğumuz tüm sunucularda, #Help kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.

y: Kanalda mIRC'in notify listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -y mask renkkodu
Örnek1: /cnick -y * 2 => Kanalda mIRC'in notify listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -y Scheat!*@* 2 => Kanalda mIRC'in notify listesinde bulunan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -y ??? 2 => Kanalda mIRC'in notify listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

l: Kanalda idle süresine göre kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır. Süre belirtilerek kullanılabilir. Süre dakika cinsinden belirtilmelidir.
Kullanım: /cnick -ldakika mask renkkodu
Örnek1: /cnick -l7 * 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -l7 Scheat!*@* 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan Scheat nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -l7 ??? 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

m: Kullanıcılara sadece gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -m1 mask renkkodu
Örnek1: /cnick -m1 * 2 => Tüm kullanıcılara, sadece gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -m1 Scheat!*@* 2 => Scheat nickine, sadece gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -m1 ??? 2 => Nicki 3 karakterli kullanıcılara, sadece gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

s: Kullanıcılara sadece nick listesinde renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -s1 mask renkkodu
Örnek1: /cnick -s1 * 2 => Tüm kullanıcılara, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -s1 Scheat!*@* 2 => Scheat nickine, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -s1 ??? 2 => Nicki 3 karakterli kullanıcılara, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.


Scheat'a ( Yılmaz ) bilgiler için teşekkürler.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
cnick, konusu

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
av mevsimi konusu:) Deinonychus Sinema Dünyası 0 13 Aralık 2010 23:47
Ban Konusu By_GuRbey mIRC Scripting Sorunları 8 26 Mayıs 2007 13:50