IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  Mobil Sohbet, Sohbet ve Sohbet Odaları
8Beğeni(ler)
  • 3 Post By eiffel65
  • 1 Post By Risque
  • 1 Post By PsyCho
  • 2 Post By Beatrice
  • 1 Post By L_

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Kasım 2019, 15:40   #1
Çevrimiçi
Modern Talking


sohbet


Modern Talking, Dieter Bohlen ve Thomas Anders tarafından kurulan Alman müzik grubu.

1984 yılı bitmeden ilk albümleri “The Fist Album” ve “You’re my heart you’re my soul” 45’liklerini piyasaya çıkaran grup, önceleri İtalya’dan Gazebo ile Avrupa’yı etkisine alan “eurobeat-disco” diye de tanımlanan yepyeni bir türün Alman temsilcileri olacağının sinyallerini veriyordu. Son derece ritmik ve sağlam bir altyapıya sahip olan bu albüm önce memleketleri Almanya, sonra da diğer Avrupa ülkelerinde büyük ilgiyle karşılanır. “You can win if you want” ve “Do you wanna” gibi süper hit’leri de bünyesinde barındırıyordu bu albüm. Aynı anda yine Almanya’dan Bad Boys Blue ve Sandra da ilk 45’liklerini biz müzikseverlerin beğenisine sunuyorlardı. Fırtına öncesi sessizlik bitmiş, hafif hafif esmeye başlamıştı sanki. 1985 yılı Modern Talking’in yılı olur resmen. Yıl bitmeden, önce “Cheri Cheri Lady” 45’liği, ardından merakla beklenen ikici albümleri “Let’s Talk About Love” piyasaya sürülür. 1986 yılına da hızlı giren grup, ilk olarak “Brother louie” 45’liğini piyasaya sürer. Büyük ilgi gören bu 45’liğin ardından üçüncü albümleri “Ready For Romance” çıkar. Grubun beyni Dieter Bohlen durmaksızın beste üretmekte, aynı zamanda başka sanatçıları da lanse etmektedir. Bunların en başarılısı C.C.Catch, 1986 yılında “Cause you are young” ile fırtınayı körükleyen isim olur. Bir grup olarak tasarlanmış ve müzik dünyasına adım atmış olan genç sanatçı, zamanla solo olarak uzun yıllar Dieter Bohlen’in kanatları altında müzik yaşamını sürdürecektir. Modern Talking, aynı albümden çıkan bir başka süper 45’lik “Atlantis is Calling”in kaymağını yerken ülkemizde de grubun albümlerini piyasaya süren firma Yankı da kaymağın has’ını yemeye devam ediyordu. Öyle ki, kendi firmasından çıkmış başka sanatçıların kasetlerinin üstüne Modern Talking etiketleri yapıştırılarak master kayıt sıkıntısına çare bulunurdu. O yılların dergilerindeki müzik listelerine baktığımızda ilk iki sırayı Modern Talking’in, üçüncü sırayı da C.C.Catch’in işgal ettiğini göreceğiz. Gerçekten o yıllarda bunlar ve türevleri peynir ekmek gibi satıyordu. Ne yazık ki devreye korsanlar da girmeye başlamıştı. 1986 yılı, grubun parlak yılı olurken yıl bitmeden “In The Middle Of Nowhere” piyasaya çıkar.

“Geronimos Cadillac” 45’liği beğenilse de grubun beklediği satışı gerçekleştiremez. Geriye dönüp bakıldığında grubun diskografisi’nde dört albüm vardır; ancak, grup artık kendini tekrar etmeye başlamıştır. Birbirinin aynı ritimler, aynı sözler ve değişmeyen tarz. Bunlar da, yavaş yavaş grubun sonunu getirecek etkenlerin başında geliyordu. 1987 yılına bu sıkıntılarla giren grup yaz başında “Romantic Warriors” albümünü piyasaya çıkarır. Ama artık grup içi anlaşmazlıklar da su yüzüne çıkmıştır. Bir yandan Dieter’in solo projeleri, diğer yandan Thomas’ın 1985 yaz’ında dünya evine girdiği eşi Nora’nın kaprisleri. Bu nedenle 1987 yılında ülkemizde gerçekleştirilen Çeşme Festivali’ne grup adına sadece Thomas gelir.

Kaprislerine burada da devam eden Nora, grubun ülkemizdeki hayranlarından büyük tepkiler görür. 1987 yılını bu sıkıntılarla kapatmaya hazırlanan grup, son albümleri “In The Garden Of Venus”ü piyasaya sürer. Ama artık ayrılık kaçınılmaz hale gelmiştir. Ayrılığı ateşleyen fitili Dieter Bohlen yakar ve süper bir 45’liği “Sorry Little Sarah”, raflarda yerini alır. 1988 yılında artık Modern Talking tarih olmuştur. Grubun hayranları buna pek inanmaz, yeniden bir araya gelecekleri ümidi vardır herkeste. Ancak, yanılırlar; 1988 yılında, yeni grubu Blue System ile önce “Walking on a Rainbow” sonra da son derece güzel “Body Heat” albümünü piyasaya sürer Dieter Bohlen. Aynı yıl, bu sefer Dieter Bohlen gelir Çeşme Festivaline tek olarak. Thomas’ın aksine son derece sıcak tavırlar sergiler ve güzel izler bırakarak ayrılır ülkemizden. 1984 yılında başlayıp önce Almanya, sonra Avrupa ve ülkemizi etkisine alan bir kasırga estiren, günümüzde 80’ler dendiğinde ilk akla gelecek kadar, döneme damgasını vurmuş bir efsane de böylece bitmiş olur.

Modern Talking, en parlak günlerini yaşadığı yıllarda, ülkemiz dinleyici kitlesi de bilinçli bir şekilde bu grubu ve türevlerini takip etmekteydi. Televizyonun TRT tekelinde olduğu, çoğu yerde bırakın bilgisayarı, telefonun bile olmadığı, görsel basının okuyuculara geç ulaştığı ya da ulaşamadığı bir dönem söz konusu. Yurtdışında çıkan bir albüm aylar sonra basılır, bizler bir şekilde orijinal basım’dan önce raflarda yerlerini almış olan korsan basımlara rağbet ederdik. Tüm bunlara rağmen sıkı bir müziksever kitlesi vardı. Türkiye'nin dört bir yanına fanclubler kurulur, ortak alınan kararla belirlenen yerlerde toplantılar düzenlenip tanışılırdı.Bu durum sadece Modern Talking için değil, “diğerleri” için de geçerliydi.

Modern Talking fırtınalar estirirken C.C.Catch, Bad Boys Blue, Sandra gibileri de parlak dönemlerindeydiler. Özellikler C.C.Catch, Dieter Bohlen desteği ile son derece sağlam bir kitle sahibi olmuştu. Söz konusu Dieter Bohlen olunca, haliyle şarkılar da birbirine benziyordu; bunu hiç müzikten anlamayan bir insan bile fark eder. Ancak bu olgu, sanıldığının aksine C.C.Catch’e olumsuz etki getirmedi. Dieter Bohlen, bunun farkına vararak aynı desteği bir zamanların ünlü grubu Smokie elemanı Chiris Norman’a da verdi ancak C.C.Catch kadar başarılı olamadı. Sandra ise bir süre sonra eşi olacak olan Michael Cretu desteği ile “Maria Magdelena”yı yaptı ve azımsanmayacak bir kitleyle kucaklaştı.

Bir başka harika üçlü Bad Boys Blue ise “Youre A Woman” parçası ile kulvardaki yerini aldı ve uzun süre de buradan çıkmadı. 1986 yılında İzmir’de C.C.Catch ve Bad Boys Blue muhteşem bir konser verdiler. Her ikisi de canlı performans sergileyip bizleri büyüleyerek gittiler. Sıcacık tavırlarıyla “hiç de ulaşılmaz” olmadıklarını kanıtladılar.

Dönemin gençlik dergileri de bu grup ve müzik türlerine olağanüstü ilgi gösterdi. “Hey” Dergisi yıllardır süregelen yerli pop ve magazin çizgisini, 1985 yılında değiştirerek neredeyse tamamen “dış kaynaklı pop müziğe” kaydırdı. Artık gençler, sevdikleri sanatçının ayakkabı numarasından, yataktan kalkış saatlerine varana kadar bir sürü ince detayı(!) “Hey”, “Onyedi” ve “Blue Jean” sayesinde öğrendiler. Bu dergilerin en büyük ortak özellikleri ise güvenilir listeleriydi. Bugünlerde yaşanan “bastır parayı otur birinci sıraya” sistemiyle henüz tanışmamıştı medya. (Medya?) Tek bir kanal ve aklı başında (ozaman) gazeteler. TRT’miz ne yazık ki bu dönemlerde gençlerin gönlüne kurulamadı bir türlü.

Bir ara “Dış Kaynaklı Müzik” adı altında James Last Orkestrası ile haşır neşir di. Sonraları Chris Rea ve Gloria Estefan nöbetleşe paylaştılar ekranı. Sadece yılbaşı akşamları, o da saat gece yarısını geçtikten sonra 03:00 civarları “Peter’s Pop Show” yayınlanırdı ve ağzımız bir karış açık kalırdı. Program müthiş güzeldi çünkü. Tamamı yayınlanmazdı ama. Bir de “tesadüfen” elimize geçen görüntüler olurdu ki evlere şenlik; video filmlerin sonlarında yer doldurulması amacıyla yerleştirilen müzik görüntüleriydi bunlar. Bazen bir rock grubunun konseri bazen de Modern Talking ve diğerlerinin klipleri olurdu bu görüntüler.
Dünya müzik piyasasına baktığımızda; o yıllarda pop müzik altın çağını yaşarken bir başka tür de, Heavy Metal de yükselen bir başka trend olarak göze çarpıyordu. Ne disco, ne euro-pop, ne de diğer alternatif türler, Heavy Metal’in yükselişini önleyemediler. 80’lere damgasını vuran olaylardan biri de bu olur.Bugün Modern Talking, tamamen dağılmış durumda. Aslında 1998 yılında tekrar döndüklerinde bugünleri görmüş, fazla umutlanmamıştım. Sadece “eskilerden yakın dostlarım ziyarete gelmişler, az sonra da kalkıp gidecekler” hissi hakimdi bende. Ama dosta düşmana karşı büyüklüklerini yıllar sonra da ispatladılar; dönüş albümleri rekor denecek rakamlarla satıldı. C.C.Catch de aynı kulvarda devam ediyor. Yetmedi, hem Dieter Bohlen’in temel orkestrasının (M.Talking ve C.C.Catch’e eşlik eden) elemanları Blue System’e nazire yaparcasına “Systems in Blue” adıyla single’lar yayınlıyorlar. “Bakın 80’leri tekrar ayağınıza getiriyoruz” dercesine.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Modern Talking, Dieter Bohlen ve Thomas Anders tarafından kurulan Alman müzik grubu.

1984 yılı bitmeden ilk albümleri “The Fist Album” ve “You’re my heart you’re my soul” 45’liklerini piyasaya çıkaran grup, önceleri İtalya’dan Gazebo ile Avrupa’yı etkisine alan “eurobeat-disco” diye de tanımlanan yepyeni bir türün Alman temsilcileri olacağının sinyallerini veriyordu. Son derece ritmik ve sağlam bir altyapıya sahip olan bu albüm önce memleketleri Almanya, sonra da diğer Avrupa ülkelerinde büyük ilgiyle karşılanır. “You can win if you want” ve “Do you wanna” gibi süper hit’leri de bünyesinde barındırıyordu bu albüm. Aynı anda yine Almanya’dan Bad Boys Blue ve Sandra da ilk 45’liklerini biz müzikseverlerin beğenisine sunuyorlardı. Fırtına öncesi sessizlik bitmiş, hafif hafif esmeye başlamıştı sanki. 1985 yılı Modern Talking’in yılı olur resmen. Yıl bitmeden, önce “Cheri Cheri Lady” 45’liği, ardından merakla beklenen ikici albümleri “Let’s Talk About Love” piyasaya sürülür. 1986 yılına da hızlı giren grup, ilk olarak “Brother louie” 45’liğini piyasaya sürer. Büyük ilgi gören bu 45’liğin ardından üçüncü albümleri “Ready For Romance” çıkar. Grubun beyni Dieter Bohlen durmaksızın beste üretmekte, aynı zamanda başka sanatçıları da lanse etmektedir. Bunların en başarılısı C.C.Catch, 1986 yılında “Cause you are young” ile fırtınayı körükleyen isim olur. Bir grup olarak tasarlanmış ve müzik dünyasına adım atmış olan genç sanatçı, zamanla solo olarak uzun yıllar Dieter Bohlen’in kanatları altında müzik yaşamını sürdürecektir. Modern Talking, aynı albümden çıkan bir başka süper 45’lik “Atlantis is Calling”in kaymağını yerken ülkemizde de grubun albümlerini piyasaya süren firma Yankı da kaymağın has’ını yemeye devam ediyordu. Öyle ki, kendi firmasından çıkmış başka sanatçıların kasetlerinin üstüne Modern Talking etiketleri yapıştırılarak master kayıt sıkıntısına çare bulunurdu. O yılların dergilerindeki müzik listelerine baktığımızda ilk iki sırayı Modern Talking’in, üçüncü sırayı da C.C.Catch’in işgal ettiğini göreceğiz. Gerçekten o yıllarda bunlar ve türevleri peynir ekmek gibi satıyordu. Ne yazık ki devreye korsanlar da girmeye başlamıştı. 1986 yılı, grubun parlak yılı olurken yıl bitmeden “In The Middle Of Nowhere” piyasaya çıkar.

“Geronimos Cadillac” 45’liği beğenilse de grubun beklediği satışı gerçekleştiremez. Geriye dönüp bakıldığında grubun diskografisi’nde dört albüm vardır; ancak, grup artık kendini tekrar etmeye başlamıştır. Birbirinin aynı ritimler, aynı sözler ve değişmeyen tarz. Bunlar da, yavaş yavaş grubun sonunu getirecek etkenlerin başında geliyordu. 1987 yılına bu sıkıntılarla giren grup yaz başında “Romantic Warriors” albümünü piyasaya çıkarır. Ama artık grup içi anlaşmazlıklar da su yüzüne çıkmıştır. Bir yandan Dieter’in solo projeleri, diğer yandan Thomas’ın 1985 yaz’ında dünya evine girdiği eşi Nora’nın kaprisleri. Bu nedenle 1987 yılında ülkemizde gerçekleştirilen Çeşme Festivali’ne grup adına sadece Thomas gelir.

Kaprislerine burada da devam eden Nora, grubun ülkemizdeki hayranlarından büyük tepkiler görür. 1987 yılını bu sıkıntılarla kapatmaya hazırlanan grup, son albümleri “In The Garden Of Venus”ü piyasaya sürer. Ama artık ayrılık kaçınılmaz hale gelmiştir. Ayrılığı ateşleyen fitili Dieter Bohlen yakar ve süper bir 45’liği “Sorry Little Sarah”, raflarda yerini alır. 1988 yılında artık Modern Talking tarih olmuştur. Grubun hayranları buna pek inanmaz, yeniden bir araya gelecekleri ümidi vardır herkeste. Ancak, yanılırlar; 1988 yılında, yeni grubu Blue System ile önce “Walking on a Rainbow” sonra da son derece güzel “Body Heat” albümünü piyasaya sürer Dieter Bohlen. Aynı yıl, bu sefer Dieter Bohlen gelir Çeşme Festivaline tek olarak. Thomas’ın aksine son derece sıcak tavırlar sergiler ve güzel izler bırakarak ayrılır ülkemizden. 1984 yılında başlayıp önce Almanya, sonra Avrupa ve ülkemizi etkisine alan bir kasırga estiren, günümüzde 80’ler dendiğinde ilk akla gelecek kadar, döneme damgasını vurmuş bir efsane de böylece bitmiş olur.

Modern Talking, en parlak günlerini yaşadığı yıllarda, ülkemiz dinleyici kitlesi de bilinçli bir şekilde bu grubu ve türevlerini takip etmekteydi. Televizyonun TRT tekelinde olduğu, çoğu yerde bırakın bilgisayarı, telefonun bile olmadığı, görsel basının okuyuculara geç ulaştığı ya da ulaşamadığı bir dönem söz konusu. Yurtdışında çıkan bir albüm aylar sonra basılır, bizler bir şekilde orijinal basım’dan önce raflarda yerlerini almış olan korsan basımlara rağbet ederdik. Tüm bunlara rağmen sıkı bir müziksever kitlesi vardı. Türkiye'nin dört bir yanına fanclubler kurulur, ortak alınan kararla belirlenen yerlerde toplantılar düzenlenip tanışılırdı.Bu durum sadece Modern Talking için değil, “diğerleri” için de geçerliydi.

Modern Talking fırtınalar estirirken C.C.Catch, Bad Boys Blue, Sandra gibileri de parlak dönemlerindeydiler. Özellikler C.C.Catch, Dieter Bohlen desteği ile son derece sağlam bir kitle sahibi olmuştu. Söz konusu Dieter Bohlen olunca, haliyle şarkılar da birbirine benziyordu; bunu hiç müzikten anlamayan bir insan bile fark eder. Ancak bu olgu, sanıldığının aksine C.C.Catch’e olumsuz etki getirmedi. Dieter Bohlen, bunun farkına vararak aynı desteği bir zamanların ünlü grubu Smokie elemanı Chiris Norman’a da verdi ancak C.C.Catch kadar başarılı olamadı. Sandra ise bir süre sonra eşi olacak olan Michael Cretu desteği ile “Maria Magdelena”yı yaptı ve azımsanmayacak bir kitleyle kucaklaştı.

Bir başka harika üçlü Bad Boys Blue ise “Youre A Woman” parçası ile kulvardaki yerini aldı ve uzun süre de buradan çıkmadı. 1986 yılında İzmir’de C.C.Catch ve Bad Boys Blue muhteşem bir konser verdiler. Her ikisi de canlı performans sergileyip bizleri büyüleyerek gittiler. Sıcacık tavırlarıyla “hiç de ulaşılmaz” olmadıklarını kanıtladılar.

Dönemin gençlik dergileri de bu grup ve müzik türlerine olağanüstü ilgi gösterdi. “Hey” Dergisi yıllardır süregelen yerli pop ve magazin çizgisini, 1985 yılında değiştirerek neredeyse tamamen “dış kaynaklı pop müziğe” kaydırdı. Artık gençler, sevdikleri sanatçının ayakkabı numarasından, yataktan kalkış saatlerine varana kadar bir sürü ince detayı(!) “Hey”, “Onyedi” ve “Blue Jean” sayesinde öğrendiler. Bu dergilerin en büyük ortak özellikleri ise güvenilir listeleriydi. Bugünlerde yaşanan “bastır parayı otur birinci sıraya” sistemiyle henüz tanışmamıştı medya. (Medya?) Tek bir kanal ve aklı başında (ozaman) gazeteler. TRT’miz ne yazık ki bu dönemlerde gençlerin gönlüne kurulamadı bir türlü.

Bir ara “Dış Kaynaklı Müzik” adı altında James Last Orkestrası ile haşır neşir di. Sonraları Chris Rea ve Gloria Estefan nöbetleşe paylaştılar ekranı. Sadece yılbaşı akşamları, o da saat gece yarısını geçtikten sonra 03:00 civarları “Peter’s Pop Show” yayınlanırdı ve ağzımız bir karış açık kalırdı. Program müthiş güzeldi çünkü. Tamamı yayınlanmazdı ama. Bir de “tesadüfen” elimize geçen görüntüler olurdu ki evlere şenlik; video filmlerin sonlarında yer doldurulması amacıyla yerleştirilen müzik görüntüleriydi bunlar. Bazen bir rock grubunun konseri bazen de Modern Talking ve diğerlerinin klipleri olurdu bu görüntüler.
Dünya müzik piyasasına baktığımızda; o yıllarda pop müzik altın çağını yaşarken bir başka tür de, Heavy Metal de yükselen bir başka trend olarak göze çarpıyordu. Ne disco, ne euro-pop, ne de diğer alternatif türler, Heavy Metal’in yükselişini önleyemediler. 80’lere damgasını vuran olaylardan biri de bu olur.Bugün Modern Talking, tamamen dağılmış durumda. Aslında 1998 yılında tekrar döndüklerinde bugünleri görmüş, fazla umutlanmamıştım. Sadece “eskilerden yakın dostlarım ziyarete gelmişler, az sonra da kalkıp gidecekler” hissi hakimdi bende. Ama dosta düşmana karşı büyüklüklerini yıllar sonra da ispatladılar; dönüş albümleri rekor denecek rakamlarla satıldı. C.C.Catch de aynı kulvarda devam ediyor. Yetmedi, hem Dieter Bohlen’in temel orkestrasının (M.Talking ve C.C.Catch’e eşlik eden) elemanları Blue System’e nazire yaparcasına “Systems in Blue” adıyla single’lar yayınlıyorlar. “Bakın 80’leri tekrar ayağınıza getiriyoruz” dercesine.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
__________________
Kuleden Merkeze Selam Olsun Herkese
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 17 Kasım 2019, 15:47   #2
Çevrimiçi
Cevap: Modern Talking
Halen keyifle dinledim bir grup.

__________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
  Alıntı ile Cevapla

Alt 17 Kasım 2019, 15:56   #3
Çevrimiçi
Cevap: Modern Talking
Bende dinlerim. Çok sağlam şarkıları var.

__________________
Kuleden Merkeze Selam Olsun Herkese
  Alıntı ile Cevapla

Alt 18 Kasım 2019, 12:25   #4
Çevrimdışı
L_
L_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Modern Talking
Yammmaa haa yammma sooo :P

__________________
Kılıcını;düşmanlarını öldürmek için değil, zayıfları korumak için ... Kendini korumak için değil , cok değerli ruhunu korumak için kullanmalısın.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 18 Kasım 2019, 18:14   #5
Çevrimiçi
Cevap: Modern Talking
L_ Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Yammmaa haa yammma sooo :P

akimiyn şani evri mo
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

__________________
Kuleden Merkeze Selam Olsun Herkese
  Alıntı ile Cevapla

Alt 18 Kasım 2019, 18:20   #6
Çevrimdışı
Cevap: Modern Talking
Ne varsa eski şarkılarda var, halen keyifle dinlediğim ve dinleyeceğim gruplardan birisi.


Konu PsyCho tarafından (18 Kasım 2019 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 18 Kasım 2019, 18:28   #7
Çevrimiçi
Cevap: Modern Talking
PsyCho Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Ne varsa eski şarkılarda var, halen keyifle dinlediğim ve dinleyeceğim gruplardan birisi.

Kesinlikle benimde hiç eskimiyor

  Alıntı ile Cevapla

Alt 18 Kasım 2019, 19:18   #8
Çevrimdışı
L_
L_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Modern Talking
eiffel65 Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
akimiyn şani evri mo
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Dbxbsbbzbs

__________________
Kılıcını;düşmanlarını öldürmek için değil, zayıfları korumak için ... Kendini korumak için değil , cok değerli ruhunu korumak için kullanmalısın.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 18 Kasım 2019, 21:37   #9
Çevrimiçi
Cevap: Modern Talking
Şeri şeri leydi
Duvin muvin moşın

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

__________________
Kuleden Merkeze Selam Olsun Herkese
  Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
modern, modern talking, talking

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Modern Talking eiffel65 Yabancı Ünlü Resimleri 1 12 Kasım 2019 16:56
Yağlı Boya Modern Resimler - Modern Tablolar Sevda Kültür ve Sanat 0 20 Aralık 2012 07:33
İstanbul Modern ''Hayal ve Hakikat '' Türkiye’den Modern ve Çağdaş Kadın Sanatçılar Sevda Kültür ve Sanat 0 05 Aralık 2011 03:36