IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  Mobil Sohbet, Sohbet ve Sohbet Odaları
2Beğeni(ler)
  • 2 Post By Düş

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02 Kasım 2011, 19:30   #1
Çevrimdışı
Candan Erçetin *


sohbetBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


Türkiye'nin geçirdiği en soğuk kışlardan birinde, Fırat ve Dicle nehirlerinin dahi donduğu 1963 yılında, Kırklareli'nde doğdu. 10 Şubat'a denk gelen doğum günü, onu birçok özelliğini taşıdığına inandığı kova burcunun üyelerinden biri yapmıştı. Çocukluğunu ve ilkokul yıllarını aslında küçük, Trakya'ya göre ise büyük bir şehir olan Kırklareli'nde geçirdi.
Girdiği parasız yatılı sınavlarında Galatasaray Lisesi'ni kazanınca, annesi onu elinden tuttuğu gibi İstanbul'a getirdi. Annesi Kırklareli'ne yalnız döndü ve o, 11 yaşında bu dev şehirde tek başına kaldı.
Hayatla erken yaşta yüz yüze kalışı, kendi yaşındaki kız öğrencilerle birlikte geçirdiği yatılılık yılları, karakterinin oluşmasına büyük etkilerde bulundu. Aynı zamanda, 1979 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı'nda Şan eğitimine devam ediyordu.
Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra, yakınlarının "şöyle mühendislik gibi hayırlı bir meslek" edinmesi yolundaki feryatlarına aldırmaksızın ilk tercihlerinden biri olan İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümüne girdi. Üniversitenin son yılı olan 1986'da büyük bir tesadüf sonucu Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Klips ve Onlar" grubunun bir üyesi olarak Türkiye'yi temsil etti.
Grup o zamana kadarki en iyi dereceyi almış, dokuzuncu olmuştu. Bazıları için büyük bir müzikal kariyerin başlangıcı gibi duran bu olaya rağmen,çok severek devam ettiği Arkeoloji eğitimini burada sonlandırmak istemedi ve kazandığı bursla yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesi'ne giderek henüz başlamış olan müzikal kariyerine son verdi.
Hayatının geri kalanını geçirebileceğine inanarak gittiği Viyana'dan, 1 yıl sonra, ülkesini çok özlemiş olarak geri döndü. İyisiyle kötüsüyle, insanın kendini en iyi hissettiği yerin doğduğu ve yaşadığı yer olduğunu anlamıştı. Viyana'da olduğu süre boyunca dondurduğu Konservatuar eğitimini ise 1991 yılında tamamladı.
Profesyonel müzik hayatını, 1989 yılında "Siyah & Gümüş" adlı gece kulübünde, Arie Antique ve Chansons söylemeyi şart koşarak tekrar denedi. Bu sırada, menajerlik ve sahne organizasyonu gibi alanlarda çeşitli şirketlerde çalışıyordu. Bu işlerde kazandığı deneyimler, ona çok sonraları kendi -----lerini çıkardığında oldukça faydalı oldu.Daha en başta, yalnız sahne üzerinde değil sahne arkasında da nelerin gerekli olduğunu, bir organizasyonda insanların neler beklediğini biliyordu.
1994 yılında, mezun olduğu Galatasaray Lisesi'ndeki kadro açığından doğan tesadüfle babasının da mesleği olan müzik öğretmenliğine başladı. Bugün halen aynı lisede müzik öğretmenliği yapmaya devam ediyor.
Televizyonculukla tanışması da 1994 yılında sunuculuğunu yaptığı Kanal D'de yayınlanan "Kol Düğmeleri" adlı magazin programıyla oldu. 1995 yılının ekim ayında Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan ve 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu. Aynı yılın Temmuz ayında da ilk solo -----ü olan "Hazırım" yayınlanmıştı. İlk -----ünde doğup büyüdüğü Trakya'nın ve ailesinin kökeni olan Makedonya'nın ezgileri ağırlıktaydı. Daha sonraki çalışmalarında da bu yörelerin müziğinden ilham almaya devam etti. 1996 yazında Türkiye için bir ilke imza atarak "Sevdim Sevilmedim" adlı remix -----ü çıkardı. Türkiye ilk kez tanıştığı remix kavramını sevmiş, şarkının değişik versiyonları ülkenin birçok yerindeki yazlık mekanların en çok çalınanlarından biri olmuştu.
"Sevdim Sevilmedim"i, 1997 yılında çıkan ikinci solo -----ü "Çapkın" izledi. Bu -----de kendi bestelerine de yer verdi. Bu -----de yer alan "Yalan" adlı şarkı radyolarda sık sık çalınan bir hit oldu. ----- sanatçının yurt dışındaki organizatörler tarafından da tanınmasını sağladı. Bu sırada hem yurt içinde hem de yurt dışında konserler vermeye devam ediyordu. 1998 Ağustos ayında ise, "Oyalama Artık" adlı 2. remix ----- çalışması yayınlandı.
2 Ekim 1999'da hayatına Wolfgang ve Lolita girdi. Biri uzun boylu ve yakışıklı bir erkek, diğeri ise minyon ve sevimli bir kız olan bu iki Alman kurdu geldikleri günden itibaren evin her alanını sahiplenip şu anki 3 kişilik aileyi oluşturdular.

2003’ün Ocak’ında, sürekli dinleyicilerinin ondan sahnede dinlemeye alıştığı Fransız chanson’larını modern düzenlemelerle yorumladığı “Candan chante hier pour aujourd’hui” -----ü piyasaya çıktı.
Yine 2003’te NEDEN -----ünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan “Yazık Oldu” adlı şarkının da yer aldığı Remix ----- piyasaya çıktı. Bu vesileyle Bosna-Hersek’li müzisyen Sasa Losic ile kurduğu dostluk bir sonraki -----ünde ortak bir çalışmaya olanak sağladı ve Sasa’nın bir şarkısı bu -----de yer aldı.
Ağustos 2003’te Lola’nın yavruları olan Mars ve Medi hayatına girdi ve o günden itibaren 4 Alman kurt köpeğiyle birlikte yaşamaya başladı.
Haziran 2004’te son -----ü MELEK dinleyicisiyle buluştu.

1991 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı Şan Bölümü'nü bitirdi.

1986 yılında Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak ülkemizi temsil etti.

1994'te Kanal D'de 17 hafta süren "Kol Düğmeleri" adlı magazin programının sunuculuğunu yaptı.

1995 yılında da Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan, 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu.

1995 Ağustos'unda Trakya ve Makedon ezgilerinden oluşan "HAZIRIM" adlı ilk solo -----ünü çıkardı. -----, aynı yıl Alem FM'in "yılın en iyi satan pop -----leri" listesinde yer alarak ödül kazandı.KARİYERİ:
1996 Temmuz ayında "SEVDİM SEVİLMEDİM" adlı, Türkiye'de yayınlanan ilk remix ----- çalışması ile büyük başarı kazandı.

1996 yazında sanatçı, iki halk konseri ve Yapı Kredi Bankası Gençlik Festivali çerçevesinde Rumeli Hisarı'nda konser verdi.

1997'de "ÇAPKIN" adlı ikinci solo -----ünü çıkardı. Bu -----de kendi bestelerine de ağırlık veren sanatçı, -----de yer alan "YALAN" parçasıyla 1998 Kasım ayında İstanbul FM'in "en çok istek alan şarkı" ödülünü aldı.

1997 sonbaharında Hollandalı bir World Music organizatörünün teklifi ile, biri Utrecht Tivoli'de diğeri Amsterdam Paradiso Konser Salonu'nda olmak üzere iki konser verdi.

1998 yılı Haziran ayında 2. Boğaziçi Festivali'nin açılışını Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

1998 Ağustos ayında "OYALAMA ARTIK" adlı 2. remix ----- çalışması yayınlandı.

Ekim 1998'de "HER AŞK BİTERMİŞ" adlı parçasının klibi, Fransız MCM müzik kanalının düzenlediği "Nuit Du Clip"II. Akdeniz ----- Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görüldü.

Mayıs 1999'da Bremen die Glocke konser salonunda, Haziran 1999'da Frankfurt'ta ve Fas'ta solo konserler verdi.

Ekim 1999'da Paris Olympia' da depremzedeler yararına gerçekleştirilen karma konsere şarkılarıyla katıldı ve programın sunuculuğunu üstlendi.

Ocak 2000'de "ELBETTE" adlı 3. -----ü çıktı. -----, 2000 yılının satış listelerinde bir numaraya yerleşti.

Mayıs-Ekim 2000 tarihleri arasında 8 konserlik yaz turnesini gerçekleştirdi.

Temmuz 2001'de, 2.500 adetlik sınırlı sayıda üretilen ve orijinal imzası bulunan "UNUT SEVME" remix ----- çalışması satışa sunuldu.

Mayıs-Ekim 2001 tarihleri arasında, Doğu illerini de kapsayan 20 konserlik Anadolu turnesini gerçekleştirerek 62.000 dinleyiciyle buluştu.

NTV'de 2001 Kasım ayında başlayan 13 bölümlük "Günlük Hayat" adlı canlı televizyon programının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi.

Mayıs 2002'de "NEDEN" adlı 4. -----ü satışa sunuldu. Çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan -----de 12 şarkı yer alıyor.

Ocak 2003'te Fransız chansonlarını yeni düzenlemelerle yorumladığı "Candan chante hier pour aujourd'hui" -----ü piyasaya çıktı.

Yine 2003'te NEDEN -----ünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan "Yazık Oldu" adlı şarkının da yer aldığı Remix ----- piyasaya çıktı.

Haziran 2004'te son -----ü MELEK dinleyicisiyle buluştu.

2005 yılının ilk yarısında "Yıldızların Altında" isimli eski Türk filmlerini konu alan müzikli oyunda başrolleri Beyazıt Öztürk, Rasim Öztekin, Ragıp Savaş, Nurhan Damcıoğlu ve Orhan Aydın ile paylaştı.

2005 yılının Temmuz ayında Remix'5 isimli MELEK -----deki 6 parçanın 9 yeni remiks versiyonunu ve "Les Choristes" filminden "Vois Sur Ton Chemin"in Türkçe vesiyonu "Sevdim Anladım"ı içeren remiks -----ü çıktı.

Yine aynı yılın Aralık ayında ise, profesyonel müzik hayatının 10. yılında,

Türkiye ve Yunanistan'da yıllardır söylenmekte olan ortak melodileri iki dilde de seslendirdiği "Aman Doktor" -----ünü hazırladı.

Candan Erçetin, aynı zamanda Galatasaray Lisesi'nde öğretmenlik görevini de sürdürmektedir.


ALBÜMLERİ


Hazırım (1995)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Sevdim Sevilmedim
02. Hangi Aşk Adil Ki
03. Bir Sır Gibi
04. Vakit Varken
05. Hazırım
06. Nar Çiçeğim
07. Umrumda Değil
08. Al Elimi Kara Sevda
09. Daha
10. Gel Yeter
11. Ninni
Çapkın (1997)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Çapkın
02. Kaybettik Biz
03. Inanma
04. Hayranım Sana
05. Aşkı Ne Sandın
06. Her Aşk Bitermiş
07. Geri Dönemem
08. Beyaz Atlım
09. Onlar Yanlış Biliyor
10. Yalan
11. Ha Bire Durmadan
12. Teselli
Elbette (2000)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Dayan
02. Elbette
03. Arada Bir
04. Söz Vermiştin
05. Unut Sevme
06. Merak Ediyorum
07. Saçma
08. Olmaz
09. Ister Sallan Gez
10. Bana Güven
11. Aklım Almıyor
12. Dünya Durma
13. Annem
14. Söz Vermiştin (Version 2)
Neden (2002)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Hayırsız
02. Neden
03. Gamsız Hayat
04. Parçalandım
05. Anlatma Sakın
06. Bensiz
07. Yapayalnız
08. Mühim Değil
09. Ben Böyleyim
10. Korkarım
11. Dünya Hali
12. Yüksek Yüksek Tepelere


Hier Pour Aujourd'hui (2003)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Non, Je Ne Regrette Rien
02. Hier Encore
03. Parole
04. Le Meteque
05. Ne Me Quitte Pas
06. Johnny Tu N'es Pas Un Ange (v:1)
07. Avant De Nous Dire Adieu
08. Padam...Padam...
09. La Boheme
10. Et Maintenant
11. La Via En Rose
12. Milord
13. Il Me Semble
14. Johnny Tu N'es Pas Un Ange (v:2)

Melek (2004)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01 Melek
02 Ağlıyor musun?
03 Meğer
04 Canı Sağolsun
05 Sitem
06 Bir Yangının Külünü v.1
07 Bahane
08 Şehir
09 Sensizlik
10 Yaşıyorum
11 Bu Sabah
12 Sonsuz
13 Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
14 Bir Yangının Külünü


REMIXLER

Sevdim Sevilmedim (1996)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Sevdim Sevilmedim (----- Versiyon)
02. Umrumda Değil (An Anatolian Mix)
03. Umrumda Değil (SLM Trancey Radio Edit)
04. Umrumda Değil (Erol T. Ultramix)
05. Umrumda Değil (Erol T. Ultraclub Mix)
06. Umrumda Değil (SLM Tranceyclub Mix)
07. Sevdim Sevilmedim (Extended Version)Oyalama Artık (1998)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Oyalama Artık (Radio Mix)
02. Kaybettik Biz (Remix)
03. Her Aşk Bitermiş (Remix)
04. Aşkı Ne Sandın (Remix)
05. Onlar Yanlış Biliyor (Remix)
06. Oyalama Artık (Flamenco Mix)
07. Oyalama Artık (Extended Mix)Unut Sevme (2001)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Unut Sevme (Album Version)
02. Unut Sevme (Funky House)
03. Unut Sevme (Afro-Orient
04. Unut Sevme (Latin House)Remix (2003)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Gamsız Hayat (Club Mix)
02. Ben Böyleyim
03. Parçalandım (Chill-Out Mix)
04. Hayırsız
05. Gamsız Hayat (A La Turca Mix)
06. Yazık OlduRemix'5 (2005)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01 Bu Sabah (servoakustik remix)
02 Şehir (mumbojumbo's hep yalan)
03 Melek (gizlicervus remix)
04 Sonsuz (kaan düzarat remix)
05 Bir Yangının Külünü (n.u.g. remix)
06 Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar (mumbojumbo's kozmik makam)
07 Bu Sabah (n.u.g. remix)
08 Melek (a.s.e. remix)
09 Sozsuz (n.u.g. remix)
10 Sevdim Anladım (les choristes filminden)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


Türkiye'nin geçirdiği en soğuk kışlardan birinde, Fırat ve Dicle nehirlerinin dahi donduğu 1963 yılında, Kırklareli'nde doğdu. 10 Şubat'a denk gelen doğum günü, onu birçok özelliğini taşıdığına inandığı kova burcunun üyelerinden biri yapmıştı. Çocukluğunu ve ilkokul yıllarını aslında küçük, Trakya'ya göre ise büyük bir şehir olan Kırklareli'nde geçirdi.
Girdiği parasız yatılı sınavlarında Galatasaray Lisesi'ni kazanınca, annesi onu elinden tuttuğu gibi İstanbul'a getirdi. Annesi Kırklareli'ne yalnız döndü ve o, 11 yaşında bu dev şehirde tek başına kaldı.
Hayatla erken yaşta yüz yüze kalışı, kendi yaşındaki kız öğrencilerle birlikte geçirdiği yatılılık yılları, karakterinin oluşmasına büyük etkilerde bulundu. Aynı zamanda, 1979 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı'nda Şan eğitimine devam ediyordu.
Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra, yakınlarının "şöyle mühendislik gibi hayırlı bir meslek" edinmesi yolundaki feryatlarına aldırmaksızın ilk tercihlerinden biri olan İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümüne girdi. Üniversitenin son yılı olan 1986'da büyük bir tesadüf sonucu Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Klips ve Onlar" grubunun bir üyesi olarak Türkiye'yi temsil etti.
Grup o zamana kadarki en iyi dereceyi almış, dokuzuncu olmuştu. Bazıları için büyük bir müzikal kariyerin başlangıcı gibi duran bu olaya rağmen,çok severek devam ettiği Arkeoloji eğitimini burada sonlandırmak istemedi ve kazandığı bursla yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesi'ne giderek henüz başlamış olan müzikal kariyerine son verdi.
Hayatının geri kalanını geçirebileceğine inanarak gittiği Viyana'dan, 1 yıl sonra, ülkesini çok özlemiş olarak geri döndü. İyisiyle kötüsüyle, insanın kendini en iyi hissettiği yerin doğduğu ve yaşadığı yer olduğunu anlamıştı. Viyana'da olduğu süre boyunca dondurduğu Konservatuar eğitimini ise 1991 yılında tamamladı.
Profesyonel müzik hayatını, 1989 yılında "Siyah & Gümüş" adlı gece kulübünde, Arie Antique ve Chansons söylemeyi şart koşarak tekrar denedi. Bu sırada, menajerlik ve sahne organizasyonu gibi alanlarda çeşitli şirketlerde çalışıyordu. Bu işlerde kazandığı deneyimler, ona çok sonraları kendi -----lerini çıkardığında oldukça faydalı oldu.Daha en başta, yalnız sahne üzerinde değil sahne arkasında da nelerin gerekli olduğunu, bir organizasyonda insanların neler beklediğini biliyordu.
1994 yılında, mezun olduğu Galatasaray Lisesi'ndeki kadro açığından doğan tesadüfle babasının da mesleği olan müzik öğretmenliğine başladı. Bugün halen aynı lisede müzik öğretmenliği yapmaya devam ediyor.
Televizyonculukla tanışması da 1994 yılında sunuculuğunu yaptığı Kanal D'de yayınlanan "Kol Düğmeleri" adlı magazin programıyla oldu. 1995 yılının ekim ayında Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan ve 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu. Aynı yılın Temmuz ayında da ilk solo -----ü olan "Hazırım" yayınlanmıştı. İlk -----ünde doğup büyüdüğü Trakya'nın ve ailesinin kökeni olan Makedonya'nın ezgileri ağırlıktaydı. Daha sonraki çalışmalarında da bu yörelerin müziğinden ilham almaya devam etti. 1996 yazında Türkiye için bir ilke imza atarak "Sevdim Sevilmedim" adlı remix -----ü çıkardı. Türkiye ilk kez tanıştığı remix kavramını sevmiş, şarkının değişik versiyonları ülkenin birçok yerindeki yazlık mekanların en çok çalınanlarından biri olmuştu.
"Sevdim Sevilmedim"i, 1997 yılında çıkan ikinci solo -----ü "Çapkın" izledi. Bu -----de kendi bestelerine de yer verdi. Bu -----de yer alan "Yalan" adlı şarkı radyolarda sık sık çalınan bir hit oldu. ----- sanatçının yurt dışındaki organizatörler tarafından da tanınmasını sağladı. Bu sırada hem yurt içinde hem de yurt dışında konserler vermeye devam ediyordu. 1998 Ağustos ayında ise, "Oyalama Artık" adlı 2. remix ----- çalışması yayınlandı.
2 Ekim 1999'da hayatına Wolfgang ve Lolita girdi. Biri uzun boylu ve yakışıklı bir erkek, diğeri ise minyon ve sevimli bir kız olan bu iki Alman kurdu geldikleri günden itibaren evin her alanını sahiplenip şu anki 3 kişilik aileyi oluşturdular.

2003’ün Ocak’ında, sürekli dinleyicilerinin ondan sahnede dinlemeye alıştığı Fransız chanson’larını modern düzenlemelerle yorumladığı “Candan chante hier pour aujourd’hui” -----ü piyasaya çıktı.
Yine 2003’te NEDEN -----ünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan “Yazık Oldu” adlı şarkının da yer aldığı Remix ----- piyasaya çıktı. Bu vesileyle Bosna-Hersek’li müzisyen Sasa Losic ile kurduğu dostluk bir sonraki -----ünde ortak bir çalışmaya olanak sağladı ve Sasa’nın bir şarkısı bu -----de yer aldı.
Ağustos 2003’te Lola’nın yavruları olan Mars ve Medi hayatına girdi ve o günden itibaren 4 Alman kurt köpeğiyle birlikte yaşamaya başladı.
Haziran 2004’te son -----ü MELEK dinleyicisiyle buluştu.

1991 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı Şan Bölümü'nü bitirdi.

1986 yılında Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak ülkemizi temsil etti.

1994'te Kanal D'de 17 hafta süren "Kol Düğmeleri" adlı magazin programının sunuculuğunu yaptı.

1995 yılında da Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan, 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu.

1995 Ağustos'unda Trakya ve Makedon ezgilerinden oluşan "HAZIRIM" adlı ilk solo -----ünü çıkardı. -----, aynı yıl Alem FM'in "yılın en iyi satan pop -----leri" listesinde yer alarak ödül kazandı.KARİYERİ:
1996 Temmuz ayında "SEVDİM SEVİLMEDİM" adlı, Türkiye'de yayınlanan ilk remix ----- çalışması ile büyük başarı kazandı.

1996 yazında sanatçı, iki halk konseri ve Yapı Kredi Bankası Gençlik Festivali çerçevesinde Rumeli Hisarı'nda konser verdi.

1997'de "ÇAPKIN" adlı ikinci solo -----ünü çıkardı. Bu -----de kendi bestelerine de ağırlık veren sanatçı, -----de yer alan "YALAN" parçasıyla 1998 Kasım ayında İstanbul FM'in "en çok istek alan şarkı" ödülünü aldı.

1997 sonbaharında Hollandalı bir World Music organizatörünün teklifi ile, biri Utrecht Tivoli'de diğeri Amsterdam Paradiso Konser Salonu'nda olmak üzere iki konser verdi.

1998 yılı Haziran ayında 2. Boğaziçi Festivali'nin açılışını Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

1998 Ağustos ayında "OYALAMA ARTIK" adlı 2. remix ----- çalışması yayınlandı.

Ekim 1998'de "HER AŞK BİTERMİŞ" adlı parçasının klibi, Fransız MCM müzik kanalının düzenlediği "Nuit Du Clip"II. Akdeniz ----- Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görüldü.

Mayıs 1999'da Bremen die Glocke konser salonunda, Haziran 1999'da Frankfurt'ta ve Fas'ta solo konserler verdi.

Ekim 1999'da Paris Olympia' da depremzedeler yararına gerçekleştirilen karma konsere şarkılarıyla katıldı ve programın sunuculuğunu üstlendi.

Ocak 2000'de "ELBETTE" adlı 3. -----ü çıktı. -----, 2000 yılının satış listelerinde bir numaraya yerleşti.

Mayıs-Ekim 2000 tarihleri arasında 8 konserlik yaz turnesini gerçekleştirdi.

Temmuz 2001'de, 2.500 adetlik sınırlı sayıda üretilen ve orijinal imzası bulunan "UNUT SEVME" remix ----- çalışması satışa sunuldu.

Mayıs-Ekim 2001 tarihleri arasında, Doğu illerini de kapsayan 20 konserlik Anadolu turnesini gerçekleştirerek 62.000 dinleyiciyle buluştu.

NTV'de 2001 Kasım ayında başlayan 13 bölümlük "Günlük Hayat" adlı canlı televizyon programının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi.

Mayıs 2002'de "NEDEN" adlı 4. -----ü satışa sunuldu. Çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan -----de 12 şarkı yer alıyor.

Ocak 2003'te Fransız chansonlarını yeni düzenlemelerle yorumladığı "Candan chante hier pour aujourd'hui" -----ü piyasaya çıktı.

Yine 2003'te NEDEN -----ünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan "Yazık Oldu" adlı şarkının da yer aldığı Remix ----- piyasaya çıktı.

Haziran 2004'te son -----ü MELEK dinleyicisiyle buluştu.

2005 yılının ilk yarısında "Yıldızların Altında" isimli eski Türk filmlerini konu alan müzikli oyunda başrolleri Beyazıt Öztürk, Rasim Öztekin, Ragıp Savaş, Nurhan Damcıoğlu ve Orhan Aydın ile paylaştı.

2005 yılının Temmuz ayında Remix'5 isimli MELEK -----deki 6 parçanın 9 yeni remiks versiyonunu ve "Les Choristes" filminden "Vois Sur Ton Chemin"in Türkçe vesiyonu "Sevdim Anladım"ı içeren remiks -----ü çıktı.

Yine aynı yılın Aralık ayında ise, profesyonel müzik hayatının 10. yılında,

Türkiye ve Yunanistan'da yıllardır söylenmekte olan ortak melodileri iki dilde de seslendirdiği "Aman Doktor" -----ünü hazırladı.

Candan Erçetin, aynı zamanda Galatasaray Lisesi'nde öğretmenlik görevini de sürdürmektedir.


ALBÜMLERİ


Hazırım (1995)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Sevdim Sevilmedim
02. Hangi Aşk Adil Ki
03. Bir Sır Gibi
04. Vakit Varken
05. Hazırım
06. Nar Çiçeğim
07. Umrumda Değil
08. Al Elimi Kara Sevda
09. Daha
10. Gel Yeter
11. Ninni
Çapkın (1997)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Çapkın
02. Kaybettik Biz
03. Inanma
04. Hayranım Sana
05. Aşkı Ne Sandın
06. Her Aşk Bitermiş
07. Geri Dönemem
08. Beyaz Atlım
09. Onlar Yanlış Biliyor
10. Yalan
11. Ha Bire Durmadan
12. Teselli
Elbette (2000)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Dayan
02. Elbette
03. Arada Bir
04. Söz Vermiştin
05. Unut Sevme
06. Merak Ediyorum
07. Saçma
08. Olmaz
09. Ister Sallan Gez
10. Bana Güven
11. Aklım Almıyor
12. Dünya Durma
13. Annem
14. Söz Vermiştin (Version 2)
Neden (2002)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Hayırsız
02. Neden
03. Gamsız Hayat
04. Parçalandım
05. Anlatma Sakın
06. Bensiz
07. Yapayalnız
08. Mühim Değil
09. Ben Böyleyim
10. Korkarım
11. Dünya Hali
12. Yüksek Yüksek Tepelere


Hier Pour Aujourd'hui (2003)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Non, Je Ne Regrette Rien
02. Hier Encore
03. Parole
04. Le Meteque
05. Ne Me Quitte Pas
06. Johnny Tu N'es Pas Un Ange (v:1)
07. Avant De Nous Dire Adieu
08. Padam...Padam...
09. La Boheme
10. Et Maintenant
11. La Via En Rose
12. Milord
13. Il Me Semble
14. Johnny Tu N'es Pas Un Ange (v:2)

Melek (2004)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01 Melek
02 Ağlıyor musun?
03 Meğer
04 Canı Sağolsun
05 Sitem
06 Bir Yangının Külünü v.1
07 Bahane
08 Şehir
09 Sensizlik
10 Yaşıyorum
11 Bu Sabah
12 Sonsuz
13 Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
14 Bir Yangının Külünü


REMIXLER

Sevdim Sevilmedim (1996)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Sevdim Sevilmedim (----- Versiyon)
02. Umrumda Değil (An Anatolian Mix)
03. Umrumda Değil (SLM Trancey Radio Edit)
04. Umrumda Değil (Erol T. Ultramix)
05. Umrumda Değil (Erol T. Ultraclub Mix)
06. Umrumda Değil (SLM Tranceyclub Mix)
07. Sevdim Sevilmedim (Extended Version)Oyalama Artık (1998)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Oyalama Artık (Radio Mix)
02. Kaybettik Biz (Remix)
03. Her Aşk Bitermiş (Remix)
04. Aşkı Ne Sandın (Remix)
05. Onlar Yanlış Biliyor (Remix)
06. Oyalama Artık (Flamenco Mix)
07. Oyalama Artık (Extended Mix)Unut Sevme (2001)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Unut Sevme (Album Version)
02. Unut Sevme (Funky House)
03. Unut Sevme (Afro-Orient
04. Unut Sevme (Latin House)Remix (2003)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01. Gamsız Hayat (Club Mix)
02. Ben Böyleyim
03. Parçalandım (Chill-Out Mix)
04. Hayırsız
05. Gamsız Hayat (A La Turca Mix)
06. Yazık OlduRemix'5 (2005)

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


01 Bu Sabah (servoakustik remix)
02 Şehir (mumbojumbo's hep yalan)
03 Melek (gizlicervus remix)
04 Sonsuz (kaan düzarat remix)
05 Bir Yangının Külünü (n.u.g. remix)
06 Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar (mumbojumbo's kozmik makam)
07 Bu Sabah (n.u.g. remix)
08 Melek (a.s.e. remix)
09 Sozsuz (n.u.g. remix)
10 Sevdim Anladım (les choristes filminden)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 02 Kasım 2011, 20:24   #2
Çevrimdışı
Cevap: Candan Erçetin *
Candan Erçetin'i büyük bir zevkle dinliyorum. Bütün -----leri ayrı bi güzel ama "Elbette" -----ünü başa sarıp sarıp dinliyordum ilk çıktığı zamanlarda..

  Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
candan, ercetin

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Candan Erçetin Konseri YapraK Kültür ve Sanat 0 15 Mart 2010 08:49
3 YTL candan etti Collettivo Haber Arşivi 0 20 Eylül 2008 12:42
Aykut Erçetin patladı ! Collettivo Spor Haberleri 0 25 Temmuz 2008 13:32