IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06 Aralık 2007, 09:55   #1
saltanat
Guest
saltanat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pagerank Yanılgısı


sohbet


Bazı arkadaşlarımız pagerankı sihirli bir değnek sanıyor yani bi pagerank pr5 olunca sitemin anahtar kelimelerinde ben birinci çıkarım gibi bir beklenti içindeler sürekli. Pagerank ile yatıp pagerank ile kalkıyorlar. Oysa pagerank tek başına bişey ifade etmeyen Toolbara yansıyan yeşil renkli eğlence çubugunun adıdır. İyikide tek başına bişey ifade etmeyen bir olgu…
Arama motoru Google’da sonuç sıralamasında etkili oldugu söylenen 75 kadar kriter vardır. İşte pagerank bu kriterlerden biridir sadece.
Peki nedir bu kriterler?
Bu sıralama kriterlerinden bazılarını, insanlar çeşitli denemeler, testler, deneme-yanılma yöntemleri yada tesadüfler sonucu keşfetmişler. Hala sıralamada etkili olduğu düşünülen, onlarca kriteri insanların keşfetmesini istemiyor google mühendisleri…
Olayın dahada açığı ve özeti, insanların tam olarak google un sıralama mantığını çözmesini istemiyorlar. Olayı örneklemek gerekirse “Tıpkı Coca cola özütünün formülü gibi”. Binlerce cola türevi içecek var ama coca colanın tadı hiç birinde yok. Colanın gizli formülü bulunursa bu Coca Cola Co. şirketinin sonu olur. Formül bulunsa, en basitinden biz niye milyon dolar verip amerikadan cola özütü alalım ki kendimiz yaparız. işte şirketlerin gelecegi için sırlı formülleri keşfedilmemelidir felsefesinin mantığı bu”
Bu sebeble Google çok sık olarak sonuç sıralama algoritmasını değiştiriyor. Bugün dogru olan şey yarın yanlış çıkartıyor.A sitenizde uyguladığınız taktik, B sitenizde işe yaramıyorun sebebi işte bundan kaynaklanmaktadır.
insanların daha dogrusu webmasterların, dev rakipleri microsoftun ve yahoo’nun google sıralama sonuç algoritmasını keşfetmesini engellemek.
Eger insanlar google u tam olarak keşfedebilirlerse örnegin ***** siteler, spam siteler,terör siteleri, ilk sıralarda çıkmaya başlar ve google kalitesini düşürüp yok olmaya mahkum olur. Düşünsenize, google amcanın tüm sırları iyice keşfedilse ve mesela ermeniler “turkish yada alanya, antalya” diye yapılan bir arama sonucunda ermeni soykırımı diye yaptıkları sayfaları çıkartabilirlerdi.Bir anda milyonları Türkiye düşmanı haline getirebilirlerdi.
Yada bölücü örgüt üyeleri “kahraman kelimesine dair bir aranmada” apo ********ini ilk sırada çıkartabilirlerdi.
Ayrıca Google amcanın en büyük iki rakibi, microsoft ve yahoo nun google u çözüp karşılarına rakip olarak çıkmasını istemiyor google patronları ve mühendisleri.
Pagerank sıralama kriterlerinden sadece biri. 100 puanlık bir sınav kağıdındaki 20 puanlık bir soru gibi düşünülebilir. Sınavda başarılı olabilmeniz için çözmeniz gereken sorulardan biri gibide düşünebiliriz…
Eger pr6 ve üzerinde degilseniz pekte önemli olan bir kriter degildir pagerank sizin siteniz için.
Hemen hemen pr3=pr4=pr5 aynı degere sahiptir. Eskiden belki aynı degildi ama artık bu 3 degerde hemen hemen aynı google amcanın gözünde.
insanlar sahte pagerank anlaşmaları yaparak bu pagerank degerlerine çok rahat ulaşabildiginden dolayı sıralamada bu degerleri işin içine katmak pek mantıklı degil diye düşünüyorlar.
Google da onbinlerce dolar maaş alan dünyanın en iyi mühendisleri ve zeki adamları çalışmakta, tek işleri Google arama sonuçlarını daha isabetli hale getirmek, insan faktörünü en aza indirip dogal sonuçları üste çıkartmak.
Link verdiğiniz site, size link veriyorsa pagerank için bir katkı beklemeyin bu link degişiminden.
Pagerankın ilk çıkış mantığı şu:
” insanların link verdiği site kötü site olamaz. İnsanlar faydalı olmayan bir siteye link vermezler. İnsanların link verdiği bu iyi siteyi belli kriterler çerçevesinde üst sıraya taşıyalım.”
Bir makaleden alıntı:
Alıntı:
1998 yılından itibaren google popüler olmaya başladıkça, bir çok webmasterın hedefi haline gelmeye başladı. Amerikalıların daha dogrusu biz Texsaslıların meşhur bir sözü vardır ” Boynuna kement geçirilemeyecek ve binilemeyecek At yoktur.” Google’unda boyuna kement geçirilip uysallaşıtırmalıydı bir an önce ve sömürülmeliydi. Ama google’un kurucuları oldukça zeki adamlar çıktı. insanlar sırlarını çözdükçe google sıralama algoritması degiştirdi hep. Hala Texsas’ın bozkırlarında dolaşan ve binilemeyen bir attır Google
Yukarıdaki alıntıda bahsedildiği gibi, insanlar link degişimleri yaparak pagerank kazanıyor ama bu pagerankın ruhuna aykırıydı. Pagerank dogal yollardan artmalıydı.
Eger bir siteye link verirseniz, link verdiğiniz sitede sizin siteye link veriyorsa burada dogal olmayan bir link degişim anlaşması olduğunu 6 yaşındaki çocuk bile anlar. Pagerankın çıkış mantığına ters bir durum oldugundan bu tür anlaşmalar her iki siteyede fayda yerine zarar getirmektedir.Bunu aklımızdan çıkartmamamız gerek.
Gerçek pagerank olayının mantığı şudur ve özellikle yabancı sitelerde görülen bir durumdur,
diyelim ki veritabanları üzerine bir makale yazdınız ve makalenizde tanıttığınız mysql veritabanı içinde mysql.com adresine link verdiniz. Bu durumda,
hem makalenizi okuyan bir ziyaretçiyi dogru yere yönlendirmiş olduğunuz için , hemde bu makaleyi indexlemeye gelen arama motoru örümceğini konuyla ilgili dogru yere yönlendirdiğiniz için, mysql.com pagerank kazanıyor.
Burada mysql.com bana link verin demedi ama insanlığa faydalı bir iş yapmış oldugundan dolayı bizden karşılıksız link aldığından dolayı pr degeri yükseliyor.

Toolbar pagerank ise normal internet kullanıcılarına ziyaret ettikleri siteler hakkında onlara çok yüzeysel bilgi verme niteliğinde ve google amcanın onların ziyaret ettiği siteler hakkında bilgi toplamaya yönelik bir aracı. Dünyadaki tüm sitelerin matematiksel olarak pagerank degeri toplamı 1 sayısına eşittir.
Şu an 20milyar sayfa oldugu tahmin edilmekte. Bu da demek oluyorki matematiksel olarak pagerankın gerçek degeri 1/20milyar yani bol sıfırlı bir rakam.
işte insanların alması kolaylaşsın diye 0,00545457878781878781787 gibi bir rakamı sembolize olarak pr4 ile göstermiş google ve bunu toolbara basıyor.
Gerçeği asla yansıtmaz.
Şöyle bir matematiksel yaklaşımıda düşünebiliriz:
0,00545457878781978781787 her pr4 ‘ün gerçek matematiksel degeri farklıdır.
Boşuna toolbar güncellemesini beklemenize gerek yok.Şu an ki sıralamanız neyse 1 saat sonra pagerank güncellense yine aynı sıralama degerindesinizdir. Pagerankın gerçek degeri kesirli bir ifade oldugunu yukarıda bahsetmiştim. Pay ve Paydaya sürekli yeni siteler girip çıktıgından dolayı, her sitede matematiksel pagerank kesir degerinin bir parçası oldugundan anlık olarak pagerankımız sürekli degişiyor. Ama bu toolbara 3 ayda bir yansıyor.
Madem pr3=pr4=pr5 ise bizim Pagerank 6 olmak için ne yapmamız gerekirir sorusunun cevabı ise özetle şu:
Google kurucusu Sergey Brin ‘in pagerank hakkındaki şu sözü bize olayı özetliyor
“İnsanlığa faydalı her sitenin pagerankı yüksek olmalıdır.”
Bizim yapmamız gereken şey insanlığa faydalı bir site yapmak. Yani Türkçe içerikli siteler ile bunu yapmak çok zor.
Cem yılmaz doritos reklamı, temel fıkraları, flash oyunlar, Tckimlik, vergi no,sohbet, liseli kızlar,çiceklerin dili… gibi konuların insanlığa pek bir faydası olmayacağından dolayı maksimum pr5 almakta Türk siteleri.
Pr5 bir siteninde pageranktan pek bir fayda beklememesi gerek.
İnsanlığa faydalı bir site yaparsanız (hotscripts.com, phpbb.com gibi firefox) gibi pr7 bile olmak çok zor degil.
Bakınız yüzlerce Türk flash oyun sitesi var. Ama kaç tane actionscript ile flash oyun yazıp insanlara kodlarını sunan Türk sitesi var. Cevap sıfır…. Bu yazdığım tarz bişeyi yaparsanız, meksikadanda link alırsınız, japonyadanda link alırsınız , insanlar sizi takdir eder ve link verir…
unutmamak gerek ki Pagerank ile ilgilenen sadece webmasterlardır.
Sokaktaki adama sorsan pagerank nedir desen adam “Bana küfür mü ediyor acaba diye düşünür”
Normal internet kullanıcıları yani bizim ziyaretçilerimiz kategorisine giren kesim için pagerank bişey ifade etmiyor. Şu site pr6 diye o siteye girelim demez kimse. Herkez aradığı bilgiye ulaştığı siteye girer.
Örnegin hotmail.com isterse pr0 olsun. biz ona pr için degil içeriginden faydalanıyoruz diye giriyoruz.
Pageranka genellikle yeni açılan siteler muhtaçtır. ( Google mühendisleride bunu çok iyi bildiğinden, yeni açılan sitelerin pr almasını zorlaştırıyorlar.)
Pageranka çok fazla kafanızı takmayın.
insanlarda kolay kolay google toolbar kurmaz. En azından Türkler pek kurmuyor.Türkiyede internet kullanma oranı %10 şu an.
10 kişiden 1 kişi internet kullanıyor o bir kişininde Allah bilir kaçı google toolbar kurar ki.
insanlar, hepsiburada.com, download.com, itiraf.com, siberalem.com, hotmail.com, hotscripts.com, internethaber.com gibi adreslere pr degerleri yüksek diye girmez, içerikleri var diye giriyor…
Eger sitenin içeriği iyiyse bir gelen bir daha geliyorsa, insanlar siteni sık kullanılanlarına ekliyorsa zaten senin sitenin pageranka falan ihtiyacı yoktur.
Sitenin içerigi gerçekten kaliteliyse zaten sana başka insanlar link verirler ve pagerankında yükseliyor.
Bazı arkadaşlarımız pagerankı sihirli bir değnek sanıyor yani bi pagerank pr5 olunca sitemin anahtar kelimelerinde ben birinci çıkarım gibi bir beklenti içindeler sürekli. Pagerank ile yatıp pagerank ile kalkıyorlar. Oysa pagerank tek başına bişey ifade etmeyen Toolbara yansıyan yeşil renkli eğlence çubugunun adıdır. İyikide tek başına bişey ifade etmeyen bir olgu…
Arama motoru Google’da sonuç sıralamasında etkili oldugu söylenen 75 kadar kriter vardır. İşte pagerank bu kriterlerden biridir sadece.
Peki nedir bu kriterler?
Bu sıralama kriterlerinden bazılarını, insanlar çeşitli denemeler, testler, deneme-yanılma yöntemleri yada tesadüfler sonucu keşfetmişler. Hala sıralamada etkili olduğu düşünülen, onlarca kriteri insanların keşfetmesini istemiyor google mühendisleri…
Olayın dahada açığı ve özeti, insanların tam olarak google un sıralama mantığını çözmesini istemiyorlar. Olayı örneklemek gerekirse “Tıpkı Coca cola özütünün formülü gibi”. Binlerce cola türevi içecek var ama coca colanın tadı hiç birinde yok. Colanın gizli formülü bulunursa bu Coca Cola Co. şirketinin sonu olur. Formül bulunsa, en basitinden biz niye milyon dolar verip amerikadan cola özütü alalım ki kendimiz yaparız. işte şirketlerin gelecegi için sırlı formülleri keşfedilmemelidir felsefesinin mantığı bu”
Bu sebeble Google çok sık olarak sonuç sıralama algoritmasını değiştiriyor. Bugün dogru olan şey yarın yanlış çıkartıyor.A sitenizde uyguladığınız taktik, B sitenizde işe yaramıyorun sebebi işte bundan kaynaklanmaktadır.
insanların daha dogrusu webmasterların, dev rakipleri microsoftun ve yahoo’nun google sıralama sonuç algoritmasını keşfetmesini engellemek.
Eger insanlar google u tam olarak keşfedebilirlerse örnegin ***** siteler, spam siteler,terör siteleri, ilk sıralarda çıkmaya başlar ve google kalitesini düşürüp yok olmaya mahkum olur. Düşünsenize, google amcanın tüm sırları iyice keşfedilse ve mesela ermeniler “turkish yada alanya, antalya” diye yapılan bir arama sonucunda ermeni soykırımı diye yaptıkları sayfaları çıkartabilirlerdi.Bir anda milyonları Türkiye düşmanı haline getirebilirlerdi.
Yada bölücü örgüt üyeleri “kahraman kelimesine dair bir aranmada” apo ********ini ilk sırada çıkartabilirlerdi.
Ayrıca Google amcanın en büyük iki rakibi, microsoft ve yahoo nun google u çözüp karşılarına rakip olarak çıkmasını istemiyor google patronları ve mühendisleri.
Pagerank sıralama kriterlerinden sadece biri. 100 puanlık bir sınav kağıdındaki 20 puanlık bir soru gibi düşünülebilir. Sınavda başarılı olabilmeniz için çözmeniz gereken sorulardan biri gibide düşünebiliriz…
Eger pr6 ve üzerinde degilseniz pekte önemli olan bir kriter degildir pagerank sizin siteniz için.
Hemen hemen pr3=pr4=pr5 aynı degere sahiptir. Eskiden belki aynı degildi ama artık bu 3 degerde hemen hemen aynı google amcanın gözünde.
insanlar sahte pagerank anlaşmaları yaparak bu pagerank degerlerine çok rahat ulaşabildiginden dolayı sıralamada bu degerleri işin içine katmak pek mantıklı degil diye düşünüyorlar.
Google da onbinlerce dolar maaş alan dünyanın en iyi mühendisleri ve zeki adamları çalışmakta, tek işleri Google arama sonuçlarını daha isabetli hale getirmek, insan faktörünü en aza indirip dogal sonuçları üste çıkartmak.
Link verdiğiniz site, size link veriyorsa pagerank için bir katkı beklemeyin bu link degişiminden.
Pagerankın ilk çıkış mantığı şu:
” insanların link verdiği site kötü site olamaz. İnsanlar faydalı olmayan bir siteye link vermezler. İnsanların link verdiği bu iyi siteyi belli kriterler çerçevesinde üst sıraya taşıyalım.”
Bir makaleden alıntı:
Alıntı:
1998 yılından itibaren google popüler olmaya başladıkça, bir çok webmasterın hedefi haline gelmeye başladı. Amerikalıların daha dogrusu biz Texsaslıların meşhur bir sözü vardır ” Boynuna kement geçirilemeyecek ve binilemeyecek At yoktur.” Google’unda boyuna kement geçirilip uysallaşıtırmalıydı bir an önce ve sömürülmeliydi. Ama google’un kurucuları oldukça zeki adamlar çıktı. insanlar sırlarını çözdükçe google sıralama algoritması degiştirdi hep. Hala Texsas’ın bozkırlarında dolaşan ve binilemeyen bir attır Google
Yukarıdaki alıntıda bahsedildiği gibi, insanlar link degişimleri yaparak pagerank kazanıyor ama bu pagerankın ruhuna aykırıydı. Pagerank dogal yollardan artmalıydı.
Eger bir siteye link verirseniz, link verdiğiniz sitede sizin siteye link veriyorsa burada dogal olmayan bir link degişim anlaşması olduğunu 6 yaşındaki çocuk bile anlar. Pagerankın çıkış mantığına ters bir durum oldugundan bu tür anlaşmalar her iki siteyede fayda yerine zarar getirmektedir.Bunu aklımızdan çıkartmamamız gerek.
Gerçek pagerank olayının mantığı şudur ve özellikle yabancı sitelerde görülen bir durumdur,
diyelim ki veritabanları üzerine bir makale yazdınız ve makalenizde tanıttığınız mysql veritabanı içinde mysql.com adresine link verdiniz. Bu durumda,
hem makalenizi okuyan bir ziyaretçiyi dogru yere yönlendirmiş olduğunuz için , hemde bu makaleyi indexlemeye gelen arama motoru örümceğini konuyla ilgili dogru yere yönlendirdiğiniz için, mysql.com pagerank kazanıyor.
Burada mysql.com bana link verin demedi ama insanlığa faydalı bir iş yapmış oldugundan dolayı bizden karşılıksız link aldığından dolayı pr degeri yükseliyor.

Toolbar pagerank ise normal internet kullanıcılarına ziyaret ettikleri siteler hakkında onlara çok yüzeysel bilgi verme niteliğinde ve google amcanın onların ziyaret ettiği siteler hakkında bilgi toplamaya yönelik bir aracı. Dünyadaki tüm sitelerin matematiksel olarak pagerank degeri toplamı 1 sayısına eşittir.
Şu an 20milyar sayfa oldugu tahmin edilmekte. Bu da demek oluyorki matematiksel olarak pagerankın gerçek degeri 1/20milyar yani bol sıfırlı bir rakam.
işte insanların alması kolaylaşsın diye 0,00545457878781878781787 gibi bir rakamı sembolize olarak pr4 ile göstermiş google ve bunu toolbara basıyor.
Gerçeği asla yansıtmaz.
Şöyle bir matematiksel yaklaşımıda düşünebiliriz:
0,00545457878781978781787 her pr4 ‘ün gerçek matematiksel degeri farklıdır.
Boşuna toolbar güncellemesini beklemenize gerek yok.Şu an ki sıralamanız neyse 1 saat sonra pagerank güncellense yine aynı sıralama degerindesinizdir. Pagerankın gerçek degeri kesirli bir ifade oldugunu yukarıda bahsetmiştim. Pay ve Paydaya sürekli yeni siteler girip çıktıgından dolayı, her sitede matematiksel pagerank kesir degerinin bir parçası oldugundan anlık olarak pagerankımız sürekli degişiyor. Ama bu toolbara 3 ayda bir yansıyor.
Madem pr3=pr4=pr5 ise bizim Pagerank 6 olmak için ne yapmamız gerekirir sorusunun cevabı ise özetle şu:
Google kurucusu Sergey Brin ‘in pagerank hakkındaki şu sözü bize olayı özetliyor
“İnsanlığa faydalı her sitenin pagerankı yüksek olmalıdır.”
Bizim yapmamız gereken şey insanlığa faydalı bir site yapmak. Yani Türkçe içerikli siteler ile bunu yapmak çok zor.
Cem yılmaz doritos reklamı, temel fıkraları, flash oyunlar, Tckimlik, vergi no,sohbet, liseli kızlar,çiceklerin dili… gibi konuların insanlığa pek bir faydası olmayacağından dolayı maksimum pr5 almakta Türk siteleri.
Pr5 bir siteninde pageranktan pek bir fayda beklememesi gerek.
İnsanlığa faydalı bir site yaparsanız (hotscripts.com, phpbb.com gibi firefox) gibi pr7 bile olmak çok zor degil.
Bakınız yüzlerce Türk flash oyun sitesi var. Ama kaç tane actionscript ile flash oyun yazıp insanlara kodlarını sunan Türk sitesi var. Cevap sıfır…. Bu yazdığım tarz bişeyi yaparsanız, meksikadanda link alırsınız, japonyadanda link alırsınız , insanlar sizi takdir eder ve link verir…
unutmamak gerek ki Pagerank ile ilgilenen sadece webmasterlardır.
Sokaktaki adama sorsan pagerank nedir desen adam “Bana küfür mü ediyor acaba diye düşünür”
Normal internet kullanıcıları yani bizim ziyaretçilerimiz kategorisine giren kesim için pagerank bişey ifade etmiyor. Şu site pr6 diye o siteye girelim demez kimse. Herkez aradığı bilgiye ulaştığı siteye girer.
Örnegin hotmail.com isterse pr0 olsun. biz ona pr için degil içeriginden faydalanıyoruz diye giriyoruz.
Pageranka genellikle yeni açılan siteler muhtaçtır. ( Google mühendisleride bunu çok iyi bildiğinden, yeni açılan sitelerin pr almasını zorlaştırıyorlar.)
Pageranka çok fazla kafanızı takmayın.
insanlarda kolay kolay google toolbar kurmaz. En azından Türkler pek kurmuyor.Türkiyede internet kullanma oranı %10 şu an.
10 kişiden 1 kişi internet kullanıyor o bir kişininde Allah bilir kaçı google toolbar kurar ki.
insanlar, hepsiburada.com, download.com, itiraf.com, siberalem.com, hotmail.com, hotscripts.com, internethaber.com gibi adreslere pr degerleri yüksek diye girmez, içerikleri var diye giriyor…
Eger sitenin içeriği iyiyse bir gelen bir daha geliyorsa, insanlar siteni sık kullanılanlarına ekliyorsa zaten senin sitenin pageranka falan ihtiyacı yoktur.
Sitenin içerigi gerçekten kaliteliyse zaten sana başka insanlar link verirler ve pagerankında yükseliyor.

Konu t0praK tarafından (06 Aralık 2007 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir.
 

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 07 Aralık 2007, 17:59   #2
Çevrimdışı
Cevap: Pagerank Yanılgısı
Ben bunu 1 yıldır kimseye anlatamıyorum.
Bknz pagerank 1 olan bir domain de sohbet kelimesinde çıkabilir.
Bknz pagerank 5 olan bir domain Seo tekniklerinden yararlanmazsanız sohbet kelimesinde çıkmaz.
Pagerank ı bir anlamda Googlenin siteye verdigi Puan olarak Görelim.

Saltanat anlatımın için teşekkürler.

 

Alt 08 Aralık 2007, 01:03   #3
saltanat
Guest
saltanat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Pagerank Yanılgısı
Hmm bende bu tartismayi sevmem ama bunu aydinlatmam gerekiyor.
X.org'un logosu senin hic dikkatini cekti mi? bir seye benzetiyor musun onu sen?
o X xerox'un X'idir. icad eden xerox'dur bu teknolojiyi. ilk kullanan appledir.
Xerox'un orjinal implementasyonu da once Xfree86 olmus sonra da X.org a fork edilmistir. Neymis? Xerox yapmis. Eet.
uzgunum ama bizler, atlas gibi cok veri akan her kablonun altina girip onu
ayakta tutabiliyor diye, niye kotuleniyoruz? O yaziyi ben yazdim bu yayilmis alinti alinti diye yazilmis, burayada aktardim kotu mu yaptim?

Farkli boyutlarda acacak olursak konuyu openOffice bir m$ office rakibidir. evet cok dogru bir tespit. yillardir varolan Koffice ve gnome office suite de ucundan bu tanima girer ama bunlar sadece alternatifdir. OO.o disinda kimse microsoft office'i rakip almaz
ancaaak
tek editor vi olurdu. yuzeysel acidan bakarsak: linux'daki tek editor vi
degildir. vi ile beraber emacs, ed, nano, pico da var. SEnin gelmek istedigin
noktaya gelecek olursam,word'un yillardir yaptigini yapan bir sey var ki adi TeX & LaTeX bu iki arkadas cok fetisist isimlere sahip olsalar da, text dunyasinin en esnek dokuman dilidirler.
evet gordugunu almazsin bunlarda. markup dilidir TeX ama uzgunum. Word, TeX kadar esnek degildir. Cunku TeX ile dokuman da hazirlayabilirsin, sunum da. slaytlar arasinda cici gecisler olmasa bile, office de "yarılsan
yapamayacagin" birbirinden etkilenen dinamik sayfalar yapabilirsin latex'de.
ustelik sablonu verdikten sonra da gerisi kolaydir. o uretir sayfayi sen
yazdikca.
neymis yyani? tek editorumuz vi vari plan text editorleri de degilmis. Ayrica
tex platform bagimli da degildir. ayrica dokuman bagimli da degildir. tek bir
tikla ayni seyi sunum ve dokuman olarak render edebilir bunlar pdf olarak
export edebilirim. sen office'de tek bir dosyadan "n" adet "farkli" cesit
dokuman uretebiliyor musun?
internetin bazi yerleri ve dunyadaki bazi (ve su anda yukselen) sektorler arastirma yazilari ile donuyor. bunu inkar etmenin bir alemi maalesef yok
Xerox. Apple. GUI... hepsi microsoft sayesinde evet..
printer la monitor'u de microsoft buldu zaten. ilk islemci de microsoft tarafindan icad edildi. evet hard disk te...HDD ledi fikri de mi microsoft'un? guldurmeyin artik ya. ne ne? qwerty klavye
de mi microdoft'un icadi... ses gelmiyor ses... *czzt*
Ben google hakkinda cok arastirma yaptiktan sonra bu yazimi yaziyorum yayiliyor yayiliyor sonunda alinti diye yazsan diyenlerde cikiyor. Herseyi google yapıyor zaten
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Onemli olan isim yapmaksa bizden uzak kalsın. Biz alıntıcımıyız simdi ? Googleyi de m$ bldu zaten
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.(Orneklendirmelerim her zaman real hayatta cokca munazara ettigim linux-windows kavgasi ile ozdelestirilmistir.)


Konu saltanat tarafından (08 Aralık 2007 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir.
 

Alt 25 Temmuz 2008, 13:42   #4
Çevrimdışı
Cevap: Pagerank Yanılgısı
wallaha Benım Domaınımde [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Aramalara Bakın ıStersenız Muhabbet ,mirc script , Sohbet Gibi Kelimelerde Cogu pr 3 Den Ilerde Hatta pr 1 Dahıl Oysakı Benım Pr0 .Sureklı dusunuyorum acaba Kodlama Hatası Olmadıgı Icın mı Veya Neyden Dolayı Boyle Ilerde ama bır turlu cozemedım..

 

Alt 07 Ekim 2008, 21:52   #5
Çevrimdışı
Cevap: Pagerank Yanılgısı

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
bizimde Pr 2 oLmuş durumda 1 iken.

 

Alt 04 Şubat 2010, 09:41   #6
Çevrimdışı
Cevap: Pagerank Yanılgısı
bu konu uzar gider mesela benim domain [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] gecen sene pr 0 dı sesli chat ve seslichat kelimelerinde 2. sayfada yer alıyordum pr2 oldu seslichat kelimesinde bulamadım
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
1 ay gecmeden pr1 e düştü 4. sayfada belirdi 15 gün sonrada 10. sayfaya düştü keşke pr0 kalsaydı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

 

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
pagerank, yanilgisi, yanılgısı

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İkarus Yanılgısı - Seth Godin Elysian Kitap Tanıtımları 0 04 Mayıs 2014 16:11
En yaygın 31 seks yanılgısı! SeytaninOrkestrasi Ah Erkekler 0 01 Nisan 2010 06:56