IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  sohbet

Kayıt ol  Topluluk
Etiketlenen Kullanıcılar

29Beğeni(ler)

Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26 Ocak 2018, 20:42   #11
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IF-Kral Çıplak İkinci Hafta Konuğu * CanDostu

Merhaba @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Öncelikle Tebrik ediyorum, ve bir kaç soru sorup, Bende senden birşeyler duymak istiyorum.

* Çocukluğundan en çok neyi özlüyorsun?
* Birine sevgini göstermenin en iyi yolu nedir?
* Hayatında vazgeçilmezin nedir?
ve Son Olarak da ;
* Hayatta öğrendiğin en önemli ders nedir?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet
Alt 26 Ocak 2018, 22:06   #12
IF Ticaret Sayısı: (4)

Mara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar ben de birkaç soru bırakıp kaçayım

Hayatta en değer verdiğiniz kavram nedir?
Bilgiden çok dem vurmuşsunuz; doğru bilgiye nasıl ulaşılır en güvendiğiniz yöntem nedir? Doğru var mıdır?
Bilmekle öğrenmek aynı şey midir?
Neden Jeoloji?

Hayatınızda hedeflerinize ulaşmanız dileğiyle..

Merhaba @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...].

- Benim için en değerli kavram rumuzumda da anlaşılacağı gibi dostluktur. Bir kahvenin kırk yıl hatrı olduğu gibi gerçek dostluklarda baki kalmaktadır. O nedenle bu hayatta dost sahibi olmak bir insanın en önemli ve meşakkatli arayışlarından biridir diye düşünüyorum.

- Bilgiye önem veren bir insanım. Yanlış bir bilgi insanın hayatında dönülmez bir yola kadar sürükleyebilir. Bu sebeple doğru bilgi için öncelikle tarafsız ve subjektif olmayıp objektif bakış açısına sahip olmakla başlar. Aksi taktirde yanlış bilgiye sevk edebilir insanı.

- Bilmekle öğrenmek benim düşünceme göre aynı şeylerdir. Bir şeyi yanlış bilebilirsiniz. Aynı şekilde bir şeyi yanlışta öğrenebilirsiniz. Arasında sadece ince bir çizgi vardır. Bir şeyi yanlış bildiğinizde düzeltmesi zordur. Ancak yanlış öğrendiğinizde yolun başdasınız ve halen düzeltmek için zamanınız olabilir.

- İlkokul zamanlarımda büyüklerimiz bizlere ne olmak istersiniz diye sorar. O dönemlerimde ben kafamda hangi mesleği yapmalıyım diye düşündüğümde, Türkçe harflerle tek tek meslek bulmaya çalışırdım. "J" harfinde hep takılı kalırdım. Kısmet mi bilinmez Jeoloji Mühendisi oldum. Büyükçe meslek seçimlerinde zorlanmaya başladığımı farkettim. Kırılma noktam ise 3 kere polislik sınavlarını girip kazanmama rağmen eleniyordum. 3. ve son kazanıp elendikten sonra ailemin baskısına dayanamayarak rastgele tercihler yaptım. İlk zamanlarda Jeoloji okumak istemiyordum. Daha sonra zamanla bu mesleği sevmeye başladım. Çünkü hayatın her alanında jeoloji bulunmaktadır. Bilgisayarınızı masaya koyduğunuz tahta olmasına rağmen masa da bile jeoloji bilimi vardır. Ayak bastığınız dünyada misafiriz ve onun hakkında öğrenecek daha çok şeyimiz var.

İyi dilekleriniz ve güzel sorularınız için teşekkür ederim

CLasS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Öncelikle Tebrik ediyorum, ve bir kaç soru sorup, Bende senden birşeyler duymak istiyorum.

* Çocukluğundan en çok neyi özlüyorsun?
* Birine sevgini göstermenin en iyi yolu nedir?
* Hayatında vazgeçilmezin nedir?
ve Son Olarak da ;
* Hayatta öğrendiğin en önemli ders nedir?

Merhaba @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. Teşekkür ederim

- Çocukluğumda en çok özlediğim şey; oynayamadığım oyuncaklarımdır. Belkide hiçbir çocuğun sahibi olmadığı kadar oyuncaklarım oldu. O kadar çoklardı ki çuvalara koyardım. Ama her oynamak istediğimde bütün oyuncakları çuvallardan boşaltır, tek tek onları dizerek karşılarına geçer onları izlerdim. Oynamaya kıyamazdım. Gerek kardeşim, gerek komşunun çocukları tarafından oyuncaklarım kırılırdı. Tabi bu da benim kalbimin kırılmasına neden olurdu. Şimdilerde diyorum ki, keşke o oyuncaklarla oynasaydım ve ben kendi ellerimle kırarak oynasaydım. Belki o zaman insanlar tarafından bu kadar çok kırılmazdım. Kendimi daha güçlü hissederdim. Sizlere tavsiyem, çocuk sahibiyseniz veya ilerde Allah kısmet eder çocuk sahibi olursanız, bırakın çocuğunuz oyuncaklarını oynarken kırmayı da öğrensinler. Kırmanın - kırılmanın ne demek olduğunu o yaşlarda anlasınlar.

- Birine sevginizi göstermenin en iyi yolu gözlerinin içine bakarak "seni seviyorum" demektir.

- Bu hayatta vazgeçemeyeceklerim arasında iyilik yapmak var. Karşılıksız bir iyilik kadar rahatlatıcı bir şey yoktur.

- Hayatta öğrendiğim en önemli ders, çok büyük konuşmamak. Vakti zamanında çok büyük laflar ettim. Sonuclarını çok ağır şekilde ödedim.

Güzel sorularınız için teşekkür ederim

Burce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] tebrik ederim. birkaç soruda
benden gelsin o zaman:
Senin için hayatı anlamlı kılan şeyler neler?
Okuduğun bilim ve mitoloji kitaplarından en çok hangisi etkileyiciydi?
Hayvansever biri olman çok güzel, peki herhangi bir hayvan olarak
reenkarne olsaydın, bu ne olurdu?

Merhaba @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. Teşekkür ederim.

- Benim için hayatı anlamlı kılan şey, @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] arkadaşımızın da sorduğu ilk soruya verdiğim cevapla aynı. Dostluk benim için vazgeçilmez bir şeydir.

- Türk Mitolojisi adında bir kitaptı. Yazarını hatırlayamadım, aklıma gelirse size söylerim.

- Bu çok zor bir soru oldu. Çünkü her bir hayvanın kendine göre güzel tarafları vardır. Hangi hayvan olmak isterdim diye düşünüyorum, malesef karar veremiyorum. Ama şunu diyebilirim, bir daha dünyaya gelmiş olsaydım insan olmak istemezdim. Belki ilk çağlarda olabilirdi ama insanlığın gelişmekte olduğu çağda tekrar insan olmak istemezdim. İnsanlar, insanlıktan uzaklaşıyor...

Güzel sorularınız için teşekkür ederim.

Alt 30 Ocak 2018, 06:51   #13

Bu kadar yozlaşmış bir çağda sizi en çok rahatsız eden hangi kavramın değişmiş olması?

Dünya'ya yeni bir düzen/kural/sistem getirebilecek olsaydınız bu ne olurdu?

Vicdanınız ile sevginiz arasında kalsanız hangisi baskın çıkardı?

İyi Forumlar

Alt 31 Ocak 2018, 01:10   #14

Bu kadar yozlaşmış bir çağda sizi en çok rahatsız eden hangi kavramın değişmiş olması?

Dünya'ya yeni bir düzen/kural/sistem getirebilecek olsaydınız bu ne olurdu?

Vicdanınız ile sevginiz arasında kalsanız hangisi baskın çıkardı?

İyi Forumlar

1- İnanç ve din kavramı. İçinin her geçen gün boşaltıldığını düşünüyorum. Bunu sadece İslamiyet için algılamayın. Dünyadaki tüm dinler ve inançların içi boşaltılıyor. Belki bir yerlerde okumuşsunuzdur... Hani hep korkunç bir masal gibi anlatılır. Kimilerine ise komedi gelir bu. "Dünyayı 7 aile yönetiyor" masalı. Masal mı değil mi orasını sıradan olan bizler bilemeyiz. Ama bahsedilen bu olayın temel hedefleri, dünyadaki insanları inançsızlaştırma ve tüm ülkeleri yok edip tek bir merkezden yönetilmesi amaçlanıyor. Masal mı değil mi bilmiyorum ama, hızla inancımızı yitiriyoruz.

Benim inancım tam diyenler çıkacaktır muhakkak. Onlara da inanmıyorum. Dünyanın tüm nüfusunu bir araya getirseniz gerçek inanca sahip %2 insan zor bulursunuz.

2- Dünya için çok geç kalındı. Düzeltilmesi imkansız yaralar aldı. Bu dünya için yapacak pek bir şey yok. Ancak yeni bir dünyada nasıl bir düzen olmasını isterdiniz diye sorduğunuzu varsayalım... Sanırım dünya içerisinde teknolojiyi yasaklar, dünya dışı teknolojilere yönelinmesi için kurallar, kanunlar ve sistemler getirirdim.

Yeni dünya olarak da Kepler serisine gidebiliriz. Önerim bulunduğum yer olarak yazdığım Kepler-22b gezegenidir. Şuanki dünyamızdan daha büyük ve daha elverişli. İlk başlarda biraz zorlanırız ama zamanla uyum sağlarız. Biz insanoğlunun doğasında uyum sağlamak vardır.

3- Vicdanımla sevgim arasında kalsaydım seçimim arasında kaldığım duruma bağlı olurdu. Birçok kere ikisi arasında kaldığım zamanlar olmuştur. Mesela sıradan bir arkadaşımın yardımıma ihtiyacı olmuştu. Kız arkadaşımda bu kişiyi pek sevmiyor (Sevmemekte haklı olduğu taraflar var). Yardımcı olmamam gerektiğini söyledi. Sevdiğim kişiyi mi dinlemeliydim yoksa iyilik bekleyen bir kişiye yardım mı etmeliydim? Sevdiğim insana tamam yardım etmem dedim. Lakin o kişiye de yardım ettim. Benim bir huyum vardır. Asla yalan söyleyemiyorum. Söylediğimde de kısa bir zaman geçtiğinde hemen doğruyu söylerim. İçim rahat etmiyor çünkü. Neyse söyledim ve çok şükür kız arkadaşım anlayışlı bir insan. Benim nasıl bir yapıda olduğumu bildiği için sorun etmedi.

Tabi vicdan yerine sevgimi seçtiğim zamanlarda oldu. Örnekler çoğaltılabilir.

Yani vicdan ve sevgi arasında seçim yapmak ne kadar zor olsada, duruma göre seçim değişiyor.

Alt 02 Şubat 2018, 07:01   #15

Konumuz bugün akşam saat 20:00 da kapanacaktır, Bilginize.

Gelmişken @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...];

* Sence insan ne ile yaşar Tolstoy'un sorusunu sorayım sana

Alt 02 Şubat 2018, 19:20   #16

Konumuz bugün akşam saat 20:00 da kapanacaktır, Bilginize.

Gelmişken @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...];

* Sence insan ne ile yaşar Tolstoy'un sorusunu sorayım sana

Umut etmek insanın en büyük yaşam kaynağıdır.

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
candostu, if kral cıplak, if-kral çıplak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)